Jak ustawić prostokątne stoły na wesele?

Istnieje pięć sposobów, aby nauczyć się układać prostokątne stoły na wesele. Porozmawiamy również o przypadkach, w których każda aranżacja stołu sprawdzi się najlepiej, abyś mógł wybrać tę idealną na konkretne przyjęcie weselne, które masz.

Poza prostokątnymi układami tabel dowiesz się również, jak je skonfigurować. A jeśli chodzi o jeszcze dłuższe stoły, zobacz, jak ustawić długie stoły na wesele.

Jak ustawić prostokątne stoły na wesele?

Jak ustawić prostokątne stoły na wesele: najlepsze układy na wesele do wypróbowania

Ułóż prostokątne tabele w rzędach

Pierwszym sposobem na ustawienie stołów na weselu jest ustawienie ich w rzędach. Stoły prostokątne w rzędach to idealny układ, jeśli masz wielu gości, a recepcja jest na tyle przestronna, aby była wygodna dla wszystkich.

Ułóż trzy równoległe rzędy prostokątnych stołów, podobnie jak ustawia się uczniów w klasie. Tylko upewnij się, że rzędy nie są zbyt blisko siebie, aby Twoi pracownicy mogli wygodnie poruszać się po recepcji i obsługiwać gości.

A jeśli masz duże miejsce, nie musisz ustawiać równoległych rzędów prostokątnych stołów. Zamiast tego zmaksymalizuj przestrzeń, układając stoły w ukośnych rzędach.

Ustaw prostokątne stoły jako bankiet

Najpopularniejszym sposobem aranżacji długich stołów są prostokątne stoły bankietowe. Obsługa bankietowa coraz częściej pojawia się w dzisiejszych weselach, zwłaszcza jeśli para marzy o uczcie dla swoich gości.

Prostokątne stoły ustawisz w jednym długim rzędzie z gośćmi po obu stronach. W zależności od wielkości wesela możesz mieć również dwa stoły bankietowe.

Ale ponieważ goście są w zasięgu siebie, zastanów się, jak ich usiądziesz. Będą ograniczone do ludzi obok nich i tylko przed nimi, więc upewnij się, że mają ze sobą dobre relacje.

Wypróbuj kwadratowy układ recepcji

Czy chcesz mieć znaczną przestrzeń pośrodku na parkiet lub jako centralny punkt imprezy? Następnie przygotuj prostokątne stoły na wesele w układzie kwadratu.

Jak możesz sobie wyobrazić, za pomocą prostokątnych stołów utworzysz kwadrat o równych długościach. Następnie zostaw pośrodku miejsce na tańce i występy na weselu.

Oczywiście szczytem kwadratu będzie stół główny. Ale wtedy można uznać, że strony najbliższe parze są zajęte przez ich rodziny i wybitnych gości.

Miej stół weselny w kształcie krzyża

Niektóre lokale weselne wyglądałyby lepiej z unikalną konfiguracją stołów. A przy prostokątnych stołach możesz łatwo zrobić układ krzyżowy niż okrągłe stoły.

To, co jest fantastyczne w układzie stołu krzyżowego, to miejsca w zębach krzyża. Dzięki temu goście i goście recepcyjni nie będą czuli się zbyt stłoczeni podczas przechodzenia przez różne miejsca.

I oczywiście oddziel stół główny od krzyża, ponieważ nowożeńcy są punktem centralnym. Przeczytaj, kto siedzi przy głównym stole na weselu, aby wiedzieć, kto może dołączyć do pary.

Przetestuj rozproszoną tabelę miejsc

Ustawienie prostokątnych stołów na wesele może być trudne, zwłaszcza jeśli wynajmujesz różne rozmiary. Dlaczego więc nie wykorzystać przestrzeni i rozrzucić po całym obszarze innych prostokątnych stołów?

Nie musisz być bardzo symetryczny i perfekcyjny, ustawiając prostokątne stoły w całym pomieszczeniu. Na przykład możesz mieć prostokątny stół w określonej konfiguracji podobnej do litery I, a drugi poziomo ukośny do niej.

Następnie wypełnij przestrzenie krótszymi prostokątnymi tabelami. Najpierw narysuj swój układ na papierze, aby zobaczyć, jak będzie wyglądał.

Jak ustawić prostokątne stoły na wesele?

Więcej niż umiejętność ustawienia prostokątnych stołów w miejscu wesela, dowiedz się, jak ustawić ten rodzaj stołu weselnego. Oczywiście nie chcesz, aby wyglądały na puste, ale nadal powinno być miejsce, aby goście mogli wygodnie zjeść.

  • Ośmiocalowe prostokątne stoły o szerokości ponad 40 cali zapewniają więcej miejsca na bieżniki i przysługi, podczas gdy te o szerokości zaledwie 30 cali powinny mieć minimalistyczny wystrój
  • Poeksperymentuj z kompozycjami kwiatowymi, świecami, przysługami, numerami stołów i innymi dekoracjami, ale nie przesadzaj
  • Zapamiętaj rodzaj podawanego jedzenia i czy będzie wymagał więcej miejsca na prostokątne stoły
  • Jeśli połączysz prostokątne stoły w długą aranżację bankietową, użyj girland lub wykorzystaj przestrzeń nad stołem na dekory
  • Jeśli wolisz oddzielić prostokątne stoły, możesz pomieścić do czterech gości tylko na jednym stole; pamiętaj, aby mieć czterech gości na stronę na 8 stóp stołu
  • Unikaj umieszczania gościa na końcach prostokątnego stołu, aby uzyskać przyzwoity wygląd

Ile elementów centralnych potrzebujesz do stołu prostokątnego?

Im większe elementy środkowe użyjesz, tym mniej będziesz potrzebować na prostokątny stół. Ale dobrą zasadą do zapamiętania jest posiadanie od dwóch do trzech elementów środkowych na każdy stół o długości 8 stóp.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jak ustawić prostokątne stoły na wesele: rząd, bankiet, kwadrat, krzyż i porozrzucane.

Wybór spośród nich będzie zależeć od wielkości Twojego ślubu i przestrzeni miejsca. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki dotyczące ustawienia prostokątnego stołu również Ci pomogły!