Jak umyć koc Pendleton: 4 proste kroki dla początkujących

Jesteś jednym z szczęśliwców, który ma taki koc i być może teraz zastanawiasz się, jak prać koc Pendleton, więc podzielimy się z Tobą, jak to zrobić w tym artykule.

Pendleton wytwarza wszystkie swoje produkty z dziewiczej wełny, więc to, czego się tutaj dowiesz, można zastosować we wszystkich innych ofertach. Zostań z nami, a nauczymy Cię wielu rzeczy, które będą istotne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych właścicieli.

Dzięki wysiłkom dziesiątek ludzi i wspólnym rozwojom, Pendleton oferuje teraz szeroki wybór koców, tak bardzo, że każda osoba znajdzie dokładnie to, czego szuka.

Jednak wiele osób martwi się o samodzielne pranie tych koców, zwłaszcza że większość tych przedmiotów pochodzi z osobistych kolekcji.

Szybkie i łatwe kroki, jak prać koc Pendleton

Teraz tkaniny wełniane mogą nie być powszechnym miejscem zamieszkania w Twoim koszu na pranie. Zapewniamy jednak, że nawet jeśli jest to Twoje pierwsze pranie, łatwo będzie Ci wykonać wymienione czynności.

Zauważ, że firma rzadko zaleca pranie w pralce, więc zamiast tego skupimy się na praniu ręcznym.

Krok 1. Dobór i przygotowanie

Tkaniny wełniane mają tendencję do deformowania się po praniu, więc przed zamoczeniem koca zmierz i wypisz oryginalny wymiar koca: długość i szerokość.

Będziesz tego potrzebować później, gdy zmienisz kształt koca po praniu. Dokładnie sprawdź koc pod kątem plam i usuń wszelkie obce przedmioty, które się do niego przylgnęły.

Dokładnie namocz koc w misce z wodą, aby przygotować tkaninę, zmiękczyć wszelkie plamy i zmniejszyć pobór wody później, gdy będziesz mieszać z detergentem.

W międzyczasie rozpuść zalecaną ilość łagodnego mydła w instrukcji prania w odpowiedniej ilości letniej wody, aby całkowicie zanurzyć koc.

Krok 2. Pranie

Następnie wyjmij koc z miski, w której go namoczyłeś i przenieś go do rozpuszczonej mieszaniny mydła.

Pozostaw koc na około 10 do 15 minut (lub jak długo zaleca etykieta), aby detergent miał wystarczająco dużo czasu, aby zareagować z brudem w kocu.

Opcjonalnie można okresowo ściskać części koca, aby usunąć uporczywe plamy. Należy jednak unikać stosowania wybielacza.

Krok 3. Płukanie

Kiedy będziesz zadowolony z mycia mydłem, delikatnie wyciśnij mydliny i wodę z mydłem z koca. Wlej do umywalki wystarczającą ilość letniej wody do płukania i umieść tam koc.

Jeśli nie możesz zrobić tego wszystkiego na raz, umieść umywalkę obok tej z mydłem i ściśnij koc część po części, przenosząc gotowy kawałek do następnej umywalki.

Opłucz koc czystą wodą 2-3 razy lub do momentu, gdy nie będzie już bąbelków ani piany. Ściśnij ubranie tak mocno, jak możesz, aby usunąć całą wodę: im mniej wody pozostanie na ubraniu, tym szybciej wyschnie.

Krok 4. Suszenie

Ułóż co najmniej dwie warstwy czystej i suchej frotte lub innej chłonnej tkaniny. Ułóż warstwy na suchej, płaskiej powierzchni, a następnie ułóż wyprany koc na wierzchu.

Przykryj drugą suchą ściereczką frotte na wierzchu, a następnie pozostaw na kolejne 10 do 15 minut. Następnie zdejmij ubranie z warstwy i połóż je płasko na suchej powierzchni.

Uformuj koc do początkowo zarejestrowanego wymiaru, a następnie pozostaw do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Jeśli masz więcej suchej frotte, możesz wymienić pierwsze, aby przyspieszyć schnięcie.

Koc możesz wyprasować w zależności od swoich upodobań. Chociaż jest to tylko opcjonalne.

Lekko dociśnij powierzchnię koca za pomocą zestawu żelazka parowego na temperaturę dla wełny. Jeśli nie masz pewności, możesz przykryć koc inną szmatką, aby go nie poparzyć.

Jak często należy prać koc Pendleton?

Koce wełniane są dość wyjątkowe, ponieważ nie łapią zbyt często brudu, ale są podatne na plamy. Więc jeśli nie masz też dużo plam, możesz prać koc tylko dwa razy w roku.

Jeśli plamy zdarzają się często, możesz je prać raz w miesiącu.

Zbyt częste pranie koca Pendleton naraża go na wiele możliwości splątania, zarysowania i uszkodzenia.

Najlepiej unikać przechowywania płynów i innych substancji, które mogą powodować plamy, z dala od koca, aby ograniczyć pranie do minimum.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas prania koca Pendleton

Koce Pendleton są niesamowitymi rzeczami do kolekcjonowania i dlatego zasługują na wystarczającą pielęgnację i konserwację. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać w przypadku koca:

  • Trzymaj go z dala od wszystkiego, co jest gorące.
  • Unikaj nadmiernego poruszenia podczas prania.
  • Podczas mycia unikaj szorowania, skręcania i wykręcania.
  • Nie prasuj żadnej poplamionej części.
  • Nie susz go na słońcu.
  • Podczas suszenia nie wieszaj go.

Większość z wymienionych przedmiotów spowoduje deformację i nieodwracalne uszkodzenie koców. Poza tym, przy pierwszym zakupie kocyka powinny być nakazane i zabronione.

Pomogłoby ci w przyszłości zachować takie przewodniki.

Wniosek

Każdy produkt ma swoją metkę, którą sugerujemy zachować i sprawdzić, jak prać koc Pendleton.

Śledzenie wszystkich wymienionych tam przedmiotów pomoże przedłużyć użyteczność Twojego przedmiotu. Pendletony przetrwają wystarczająco długo, aby stać się pamiątkami rodzinnymi, jeśli bardzo je kochasz i troszczysz się o nie.