Jak urządzić wesele poniżej 2000 roku

Ci, którzy chcą wiedzieć, jak zorganizować ślub poniżej 2000 roku, mogą uprościć ten proces do pięciu kroków. Możesz sprawić, by Twój budżet 2000 USD zadziałał, zarządzając swoimi oczekiwaniami, ale nie musisz się martwić, że Twój ślub będzie rozczarowujący.

Pomożemy Ci zdobyć wymarzony ślub, dzieląc się wskazówkami dotyczącymi taniego, ale eleganckiego romansu ślubnego. A jeśli masz jeszcze 3000 dolarów do stracenia, oto jak urządzić elegancki ślub za 5000 lub mniej.

Jak urządzić wesele poniżej 2000 roku

Jak urządzić ślub poniżej 2000 roku: przykładowy budżet weselny

Krok 1. Zorganizuj wesele z kilkoma osobami

Po ustaleniu budżetu, że masz tylko mniej niż 5000 dolarów do stracenia, powinno być jasne, że ślub z klasą będziesz miał tylko wtedy, gdy masz kameralne wydarzenie. Byłoby nierealne z budżetem weselnym w wysokości 2000 USD, aby mieć duże wesele z ponad 20 gośćmi.

Jeszcze lepiej, jeśli możesz zorganizować kameralne lub mikro wesele, ponieważ zaoszczędzisz na wielkości lokalu, cateringu i napojach. Aby zapobiec potencjalnym nieporozumieniom między wami, przygotuj listę list gości i upewnij się, że każdy z was będzie miał taką samą liczbę gości.

Możesz też pominąć całe przyjęcie weselne i mieć tylko druhnę i drużbę. Zawsze możesz wyjaśnić swoim bliskim krewnym i przyjaciołom, dlaczego na weselu jest mniej niż zwykle gości.

Krok 2. Uzyskaj proste miejsce na ślub

Ponieważ masz tylko mniej niż 2000 na budżet weselny, powinieneś zarządzać swoimi oczekiwaniami dotyczącymi miejsca weselnego. Na ceremonię ślubną znajdź i zdobądź harmonogram w lokalnym parku lub na plaży, gdzie możesz wziąć ślub za darmo lub za niewielką opłatą.

Niektóre miejsca kultu religijnego nie wymagają również płatności innych niż darowizny. A ponieważ będziesz mieć tylko kilku gości weselnych, nie powinieneś martwić się wielkością sali ani kosztami wynajmu krzeseł.

Jak sprawić, by budżet na 2000 dolarów zadziałał na wesele? Zamiast tego rozważ przyjęcie na podwórku, dzięki czemu nie musisz wynajmować osobnej przestrzeni.

Krok 3. Wybierz niedrogi strój ślubny

Sposobem na ślub poniżej 2000 roku jest unikanie ekstrawaganckich strojów. Nie oznacza to, że ty i twój partner musicie wyglądać tandetnie w dniu ślubu.

Na przykład możesz mieć suknię ślubną odziedziczoną po rodowodzie lub pożyczyć smoking od bliskiego przyjaciela lub krewnego. Jeśli możesz kupić wcześniej lubiane ubrania, ich przeróbka będzie kosztować mniej niż zakup zupełnie nowych.

Wypożyczenie stroju ślubnego jest również praktyczne. Ale jeśli masz dodatkowy budżet do stracenia, dlaczego nie zainwestować również w swoje ślubne włosy i makijaż?

Krok 4. Ubierz tanie dekoracje ślubne

Jednym z najdroższych elementów wesela są dekoracje. A ponieważ musisz wykonać 2000 prac, lepiej połączyć sztuczne kwiaty ze świeżymi kwiatami do dekoracji.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele tanich, ale elegancko wyglądających sztucznych kwiatów na twoje centralne elementy. Zamiast tego zdobądź lokalne i sezonowe kwiaty na świeże kwiaty, ponieważ byłyby one tańsze niż egzotyczne kwiaty.

Możesz również użyć drapowania z tkaniny wokół miejsca, aby nadać przestrzeni wygląd ślubny. Tkaniny są stosunkowo tanie, ale mogą z łatwością ozdobić okolicę lub ukryć niechciane plamy.

Krok 5. Rozważ majsterkowanie dla innych potrzeb ślubnych

Prawdopodobnie znajdziesz nowego dostawcę ślubów i zarezerwujesz go po niższych kosztach. Jeśli jednak znasz przyjaciela lub krewnego, który mógłby być Twoim ślubnym muzykiem i fotografem, dlaczego by ich nie zapytać?

Możesz także zindywidualizować swój catering, ponieważ masz małe wesele. A jeśli przyjęcie nie odbędzie się podczas kolacji lub lunchu, łatwo podać prostsze potrawy.

Oczywiście nadal chcesz zapewnić swoim gościom jak najlepsze wrażenia i zasługujesz na wysokiej jakości zdjęcia. Dlatego dostosuj alokację budżetu zgodnie z podstawowymi priorytetami.

Nie wierzysz nam, że można zrobić własne jedzenie weselne? Przeczytaj, jak przygotować własny ślub.

Jaki jest średni budżet na małe wesele?

Małe wesele z mniej niż 50 gośćmi jest możliwe przy budżecie od 8 000 do 10 000 USD. Pamiętaj jednak, że jest to możliwe tylko przy małym weselu, ponieważ wielkie i luksusowe małe wesela będą wymagały większego budżetu.

Jaki jest najczęstszy budżet na wesele? Większość par jest gotowa wydać na swój ślub ponad 30 000 dolarów, więc dla porównania ślub 10 000 dolarów jest oszczędny.

Jak ludzie mogą sobie pozwolić na wesela bez pieniędzy?

Jeśli nie masz pieniędzy, nadal możesz legalnie zawrzeć związek małżeński, zdobywając niezbędne dokumenty w zależności od stanu. Oczywiście będziesz musiał wydać na te legalności, ale jeśli pominiesz ceremonię i przyjęcie z gośćmi, można to zrobić bez budżetu.

Następnie rozważ ślub cywilny, aby ślub był tak prosty i przystępny, jak to tylko możliwe. Ale jeśli chcesz świętować z przyjaciółmi i rodziną, niektóre pary dostają pożyczkę ślubną.

Wniosek

Czy ten przewodnik po budżecie był pomocny? Właśnie nauczyłeś się, jak zorganizować wesele poniżej 2000 roku, mając niewielu gości i znajdując wolne miejsca na ceremonię i przyjęcie.

Najlepiej, gdybyś również zdecydował się na niedrogi strój ślubny i tanie dekoracje. Następnie zrób swoje inne potrzeby ślubne lub znajdź stosunkowo nowego dostawcę, aby zaoszczędzić na kosztach.