Jak uruchomić rurę pieca na drewno przez ścianę? 6 prostych kroków!

Czy niedawno kupiłeś piec na drewno i zorientowałeś się, że rura pieca nie pasuje do sufitu; więc chyba czas nauczyć się przepuszczać rurę pieca na drewno przez ścianę? Jeśli chcesz zmniejszyć wydatki na energię elektryczną, najlepszym rozwiązaniem do ogrzewania domu jest piec.

Korzystanie z pieca spalającego materiały nadające się do recyklingu, takie jak drewno, jest bardziej przyjazne dla środowiska; dlatego jest alternatywą dla tych, którzy chcą być „czyści”. Jednak bardzo ważne jest prawidłowe zbudowanie rury pieca, ponieważ może to grozić pożarem.

Jak uruchomić rurę pieca na drewno przez ścianę? 6 prostych kroków!

Orurowanie palnika wymaga bardzo niewielkiej konserwacji, więc zwykle dobrze jest regularnie sprawdzać, czy nie ma wycieków lub dziwnego nagromadzenia sadzy. Upewnij się, że żadne łatwopalne przedmioty w bezpośrednim sąsiedztwie nie mogą wywołać pożaru. Sprawdź, czy te piece są dozwolone w Twoim domu. Przyjrzymy się najczęstszym sposobom instalowania rur do pieców w nowszych domach, jakie zmienne należy zbadać, rodzaj rur do pieców i czego należy unikać. Zacznijmy!

Co to jest piecyk?

Bardzo ważne jest, aby zdefiniować, czym jest rura piecowa, a czym nie. Piec rurowy występuje w różnych rozmiarach i funkcjach, podobnie jak systemy wkładów kominowych. Ograniczają i wysyłają gorące opary i gazy powstałe podczas procesu spalania na zewnątrz. Orurowanie pieca może pomóc w dodatkowym ogrzewaniu mieszkania. Osiągają to poprzez przenoszenie i rozprowadzanie gorącego powietrza do Twojego domu.

Kroki prowadzenia rury pieca na drewno przez ścianę

Dopóki wszystko jest prawidłowo zaimplementowane, przeprowadzenie rury pieca na drewno przez ścianę jest zwykle łatwym zadaniem. Popieramy stosowanie zestawu „Przez ścianę” do umieszczania rur piecowych przez ścianę. Zestawy te, z mojego doświadczenia, zwykle działają skutecznie i minimalizują czas, eliminując potrzebę tworzenia kilku elementów na zamówienie i skrupulatnego mierzenia każdego z nich. Ponieważ wskazówki różnych producentów rur do pieców różniły się nieco, przed kontynuowaniem należy dokładnie zapoznać się z instrukcjami producenta.

Krok 1. Zrób miejsce

Przed rozpoczęciem procesu zlokalizuj rurę i piec w odpowiednim miejscu. Należy pamiętać, że rura pieca wymaga prześwitu określonego przez konstrukcję rury. W przypadku rury jednościennej jest to zwykle około 18 cali, chociaż w przypadku wielu rur dwuściennych może to być nawet 6 cali. Będziesz musiał uzyskać 12-calowy prześwit w rurze, podłodze i suficie, jeśli umieścisz rurę przez ścianę zewnętrzną.

Krok 2. Zaznacz to za pomocą linijki i markera

Następnym krokiem jest zaznaczenie długopisem lub ołówkiem miejsc, które będziesz wycinać na ścianach, i ustalenie wymaganych przestrzeni. Po prostu narysuj okrąg i umieść kropkę na środku, używając naparstka ściennego i migającego jako szablonu. Oceniając zewnętrzne krawędzie znaków identyfikacyjnych, możesz łatwo przewidzieć, czy masz wystarczającą przestrzeń.

Krok 3. Zacznij siekać i usuwać ścianę

Gdy już to wszystko podświetlisz, możesz zacząć burzyć ścianę. Możesz to zrobić za pomocą szlifierki kątowej, ale upewnij się, że nosisz odzież ochronną. Następnie możesz szybko usunąć elementy izolacyjne ręcznie, przecinając drewno wewnątrz piłą. Przed podjęciem jakichkolwiek prac budowlanych w domu, sprawdź okablowanie wewnętrzne lub wodno-kanalizacyjne. Musisz również narysować szablon potrzebny do wyeliminowania ściany zewnętrznej. Długa śruba wbita w ścianę na zewnątrz domu za pomocą wiertarki to prosta opcja, aby to zrobić. Aby zagwarantować, że kropka znajduje się na środku, pamiętaj, aby wykorzystać zaznaczoną wcześniej kropkę.

Krok 4. Przymocuj komin do ściany

Zacznij od dodania obróbki ściennej i rur kominowych po ukończeniu ściany. Zazwyczaj łatwiej jest podłączyć i przykręcić, jeśli to ty jesteś osobą, która może ci pomóc. Pamiętaj, że paski ścienne muszą być instalowane co cztery cale, aby zachować prześwit i utrzymać rurę kominową.

Krok 5. Podłącz trójnik rury kominowej do ściany

Następnie będziesz musiał przedłużyć rurę kominową do ściany i przymocować zewnętrzny trójnik rury kominowej do naparstka ściany wewnętrznej, którą umieścisz na ścianie wewnętrznej. Są one dostępne w różnych średnicach, więc przed wyborem elementu lub zestawu rury kominowej sprawdź grubość ścianki.

Krok 6. Zainstaluj rurę na drewno

Następnie podłączamy rurę kominową do gilzy ściennej wewnętrznej. Nasadka jest umieszczana i mocowana na wsporniku trójnika zewnętrznego rury komina w taki sam sposób, jak wspornik trójnika jest montowany i mocowany na wsporniku trójnika zewnętrznego rury komina. Następnie zamiast wysokotemperaturowej rury kominowej użyj podwójnej lub jednościennej rury kominkowej. Możesz być również zainteresowany, aby dowiedzieć się o typowych problemach z piecem opalanym drewnem i kominem.

To okładka!

Odpowiedzieliśmy, jak poprowadzić rurę do pieca na drewno w głąb ściany. Mamy nadzieję, że wszyscy dowiedzieliście się o tym po przeczytaniu tego artykułu. Podczas instalowania rury piecowej przez ścianę zawsze używaj rury z pojedynczą lub podwójną ścianą. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu! Możesz również przeczytać o tym, dlaczego mój piec na drewno pali i jak sprawić, by piec na drewno wyglądał jak nowy.