Jak urządzić ateistyczny ślub: 3 najlepsze opcje

Jeśli chcesz wiedzieć, jak urządzić ślub ateistów, rozważ trzy sposoby. Zamieścimy również pomysły na ceremonię ślubną dla par ateistów, aby nadal mieć znaczący ślub.

Ponadto omówimy, czego można się spodziewać po ślubie niereligijnym, aby pomóc Ci stworzyć dla Ciebie ceremonię. A mówiąc o ślubach niereligijnych, dlaczego nie dowiedzieć się więcej o tym, czym jest ślub świecki?

Jak urządzić ateistyczny ślub: 3 najlepsze opcje

Trzy znaczące sposoby na ślub ateistów

Weź ślub cywilny

Najłatwiejszym i najczęstszym sposobem uzyskania legalnego małżeństwa, nawet jeśli ty i twój partner praktykujecie ateizm, jest ślub cywilny. Jak masz ślub cywilny?

Musisz tylko wykonać niezbędną robotę papierkową, w zależności od miasta, w którym zamierzasz mieszkać po ślubie. Ale najpierw skonsultuj się z lokalnym biurem urzędnika, aby zapewnić wymagane legalności.

Należy pamiętać, że licencje małżeńskie mają różne daty ważności w różnych stanach USA. Ale ponieważ bierzesz ślub w sądzie i przez urzędnika państwowego, ślub cywilny może być idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą ślubu ateistycznego z powodu braku jakiejkolwiek organizacji religijnej.

Zrób duchową ceremonię ślubną

Jeśli nauka o ślubie cywilnym cię zainteresuje, ale okaże się, że nie ma to tak dużego znaczenia dla ceremonii, ponieważ jest szybka, po tym zrób duchową ceremonię ślubną. Podczas gdy ateiści odrzucają wiarę w jakiekolwiek istoty duchowe, niektórzy ludzie uważają się za duchowych bez przynależności.

Termin jest „duchowy, ale nie religijny”, gdzie nie traktują żadnej konkretnej religii jako jedynego środka duchowego wzrostu. Jeśli więc wolisz ślub niereligijny, zaprojektuj ceremonię ze swoim i swoim partnerem.

Zrób symboliczny związek po ślubie cywilnym z wybranymi przez siebie ceremoniami. Nie musisz wymieniać żadnej konkretnej istoty; może być podobny do innych ślubów ateistów.

Aby dowiedzieć się więcej o tego rodzaju ceremonii, możesz przeczytać o tym, czym jest duchowa ceremonia ślubna. Możesz nawet wziąć niektóre elementy i włączyć je do swojego ateistycznego ślubu.

Zrób humanistyczny ślub

Świetnym sposobem na zawarcie małżeństwa, jeśli jesteś niereligijny lub uważasz się za ateistów, jest ślub humanistyczny. To ślub bez Boga, ale bądź świadomy praw w swoim stanie, aby zapewnić, że Twój ślub humanistyczny będzie legalny i ważny.

Możesz również znaleźć celebransa humanistycznego, który przeprowadzi ceremonię ślubną po innym ślubie niereligijnym, takim jak ślub cywilny. W ten sposób upewniłeś się, że Twój ślub jest legalny i musisz skupić się tylko na stworzeniu pożądanej ceremonii.

Ateiści dostają ślub humanistyczny, ponieważ humanizm nie jest religią, a humaniści są zazwyczaj agnostykami lub ateistami. Po prostu miej świadomość, że w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych istnieją sprzeciwy dotyczące humanizmu.

Czy możesz wziąć ślub, jeśli jesteś ateistą?

Nadal możesz mieć ślub, nawet jeśli nie jesteś religijny, ponieważ istnieje wiele niereligijnych opcji ślubu dla ateistów. Kluczem do sukcesu jest zapoznanie się z prawem małżeńskim w Twojej lokalizacji.

Rozważ ślub w sądzie, aby oszczędzić sobie kłopotów ze znalezieniem niereligijnego urzędnika lub miejsca, w którym możesz mieć swój ślub jako ateista. Jest szybki, ale gwarantuje legalne i ważne małżeństwo.

Następnie możesz mieć spersonalizowaną ceremonię ślubną, gdziekolwiek chcesz. Na przykład możesz włączyć ekscytujące tradycje jedności na swoim podwórku lub ślubie na świeżym powietrzu.

Jeśli nie jesteś religijny, rozważ przeczytanie, czym jest ślub bez wyznania. Z samej nazwy wynika, że ​​nie podąża za konkretną religią, a agnostycy i ateiści mogą uznać to za swój związek.

Czy jest ślub niereligijny?

Ślub ateistyczny lub niereligijny to ceremonia, w której para jest zjednoczona bez włączania tradycji religijnych lub przestrzegania formatu ceremonii określonego wyznania. Dzięki temu para może wziąć ślub gdziekolwiek zechce, przez urzędnika spoza określonej religii i włączyć do ceremonii ślubnej elementy, które uznają za znaczące.

Czy śluby niereligijne są legalne?

Prawa dotyczące małżeństwa różnią się w zależności od stanu. Ale ogólnie rzecz biorąc, ślub będzie ważny i uznany tylko wtedy, gdy para ma licencję małżeńską i urzędnika prawnego.

Dlatego musisz zbadać przepisy prawne w swoim stanie, aby upewnić się, że będziesz mieć związek prawny. A dla tych, którzy wierzą, że powinni być w stanie się ożenić, przeczytaj, co to jest kwakierski ślub.

Co powinien zawierać ślub niereligijny?

Pary ateistyczne rozważające ślub niereligijny mogą uwzględnić w swojej ceremonii ślubnej następujące elementy:

  • Produkt weselny lub wejście na wesele
  • Wejście weselne
  • Wymiana ślubów
  • Wymiana pierścionków
  • Ceremonia zjednoczenia
  • Pierwszy pocałunek
  • Wyjście z przyjęcia weselnego
  • Wejście do recepcji
  • przemówienia
  • Tańce

Czy ateista może wziąć ślub w kościele?

Jeśli ateista poślubi katolika, może wziąć ślub w kościele katolickim, ale nie będzie to sakramentalne. Aby było to sakramentalne, oboje powinni być ochrzczeni.

Niektóre inne wymogi ważnego małżeństwa katolickiego obejmują swobodę zawierania małżeństwa za zgodą i otwartość na dzieci. Ponadto powinni mieć dwóch świadków, gdy wyrażają zgodę przed upoważnionym sługą kościelnym.

Wniosek

Czy ta dyskusja była pomocna? Aby przypomnieć, jak mieć ślub ateistyczny, rozważ ślub cywilny, ceremonię duchową lub ślub humanistyczny.

Ogólnie rzecz biorąc, ateiści mogą legalnie zawrzeć związek małżeński, o ile przestrzegają praw i wymagań swojego stanu. Ateista może również wziąć ślub kościelny z katolikiem, ale małżeństwo będzie niesakramentalne.