Jak uruchomić suszarkę Whirlpool? 5 prostych kroków!

Martwisz się, jak uruchomić suszarkę Whirlpool? Istnieje pięć prostych kroków, które możesz wypróbować, i poznasz je, zagłębiając się w ten artykuł.

Cóż, te suszarki z hydromasażem nie są trudne w użyciu. Gdy to zrozumiesz, łatwiej będzie z niego korzystać.

Istnieje kilka prostych kroków, aby uruchomić suszarkę z hydromasażem. Mój przyjacielu, omówimy wszystkie te kroki w tym artykule i damy ci kilka wskazówek i ostrzeżeń dotyczących uruchamiania tej suszarki. Powinieneś wiedzieć więcej rzeczy, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa przed suszeniem ubrań

Przede wszystkim nauczmy się kilku wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, zanim zaczniesz suszyć ubrania. Oto następujące:

 • Przed włożeniem ubrań do suszarki z hydromasażem, zawsze sortuj ubrania białe i kolorowe osobno. Następnie, jeśli złożysz te ubrania i je uprasz, białe ubrania mogą odbierać kolory od kolorowych ubrań.
 • Grube rzeczy, takie jak ciężkie spodnie i zimowe koszule, należy prać oddzielnie. Dzieje się tak, ponieważ różne materiały wymagają różnych temperatur do wyschnięcia. Tak więc, aby idealnie wysuszyć te grube tkaniny, użyj opcji wysokiej temperatury.
 • Upewnij się, że nie przeciążasz pralki, ponieważ istnieje ryzyko, że Twoja suszarka może spowodować pewne uszkodzenia. Gdy ubrania są w suszarce, można zobaczyć tył bębna suszarki, ponieważ zapewniasz cyrkulację powietrza, gdy wszystkie ubrania się rzucają.
 • Zamknij szczelnie drzwi suszarki, aby zapobiec ucieczce ciepła z suszarki. To zmarnuje twoją energię, a twoje ubrania nie wyschną idealnie.

Ponieważ znasz już środki bezpieczeństwa, przejdźmy do kroków, jak uruchomić suszarkę z hydromasażem:

Kroki, aby uruchomić suszarkę Whirlpool

Oto kroki, jak uruchomić suszarkę Whirlpool:

Krok 1. Przygotuj suszarkę

Otwórz drzwi swojej suszarki z hydromasażem i najpierw włóż do środka ubrania, które chcesz wysuszyć. Możesz również użyć ściereczki do suszarki, aby zmiękczyć i usunąć elektryczność statyczną z ubrań.

Krok 2. Wybierz cykl

Aby uruchomić suszarkę, wybierz przycisk zasilania. Teraz w suszarce są określone dwa rodzaje cykli. Możesz wybrać cykl automatyczny lub cykl czasowy. W większości przypadków zdecydowanie zaleca się wybór cyklu automatycznego, ponieważ w tej opcji Twoja suszarka może zrozumieć, na jakim etapie procesu się znajdujesz. Zastanawiasz się teraz, jak to się stanie? Suszarki te mają zintegrowane czujniki, które rozpoznają poziom wilgoci w odzieży lub ładunku. Tak więc, gdy suszarka nie wyczuje wilgoci w ubraniach. Suszarka zatrzymałaby się automatycznie. Tak, myślisz dobrze, oczywiście, to świetna funkcja obecna w tych suszarkach z hydromasażem.

Krok 3. Wybierz temperaturę

Załóżmy, że wybierasz opcję suszenia czasowego lub ręcznego. Możesz wybrać swój własny czas. Aby to zrobić, przekręć pokrętło na suszarce, aby ustawić cykl dla wsadu prania. Odzież letnia jest cienka, dlatego należy ją suszyć w niskiej temperaturze, natomiast odzież zimowa jest ciężka. Dlatego do suszenia ciężkich ubrań należy używać wysokiej temperatury.

Dotknij, aby aktywować dodatkowe opcje suszarki, takie jak temperatura, poziom wysuszenia, sygnał wilgotno-suche, arkusz zmarszczek itp.

Krok 4. Uruchom suszarkę

Teraz dotknij przycisku Start, a suszarka jest gotowa do suszenia ubrań zgodnie z wybraną opcją. Pamiętaj, aby wyczyścić siatkę kłaczków przed każdym załadowaniem. Aby wyczyścić kłaczki suszarki, otwórz drzwiczki suszarki z hydromasażem. Szarpie znajduje się na dole; wyciągasz go i czyścisz. Teraz włóż kłaczki z powrotem do suszarki z hydromasażem i zwiń je palcami. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak korzystać z pralki.

Krok 5. Zdejmij ubrania

Alarm suszarki włącza się, gdy suszarka z hydromasażem zakończy suszenie ubrań. Otwórz drzwiczki suszarki, wyjmij ubrania z suszarki i dokładnie je obejrzyj. Jeśli pozostała jakaś wilgotna odzież, oddziel suche rzeczy i włóż je z powrotem do suszarki, aby wyschły przez kilka minut dłużej. Musisz zresetować czas suszarki, przestawić pokrętło na cykl czasowy, wybrać potrzebny czas, a następnie przytrzymać lub naciśnij przycisk start. Złóż ubrania, które już wyschły, gdy Twoje ubrania suszą się w suszarce.

Ostrzeżenia przed uruchomieniem suszarki Whirlpool

Oto kilka ostrzeżeń dotyczących tych suszarek:

Zagrożenie pożarowe

 • Żadna podkładka nie może całkowicie usunąć oleju.
 • Nie susz niczego, co kiedykolwiek zawierało olej (w tym olej kuchenny).
 • Przedmioty z gumy piankowej lub plastiku należy suszyć na sznurze do bielizny lub w obiegu powietrza.
 • Nieprzestrzeganie tych instrukcji może spowodować śmierć lub pożar.

Zagrożenie wybuchem

 • Trzymaj suszarkę z dala od materiałów łatwopalnych i oparów, takich jak benzyna.
 • Unikaj suszenia wszystkiego, co kiedykolwiek zawierało substancje łatwopalne (nawet po praniu).
 • Nieprzestrzeganie tych instrukcji może spowodować śmierć, wybuch lub pożar.

Aby zmniejszyć ryzyko pożaru, porażenia prądem lub obrażeń ciała. Przeczytaj Ważne instrukcje bezpieczeństwa, które znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia, zanim zaczniesz korzystać z tego urządzenia.

To okładka!

Teraz masz odpowiedź na swoje pytanie: jak uruchomić suszarkę Whirlpool? Są to proste, łatwe kroki i jestem pewien, że wszystkie te czynności będą dla Ciebie proste. Być może zainteresuje Cię również, ile kosztuje pralka i suszarka Whirlpool Cabrio i jak zresetować pralkę Whirlpool.