Jak umieścić kanapę i sofę w pokoju rodzinnym?

Przejście od urządzania własnej przestrzeni życiowej do pokoju rodzinnego jest miłe. Chociaż może być trudno wymyślić, jak zaaranżować nową kanapę i fotelik. Na szczęście istnieje wiele sposobów na umieszczenie kanapy i fotelika w pokoju rodzinnym.

Oczywiście rzeczy mogą się różnić w zależności od wielkości i formy Twojego pokoju. Istnieje jednak wiele różnych sposobów aranżacji kanap i fotelików, które pasują do Twojego pokoju rodzinnego. Sprawdź niektóre z naszych sugestii poniżej!

Jak umieścić kanapę i sofę w pokoju rodzinnym?

O czym należy pamiętać, umieszczając kanapę i fotelik w pokoju rodzinnym

Zanim podejmiesz jakiekolwiek ważne decyzje projektowe, musisz znać dokładny metraż swojego obszaru mieszkalnego. Pamiętaj, że odrabianie pracy domowej przed czasem może zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Zamawianie i zwracanie kanapy i sofy w pokoju rodzinnym, ponieważ nie pasują do przestrzeni tak, jak planowałeś, może być denerwujące.

Ustalenie, jak chcesz, no cóż, mieszkać w swoim salonie, będzie miało duży wpływ na proces dekorowania. Z drugiej strony mieszkanie nie ma uniwersalnego zastosowania. W innych przypadkach istniejące elementy, takie jak kominek, mogą od samego początku wpływać na aranżację mebli, ułatwiając podejmowanie decyzji.

Ważne jest również, aby być szczerym, jeśli chodzi o cele związane z przestrzenią. Nie opieraj swojego projektu wyłącznie na tym, co widzisz w prestiżowych magazynach poświęconych projektowaniu. Upewnij się, że przestrzeń odzwierciedla Ciebie i Twój styl życia — bez względu na to, jakie są Twoje obecne wymagania, upewnij się, że pomieszczenie je spełnia. Jest to świetna wskazówka, którą warto kierować się przy urządzaniu kanapy i sofy w pokoju rodzinnym.

Pomyśl także o bezpieczeństwie członków rodziny. Nie potrzebujesz szklanego stołu ani zbyt wielu lamp podłogowych, które mogą powodować ryzyko potknięcia się, jeśli masz dzieci. Zamiast tego wybierz drewniany stół i kinkiety ścienne.

Sposoby umieszczania kanapy i fotela dwuosobowego w pokoju rodzinnym

Zacznij od ustawienia największego mebla w swoim salonie. W większości sytuacji jest to sofa lub, w rzadkich przypadkach, fotel. Ustaw grafikę na centralny punkt pomieszczenia, którym może być telewizor, kominek, ściana galerii lub okno.

Jeśli to możliwe, unikaj ustawiania sofy bezpośrednio przed oknem. Może przesłaniać część naturalnego światła. Mniejsze alternatywy do siedzenia, takie jak krzesła lub fotele dwuosobowe, powinny być umieszczone naprzeciwko lub obok głównego elementu.

Zakończ, dodając elementy akcentujące, takie jak podnóżki, stoliki kawowe, stoliki końcowe i lampy. Upewnij się, że każde siedzenie ma dostęp do co najmniej jednej powierzchni blatu. Istnieje wiele sposobów na udekorowanie kanapy lub sofy wraz z krzesłami akcentującymi.

Meble nie powinny być dociskane do ścian.

Rozmiar pomieszczenia wpływa na to, jak daleko odsuniesz meble od ścian. Ale co, jeśli masz do czynienia z niewielkim obszarem? Daj przedmiotom trochę miejsca do oddychania, pozostawiając kilka centymetrów między tyłami mebli a ścianami.

Wbrew obiegowym opiniom, ta niewielka ilość miejsca może w rzeczywistości sprawić, że przestrzenie będą wydawały się większe. Jeśli dysponujesz większą przestrzenią, możesz zaaranżować meble, aby stworzyć przestrzeń do dyskusji na środku pokoju. Zrób to, pozostawiając kilka stóp między ścianami a meblami.

Utwórz strefy konwersacji

Ludzie powinni być w stanie rozmawiać w sposób naturalny, bez konieczności wysilania głowy lub krzyczenia przez cały pokój. Ustaw meble tak, aby były skierowane do siebie; niekoniecznie bezpośrednio, ale na tyle blisko, aby ludzie mogli mówić bez podnoszenia głosu. Twórz liczne przestrzenie czatu, jeśli pokój jest zbyt duży.

Przyjazna dla rozmów aranżacja mebli świetnie sprawdzi się w przestrzeniach, w których często bawisz się lub odpoczywasz z przyjaciółmi i rodziną. W przypadku rozmów twarzą w twarz miejsca do siedzenia nie powinny być oddalone od siebie o więcej niż 8 stóp. Użyj mebli, aby stworzyć wygodne wyspy w dużym salonie.

Ustaw dwie sofy na środku pokoju. Na jednym końcu umieść zestaw krzeseł i stolików bocznych, aby stworzyć odrębną przestrzeń do dyskusji. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy dobrze używać zarówno sofy, jak i sofy.

Rozważ przepływ ruchu.

Aranżując kanapę i fotelik w pokoju rodzinnym, jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest ruch uliczny. Aby podróżować po pokoju, ludzie nie powinni potykać się o meble ani o siebie nawzajem. Upewnij się, że między stolikiem kawowym a sofą i między krzesłami jest co najmniej kilka stóp.

Stwórz czystą trasę, aby ludzie mogli łatwo przechodzić z jednego końca pokoju na drugi. Wykorzystaj w pełni dostępną powierzchnię. Uporządkuj obszar za pomocą wieszaków na ubrania, koszy do przechowywania poza zasięgiem wzroku i stojaków na buty.

Ustaw stół na wyciągnięcie ręki.

Każde siedzenie powinno mieć łatwy dostęp do bocznego stolika lub stolika kawowego. Unikaj układów, które wymagają od osób wstawania z krzeseł, aby położyć lub zebrać napoje. Pod względem wysokości stołu:

  • Stoły boczne lub końcowe powinny mieć mniej więcej taką samą wysokość jak otaczające je podłokietniki
  • Wysokość stolików do kawy powinna być taka sama lub niższa niż wysokość krzeseł/sof.

Nie zapomnij o bujaku

Kolejna świetna wskazówka dotycząca umieszczania kanapy i fotelika w pokoju rodzinnym. Na koniec pamiętaj, gdzie będzie twój bujak, gdy masz dużo mebli w swoim pokoju rodzinnym. Bujak to niezbędny mebel dla dzieci. To nie tylko wspaniałe miejsce do usypiania dzieci, ale także świetne miejsce do czytania.

Na szczęście bujaki są dostępne w różnych formach, rozmiarach i wzorach, więc wybierz taki, który będzie pasował do Twojego ogólnego projektu. Ponadto, ponieważ spędzasz dużo czasu na podłodze z dziećmi, rozważ posiadanie pod ręką poduszek do rzucania.

Jak zaaranżować kanapę i dwuosobową kanapę w pokoju rodzinnym: odpowiedź

Czy podoba Ci się jeden z wielu sposobów na umieszczenie kanapy i fotelika w pokoju rodzinnym? Jeśli tak, już teraz poeksperymentuj w swoim pokoju rodzinnym! Ta przestrzeń jest przeznaczona dla Ciebie i Twojej rodziny, więc kontynuuj i zabieraj się do projektowania.