Jak ulepszyć tani fotel dwuosobowy?

Nic dziwnego, że większość salonów skupia się na kanapie, sofie lub kanapie. Często jest jednym z najważniejszych elementów mebli, a rodziny i przyjaciele tworzą jego ogromne siedziska. Dlatego dzisiaj nauczymy Cię, jak ulepszyć tani fotelik miłosny.

Kanapa może się odbarwić, przestarzała lub zwiotczać przez lata; dlatego ludzie kupują drogie, wysokiej jakości. Kusi nas do zagryzienia nowego na wiosnę. Co jednak, jeśli kosztowny fotelik nie mieści się w Twoim budżecie?

Jak ulepszyć tani fotel dwuosobowy?

Jak ulepszyć tani fotel dwuosobowy

Wyczyść to

Używaj płynów restauracyjnych do czyszczenia i polerowania mebli skórzanych lub innych, gdy kanapa jest wykonana ze skóry lub tkaniny. Pamiętaj, że powierzchni, szczególnie ze skórą, nie można przywrócić do poprzedniego stanu. Ale będziesz miał zasłużony bufet na swojej sofie.

Zdejmij slipki i wyczyść je ręcznie, jeśli Twoja kanapa lub kanapa jest wykonana z tkaniny. Z pralką i bez niej możesz to zrobić; to nie ma znaczenia. Możesz wynająć lub zapłacić za czyszczenie parą, jeśli nie możesz umyć poduszek.

Użyj sprayu takiego jak Febreze, aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy, który eliminuje zapachy zamiast maskować. Możesz rozładować cewkę, dodać kilka suszarek lub posypać sodą oczyszczoną. Innym podejściem jest lekkie przewietrzenie poduszek podczas czyszczenia.

To wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoja stara kanapa stała się dokładnym odkurzaczem. Będziesz potrzebował mocowania bez szczotki i mocowania na pęknięcia. Najpierw usuń cewki i wyczyść podstawę sofy.

Nie zdziw się, gdy znajdziesz całe jedzenie, części i bombki uwięzione pod powierzchnią. Zamiast tego staraj się wchodzić w narożniki i pęknięcia na wszystkich powierzchniach, w tym z tyłu, z przodu i po bokach. Nie zapomnij wyczyścić podłogi za sofą, gdy tam będziesz!

Naprawianie pufy

Pufa to zazwyczaj duża, potężna cewka na ziemi otoczona innymi meblami. Dekor jest uniwersalny i można go zastosować w dowolnej części domu. W aranżacji wnętrz palmy stają się coraz bardziej widoczne jako subtelna, ale modna metoda łączenia przestrzeni.

Puffery mają doskonałe praktyczne umeblowanie w szybkobieżnych przestrzeniach, w tym w salonach, przedszkolach i sypialniach. Jeśli pokrowce są niechlujne, możesz potrząsnąć nimi ręcznie, obracając je i popychając. Następnie możesz zastąpić go wypełnieniem z włókna lub zwrócić się o pomoc do lokalnego tapicera.

Zwijarki bazowe mogą być trudne w obsłudze; niektóre mają suwaki buforowe, a inne nie. W szwalni możesz spróbować zastąpić poduszkę pianką meblową. Innym jest to, że możesz zastosować tap-on.

Przemalowywanie taniej kanapy

Jeśli Twoje meble są drewniane lub malowane, możesz naprawić rysy i rysy na wiele sposobów. Na przykład możesz nadal malować swoją starą kanapę i fotelik, aby wyglądały na zupełnie nowe. Zamiast tego wypróbuj bejce w sztyfcie i szpachlówki do drewna w kolorze drewna.

Może być potrzebny mały retusz? Najpierw spróbuj retuszować drobnym pędzlem i farbą akrylową na pomalowanych powierzchniach. Następnie, w zależności od powierzchni i stanu, może być konieczne przeszlifowanie i nałożenie farby lub powłoki poliuretanowej.

Wypełnij swoją dwuosobową kanapę kocem

Koce do rzucania nie są przeznaczone wyłącznie do użytku bez broni; zależą od pory roku. Masz również możliwość zastosowania odpowiedniej narzuty lub nawet ulubionej kołdry. Działa prawie równie dobrze jak narzuta, kolejny sposób na przykrycie kanapy zasłonami.

Może to być jednak drogie, ale jest wykonalne. Możesz również użyć kolorowego prześcieradła wsuniętego między kombinerki sofy. W razie potrzeby możesz zmienić to sezonowo.

Ponowne tapicerowanie Twojej dwuosobowej kanapy

Wysokiej jakości mobilizacja jest teraz trudna i byłoby smutno wyrzucić piękny kawałek. Najdroższą alternatywą na naszej liście jest ponowna tapicerka, ale jest też najwspanialsza. Możesz go lepiej uzupełnić, jeśli masz skomplikowany projekt kanapy, który wymaga wielu szczegółów.

Jeśli nie możesz pomyśleć o przegródce, możesz kupić nową sofę, ale wymaga ona wymiany. To najbardziej kosztowna opcja i nie jesteś po prostu nieostrożny. Jeśli wybierzesz ten kurs, kilka rzeczy do rozważenia to:

Ramka

Spróbuj sprawdzić, czy Twój mebel się zepsuł lub jest w dobrym stanie. Na przykład prawdopodobnie zdjąłbyś sofę z kanapy, gdyby kanapa miała mocną drewnianą ramę. Aby połączyć nowy materiał i tkaninę, musi zostać coś znacznego.

Cena

Kolejną rzeczą do oszacowania jest wiedzieć, ile kosztuje wymiana tapicerki fotelika. Prawdopodobnie wydasz więcej na uzupełnienie swojej kanapy. Z drugiej strony, jeśli jesteś związany z finansowaniem, jest to idealny wybór na zakup świeżych produktów.

Tkanina

Innym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest tkanina, z której korzystają w Twojej kanapie lub fotelu. Niestety cena rośnie wraz z poprawą jakości tekstyliów i skór. Ale jeszcze raz, jeśli masz pieniądze, zawsze możesz kupić nową kanapę lub fotelik.

Tapicer

Po dokonaniu oceny zbadaj i wybierz najlepszego rzemieślnika, na jaki możesz sobie pozwolić, jeśli zdecydujesz się na przesadzenie. Warto wiedzieć, że Twoja stara sofa jest w doskonałych rękach. To ważne. Na dłuższą metę nie zostaniesz oszukany i możesz zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas.

Wniosek

Rozumiemy, mamy kłopoty z budżetem, prawda? Ale nie martw się. Te metody pomogą ci ulepszyć tani fotelik.