Jak ułożyć koc na prostokątnym krośnie w 3 krokach

Ci, którzy chcą nauczyć się układać koc na krośnie prostokątnym, zrozumieją ten proces w trzech prostych krokach. Nauczymy Cię najlepszych technik pracy na krośnie prostokątnym przy produkcji koca. Pamiętaj, że krosno to doskonały sposób na wykonanie koca, szczególnie dla początkujących.

Ale co sprawia, że ​​krosna prostokątne są wyjątkowe? Ogólna konstrukcja krosna prostokątnego sprawia, że ​​nadaje się na koce i podobne przedmioty. Jeśli pracujesz z nieporęczną przędzą, łatwiej będzie Ci też pracować z prostokątnym krosnem. Kontynuuj czytanie, aby rozpocząć i dowiedzieć się, dlaczego ten projekt jest przyjazny dla początkujących.

Jak ułożyć koc na prostokątnym krośnie w 3 krokach

Jak zwinąć koc na prostokątnym krośnie dla początkujących

1. Ustaw prostokątne krosno

Na początek ustawisz krosno z 64 kołkami z każdej strony na swojej powierzchni roboczej. Powinieneś również sprawdzić, czy między każdym kołkiem jest centymetr odstępu przed zrobieniem węzła, upewniając się, że masz 6 cali ogonka od włóczki, zanim go pociągniesz. Jak przymocujesz węzeł do kołka?

Wepchnij węzeł na kołek najbardziej po lewej stronie w górnym rzędzie. Możesz łatwo wsunąć ogon przędzy pod nogawkę krosna, aby go podnieść przed ponownym odłożeniem. Następnie zaciągnij nitkę, aby zacisnąć supełek wokół kołka.

2. Przerobić nitkę wokół kołków

Następnie będziesz naprzemiennie owijać rzędy górne i dolne, owijając nitkę wokół każdego kołka. Poruszaj się tam iz powrotem aż do końca krosna. Ponownie przerób nitkę przez krosno i przeciągnij ją wokół ostatniego kołka w górnym rzędzie po prawej stronie, gdy dochodzisz do końca dolnego rzędu.

Ponieważ zbliżasz się do koca, będziesz potrzebować włóczki kotwicznej, aby utrzymać projekt na krośnie. Upewnij się, że używasz innego koloru i połóż go na krośnie, zanim włożysz jego końce pod spód. Aby ułatwić pracę kocem na kołkach, nie zapomnij upewnić się, że pod każdym kołkiem znajduje się włóczka.

3. Ścieg dżersejowy w poprzek krosna

Ostatnim krokiem jest wykonanie ściegu dżersejowego na krośnie. Pamiętaj, że nitka powinna być wokół co drugiego kołka, a ty będziesz na przemian rzędem górnym i dolnym. Gdy znajdziesz się na prawym końcu krosna, przerób nitkę z powrotem do lewego końca.

Zaczep przędzę dolnego lewego kołka na narzędziu dziewiarskim i pociągnij go w górę i na drugą stronę. Następnie chcesz przerobić na drutach w dolnym rzędzie od lewej do prawej, zanim przejdziesz do prawego końca dolnego rzędu i przerobisz z powrotem do środka krosna. W tym momencie przerobisz oczka w górnym rzędzie przed wykonaniem dwóch przejść.

Pociągnij końce przędzy kotwicznej i dwukrotnie ściegiem dżersejowym przez krosno, aby mieć przędzę po lewej stronie. Przerabiaj oczka i ścieg dżersejowy, aż osiągniesz ostateczne wymiary koca. Na koniec zwiąż koc.

Jak związać koc na prostokątnym krośnie

 • Wybierz ścieg na prawym kołku górnego rzędu za pomocą narzędzia dziewiarskiego i zrób to samo ze ściegiem na skrajnym lewym kołku. Przerobić te oczka na prawo, tak aby łączyły się w jedno przed wybraniem kolejnego oczka i przerobieniem go na prawo.
 • Po zakończeniu wiązania krosna odetnij przędzę i zostaw około 5 cali ogona.
 • Zawiń ogon i zawiąż węzeł przed włożeniem go przez ostatni ścieg. Przeciągnij przez tę pętlę, aby zawiązać węzeł i wpleć ogon w koc.
 • Jeśli chodzi o drugi koniec koca, do związania użyjesz przędzy kotwicznej. Zahaczyć oczko najdalej od ogona nitki i przeciągnąć przez nie kolejne oczko, aż zakończysz wiązanie.
 • Na koniec zawiąż ostatni ścieg i usuń przędzę kotwiczną, której użyłeś jako przewodnika. Wpleć ogon przez koc i gotowe.
 • Jak założyć koc na krośnie?

  Wybierz stronę, od której chcesz rozpocząć projekt na swoim krośnie. Następnie zrób supeł z pętelką włóczki i włóż w niego luźną nitkę. Złap nitkę kciukiem i palcem wskazującym i naciągnij nitkę roboczą.

  Umieść węzeł poślizgowy, który właśnie wykonałeś, na pierwszym z prawej kołku najbliższej ci strony krosna. Przełóż nitkę roboczą za drugim kołkiem i wróć do przodu, aby utworzyć pętelkę. Kontynuuj wykonywanie tych pętli przez krosno, aż dotrzesz do jednej strony.

  Gdy dojdziesz do końca, pamiętaj, aby przeciągnąć nitkę na drugą stronę i zapętlić, gdy skończysz koc. Starasz się mieć dolne i górne rzędy pętli wokół każdego kołka. Pamiętaj, aby pilnie podążać za wybranym wzorem koca, a nie napotkasz żadnych problemów.

  Wniosek

  Chcesz zdobyć koc? Wystarczą trzy kroki, aby zrozumieć, jak ułożyć koc na prostokątnym krośnie. Podstawowe umiejętności, których musisz się nauczyć, to jak zrobić węzeł poślizgowy i jak związać gotowy koc.

  Po opanowaniu tych technik, wyciągnięcie koca na prostokątnym krośnie ma zasadniczo górne i dolne rzędy pętli na każdym kołku. Pamiętaj, aby podążać za wzorem koca, a zakończysz projekt śpiewająco.