Jak umyć elektryczny koc Sunbeam w 3 krokach

Masz trzy kroki, jeśli chcesz nauczyć się prać koc elektryczny Sunbeam. Omówimy informacje zalecane przez markę, aby zapewnić Twoje bezpieczeństwo i zachować integralność koca. Dzięki temu Twój koc pozostanie czysty bez ryzyka uszkodzenia.

W dzisiejszych czasach bardziej wydajne jest używanie koca elektrycznego zamiast standardowego domowego grzejnika. Zużywa mniej energii elektrycznej, ale należy ją również dobrze utrzymywać. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o czyszczeniu elektrycznego koca Sunbeam.

Jak umyć elektryczny koc Sunbeam w 3 krokach

Jak prawidłowo prać koc elektryczny Sunbeam

1. Przygotuj i sprawdź koc

Zanim przystąpisz do prania koca, upewnij się, że dokładnie przeczytałeś instrukcję. Nie musisz bać się zagrożeń pożarowych, o ile odłączysz przewód od gniazdka, a następnie wyjmiesz przewód sterujący produktu. Chcesz również sprawdzić, czy nie ma wytartych części koca, zwłaszcza wystających sznurków i drutów.

Niektóre inne przypomnienia od Sunbeam to nigdy nie używać pralni chemicznych z kocami. Nigdy nie należy również zamoczyć lub zanurzać w wodzie regulatora i przewodów podczas prania. I oczywiście nigdy nie używaj ponownie koca, dopóki nie upewnisz się, że całkowicie wyschł.

2. Użyj pralki

Sunbeam umożliwia korzystanie z pralki do ich pościeli. Należą do nich koce, narzuty i podkładki pod materace marki. Jednak najlepiej byłoby, gdybyś nigdy nie używał wybielaczy, sprayów, a nawet kulek na mole do swoich produktów Sunbeam. Z kocem nie trzeba go również wykręcać ani prasować po praniu.

Aby dokładnie wyczyścić koc, przed praniem namocz go w zimnej wodzie i łagodnym detergencie. Po namoczeniu przez 15 minut można go włożyć do delikatnego cyklu pralki. Pozwól, aby proces trwał 2 minuty z zimną wodą i łagodnym detergentem, a następnie spłucz w zimnej wodzie.

3. Suszyć w niskich temperaturach

Użyj ustawienia wirowania pralki przed zmianą kształtu koca. Następnie masz możliwość wysuszenia koca w sposób naturalny lub za pomocą suszarki. Jednak chcesz uniknąć komercyjnych suszarek, ponieważ ich temperatura jest zbyt wysoka dla przewodów koca.

W przypadku suszarki domowej należy ją najpierw podgrzać przez 2 minuty w niskiej temperaturze, a następnie suszyć koc w suszarce bębnowej przez 10 minut. Ponownie, nigdy nie używaj wysokiego ustawienia siedziska, aby uniknąć uszkodzenia koca. Następnie zakończ suszenie na zewnątrz, wyjmując wilgotny koc i nakładając go na sznur do bielizny.

Pomogłoby, gdybyś nigdy nie używał spinaczy do bielizny na swoim elektrycznym kocu Sunbeam. Możesz również całkowicie pominąć suszarkę, jeśli uważasz, że jest to zbyt ryzykowne w przypadku twojego modelu. Pozwól kocowi dokładnie wyschnąć przed ponownym podłączeniem go do zasilania.

Czy można prać w pralce koc elektryczny Sunbeam?

Pranie elektrycznego koca Sunbeam w pralce jest w porządku, o ile przestrzegasz instrukcji marki. Jak opisano w trzystopniowym przewodniku powyżej, używaj łagodnego detergentu i zimnej wody w delikatnym cyklu pralki. Nigdy nie wolno używać wybielaczy, sprayów, roztworów do czyszczenia na sucho, a nawet prasować i wykręcać koca.

Używanie pralki na większości koców elektrycznych powinno być bezpieczne. Jednak każda marka ma metkę, która zawiera pełne instrukcje dotyczące pielęgnacji idealne dla ich kocyka. Zawsze należy przestrzegać wskazówek, ponieważ przewody koca elektrycznego mogą ulec uszkodzeniu przez niektóre produkty, poruszenie i ciepło.

Jak prać ręcznie koc elektryczny

Najlepszym sposobem prania elektrycznego koca, jeśli nie masz pewności, jest pranie ręczne. W ten sposób masz większą kontrolę nad tym, jak obchodzisz się z kocem. Ze względu na swój rozmiar koc elektryczny należy prać w wannie z wodą o temperaturze zalecanej przez markę.

Dodaj niewielką ilość delikatnego detergentu, aż utworzy się piana i poruszaj kocem w wannie. Możesz celować i pocierać plamy, jeśli są. Następnie opróżnij wannę i opłucz koc, aż nie będzie już żadnych pozostałości mydła. Proszę nie wykręcać zbyt mocno koca, aby można było wcisnąć elementy do środka.

Niektórym osobom łatwiej jest pozbyć się nadmiaru wody, umieszczając koc w chłonnych ścierkach. Gdy koc przestanie kapać, możesz go dokładnie wysuszyć na powietrzu. Lepiej unikać suszarki, chyba że producent ma na to instrukcje.

Czy możesz włożyć podgrzewany koc do suszarki?

Niektóre koce podgrzewane, takie jak te od Sunbeam, są kompatybilne z użyciem suszarki do suszenia. Jednak w ten sposób możesz wysuszyć podgrzewany koc tylko wtedy, gdy masz pewność, że przestrzegasz instrukcji dotyczących pielęgnacji. Niektóre suszarki mogą nadmiernie nagrzewać się, co nieuchronnie niszczy okablowanie lub materiały koca.

A nawet jeśli możesz użyć suszarki, prawdopodobnie możesz użyć tylko ustawienia suszenia w suszarce bębnowej lub niskiej temperatury. Polecamy powiesić sam kocyk i pozwolić matce naturze wykonać pracę. Jeśli nie masz sznurka do bielizny, możesz również użyć karnisza prysznicowego.

Wniosek

Czy używasz koca Sunbeam? Podsumowując ten artykuł o tym, jak prawidłowo prać koc elektryczny Sunbeam, możesz korzystać z pralki, o ile unikasz silnych środków czyszczących i cykli. Lepiej też przed praniem sprawdzić koc pod kątem przewodów i uszkodzeń.

Po zakończeniu wysusz koc elektryczny na sznurku. Możesz używać suszarki do Sunbeam, ale tylko przy niskich ustawieniach.