Jak ukryć rysy na skórzanym siedzeniu Loveseat

To dość typowe dla mebli skórzanych, które powstają w wyniku codziennego użytkowania. Więc bez względu na to, jak ostrożnie będziesz obchodzić się ze skórzanymi meblami, ulegną one uszkodzeniu. Dlatego omówimy, jak ukryć rysy na skórzanym siedzisku sofy.

Ten przypadek jest szczególnie ważny, jeśli w domu są psy lub małe dzieci. Niestety, praktycznie trudno jest zapobiec uszkodzeniom mebli skórzanych z biegiem czasu. Jednak chociaż meble mogą wyglądać na uszkodzone, istnieją techniki ich naprawy.

Jak ukryć rysy na skórzanym siedzeniu Loveseat

Skóra jest elastycznym materiałem, który może wiązać się ze sobą, dzięki czemu naprawa zadrapań na powierzchni jest bardzo prosta. Nawet poważne rysy można naprawić lub ukryć, dzięki czemu mebel wydaje się nowy. Ale zanim przejdziemy do tego, jak ukryć rysy na skórzanym siedzeniu sofy, przyjrzyjmy się kilku terminologii.

Co to jest dwuosobowa kanapa?

Istnieją dwa rodzaje fotelików dwuosobowych: jeden dla dwóch osób, a drugi przypominający małą sofę. Jako mała kanapa z łatwością pomieści dwie osoby. Możesz ich używać w miejscu, w którym duża sofa byłaby zbyt duża, ale nadal potrzebujesz miejsc siedzących.

Możesz go również używać w połączeniu z większą sofą. W rezultacie niektóre osoby wykorzystują je w swoich sypialniach jako dodatkowe miejsca do siedzenia. W przeszłości fotele dwuosobowe były bardziej dosłowne niż te, które mamy dzisiaj.

Skóra

Skóry zwierzęce są poddawane obróbce chemicznej, aby zapobiec niszczeniu skóry, która jest sztywna, elastyczna i trwała. Istnieje wiele zwierząt, z których można wyrabiać skórę. Oprócz odzieży, obuwia i torebek ze skóry można wytwarzać także meble, narzędzia i sprzęt sportowy.

Chiny i Indie są dziś czołowymi światowymi producentami skóry. Do produkcji mebli skórzanych wykorzystywane są różne rodzaje skór. To, co sprawia, że ​​meble skórzane wyglądają, wyglądają i działają inaczej, to sposób ich czyszczenia.

Jak ukryć rysy na skórzanym siedzeniu Loveseat?

Sposób 1: czyszczenie skórzanej kanapy

Odkurz porysowany obszar kanapy za pomocą przystawki próżniowej. Najpierw odkurz powierzchnię gruntu i masuj przedłużenie małymi kolistymi ruchami za pomocą węża próżniowego. Podczas ruchu włókna są ponownie dopasowywane, co może pomóc zamaskować rysy.

Zanurz w wodzie miękką tkaninę, taką jak ściereczka z mikrofibry. Zadrapania można usunąć, pocierając je ręcznikiem po wyciśnięciu nadmiaru wody. Następnie nałóż wilgotną szmatkę okrężnymi ruchami na sofę.

Pozostaw płyn do wyschnięcia na kilka godzin przed użyciem. Drobne rysy można zakryć lub usunąć tą techniką. Należy jednak zachować ostrożność podczas używania określonych chemikaliów, aby uniknąć uszkodzenia skóry.

Zarysowania można usunąć za pomocą specjalnego środka czyszczącego do mikrofibry; nie pozostają żadne ślady ani plamy. Suchą i delikatną ściereczką nanieś środek czyszczący na kanapę i zetrzyj go. Oczyszczanie usuwa rysy spowodowane pigmentami.

Na kanapie z mikrofibry nałóż na nią niewielką ilość wódki. Następnie usuń rysy z suchej lub szorstkiej powierzchni sofy za pomocą starej szczoteczki do zębów. Nie ma plam wodnych, gdy wódka wyparowuje; pomaga również usuwać przebarwienia.

Metoda nr 2: naprawa zarysowania

Możesz użyć alkoholu do wycierania, aby wyczyścić region. Zanim spróbujesz naprawić głębokie rysy na skórzanych meblach, upewnij się, że obszar jest czysty. Skazy można usunąć za pomocą spirytusu i czystego ręcznika.

Jeśli użyjesz alkoholu na skórze, szybko wysycha. Dziesięć minut później obszar powinien być suchy.

To podejście jest najbardziej skuteczne; głębokie nacięcia w skórze anilinowej mogą być nie do naprawienia.

Możliwe jest czyszczenie obszaru alkoholem do nacierania. Jednak przed przystąpieniem do naprawy poważnych zadrapań na skórzanych meblach upewnij się, że pokój jest czysty. Aby usunąć rysy, potrzebujesz do tego alkoholu i czystej szmatki!

Skóra wystawiona na działanie alkoholu dość szybko wysycha; czas schnięcia powinien wynosić dziesięć minut. Ta metoda jest jednak najskuteczniejsza, gdy używa się polerowanej skóry. Możliwe, że nie da się naprawić głębokich ran w skórze anilinowej.

Zastosuj mocny wypełniacz skórzany na porysowany obszar i pozwól mu całkowicie wyschnąć przed użyciem. Ta podobna do kitu substancja jest czasami określana jako „wypełniacz”. Wypełni wszelkie szczeliny lub pęknięcia w zarysowanej części mebli.

Zakryj rysę grubą szpachlą, palcem lub malutką szpatułką. Rób to, aż porysowana powierzchnia zrówna się z resztą powierzchni mebla. Po nałożeniu ciężkiego wypełniacza należy pozostawić go do utwardzenia przez około 30 minut przed przejściem dalej.

Możesz użyć kolejnego arkusza papieru ściernego o ziarnistości 1200, aby wygładzić powierzchnię wypełniacza. Twój lokalny sklep ze sprzętem lub sklep z galanterią skórzaną powinien nosić ciężki skórzany wypełniacz. Możliwe też, że producent mebli zaoferuje Ci klej i farsz.

Upewnij się, że używasz odpowiedniego koloru barwnika do skóry. Najpierw musisz go pomalować, aby pasował do reszty mebli, gdy rysa zostanie uszczelniona i wypełniona. Następnie za pomocą gąbki nanieś kolorant na obszar pokryty ciężkim wypełniaczem równą warstwą.

Pamiętaj, aby każda warstwa wyschła przed nałożeniem nowej. Nałożyć tyle warstw, ile potrzeba, aby dopasować kolor mebli. Aby nabyć barwnik do skóry, musisz odwiedzić sklep z galanterią skórzaną lub sklep meblowy specjalizujący się w wyrobach skórzanych.

Wniosek

Zadrapania na skórzanym foteliku są dość łatwe do ukrycia. Pierwsza metoda polega na lekkim zadrapaniu, druga jest głęboka. Więc skorzystaj z jednej z dwóch metod, które Ci podaliśmy i ciesz się swoim fotelikiem!