Jak uruchomić myjkę ciśnieniową ze zbiornika na wodę? Kompletny przewodnik!

Jak uruchomić myjkę ciśnieniową ze zbiornika na wodę? Wszystko czego potrzebujesz to zbiornik na wodę wypoziomowany lub umieszczony wyżej niż myjka ciśnieniowa. Wtedy możesz spodziewać się, że z kranu wypłynie 8 galonów wody.

Wiele osób zapomina, że ​​podczas korzystania ze zbiornika wody do zaopatrzenia w wodę, zbiornik wody musi być umieszczony na poziomie lub wyżej niż myjka. Dlatego mają problemy z używaniem myjki ciśnieniowej.

Jak uruchomić myjkę ciśnieniową ze zbiornika na wodę? Kompletny przewodnik!

Ja też miałem kiedyś ten sam problem, ale po kilku badaniach i eksperymentach z moim sprzętem, znalazłem właściwy sposób korzystania z tych rzeczy i sposobu ich obsługi. Bądź na bieżąco i zacznijmy.

Zbiornik wody i myjki ciśnieniowe

Po co więc myjka ciśnieniowa? Cóż, myjka ciśnieniowa wystrzeliwuje wodę z niesamowitą prędkością, a to ciśnienie powoduje, że brud schodzi z czyszczonej powierzchni. Ale zanim to zrobisz, musisz najpierw zrozumieć, jak działają jako system. Wiem, że każdy, kto tego szuka, jest prawdopodobnie zaznajomiony z nowoczesnymi myjkami ciśnieniowymi, ale nie wie, jak się z nimi obchodzić. Chociaż korzystanie z nich to pestka, gdy już wiesz, jak to działa

Podłączanie myjki ciśnieniowej do zbiornika

Właściwe ustawienie myjki ciśnieniowej ze zbiornikiem jest kluczem do sukcesu Twojej pracy. Dzięki temu myjka ciśnieniowa dostanie odpowiednią ilość wody, która będzie potrzebna do wystrzelenia.

To tak jak karmienie twojej maszyny; jeśli nie możesz zapewnić odpowiedniego jedzenia, nie poprawi to obsługi. To samo dotyczy myjek ciśnieniowych; im bardziej wpływowa jest myjka, tym więcej GPM lub galonów na minutę potrzebuje dużo wody lub nie uzyskasz pożądanego ciśnienia.

Tak więc bez wystarczającej ilości wody nie oczekuj, że Twoja pralka będzie działać jak najlepiej. Na przykład, jeśli myjka ciśnieniowa ma 5,0 GPM, ale jest podłączona do zwykłego kranu, może pracować tylko z urządzeniem 2,0 GPM.

Krok 1. Podłącz gwint do złączki

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to poszukać złączki banjo znajdującej się na zbiorniku. Następnie podłącz do niego wątek. Następnie dodaj inline do PVC i zabezpiecz je taśmą teflonową.

Krok 2. Podłącz zawór kulowy

Niektóre zbiorniki mają zawór kulowy i złącza kolczaste, więc sprawdź, czy je masz. Jeśli nie, możesz kupić złącze kolczaste przez Internet. Złącze kolczaste pomoże utrzymać wyciek wody ze zbiornika.

Krok 3. Podłącz wąż do myjki ciśnieniowej

Po zabezpieczeniu króćca, nadszedł czas, aby podłączyć wąż podłączony do linii zasilającej myjkę ciśnieniową. Przewód zasilający zwykle znajduje się gdzieś poza wlotem węża ogrodowego. Oto jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej.

Sposoby uruchomienia myjki ciśnieniowej ze zbiornika wody

Czasami doświadczamy opóźnień lub przerw w dostawie prądu, takich jak przerwy w dostawie prądu, więc jeśli zastanawiasz się, jak uruchomić myjkę ciśnieniową ze zbiornika na wodę, mimo że nie ma prądu, to odpowiedź brzmi: tak, możesz. W rzeczywistości nie ma znaczenia, jaką masz myjkę ciśnieniową. Niezależnie od tego, czy jest zasilany gazem, czy elektrycznie, nadal możesz uruchomić myjkę ciśnieniową na swoim zbiorniku wody.

Uruchomienie myjki ciśnieniowej nie jest takie skomplikowane. Będziesz musiał umieścić zbiornik na wodę w pobliżu używanej maszyny. W związku z tym przenośny zbiornik jest idealny do tego zadania, ponieważ można go nosić ze sobą podczas pracy. Zbiornik ma pompę, która wywiera ciśnienie na wodę, wypychając ją z dyszy rozpylającej. Jednak może być również konieczne zwrócenie uwagi na rodzaj używanej dyszy, ponieważ może to wpłynąć na pożądane ciśnienie.

Niektóre myjki ciśnieniowe są wyposażone w trzy typy dysz: dyszę rozpylającą detergent, dyszę do płukania i dyszę do piaskowania, które mają różne zastosowania.

Dysza spryskująca detergent służy do czyszczenia szerokich przestrzeni na drogach i chodnikach. Z drugiej strony dysza płucząca służy do ogólnego czyszczenia. Jednocześnie dysza do piaskowania służy do czyszczenia głęboko zabrudzonych miejsc. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, ile wody zużywa myjka ciśnieniowa.

Rozwiązywanie problemów z ciśnieniem w myjkach ciśnieniowych

Może się zdarzyć, że nie będziesz w stanie uzyskać odpowiedniej presji. Nie martw się, ponieważ istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu. Problem może dotyczyć zaworów łączących myjkę ciśnieniową.

Możesz rozpocząć rozwiązywanie problemów, sprawdzając, czy wszystkie połączenia węży są wystarczająco szczelnie zamknięte, aby uszczelnić ciśnienie. Po upewnieniu się, że połączenia są szczelne, możesz sprawdzić dyszę natryskową. Niektóre różdżki natryskowe są wyposażone w regulacje, takie jak brak lub niskie ciśnienie. Dokładnie sprawdź ustawienia ciśnienia dyszy natryskowej. Następnie sprawdź kran zbiornika ciśnieniowego, jeśli jest już włączony.

Być może trzeba będzie również dostosować prędkość i ustawienia natrysku, aby uzyskać żądane ciśnienie. Ustaw je prawidłowo i po sprawdzeniu wszystkich spróbuj ponownie użyć myjki ciśnieniowej. Powinny one rozwiązać Twoje problemy z ciśnieniem. Oto wskazówki dotyczące konserwacji i rozwiązywania problemów.

To okładka!

Teraz, gdy wiesz, jak uruchomić myjkę ciśnieniową ze zbiornika na wodę, mam nadzieję, że zaoszczędzi ci to kłopotów z szukaniem innych źródeł wody, które zaspokoją twoje zapotrzebowanie na wodę. Pamiętaj tylko, że potrzebujesz więcej zapasu, aby zapewnić bardziej wydajną i wydajną myjkę ciśnieniową.