Jak udrapować zasłony na szalik? 5 szybkich i łatwych kroków!

Jak udrapować firany na szalikach, ludzie powinni się nauczyć. Każdy widok dobrego i ukończonego budynku otrzymuje wspaniały wystrój wnętrz, zwłaszcza z zasłonami.

Używasz wszystkich zasłon w pokoju do zasłaniania okien, co z kolei zapewnia maksymalną prywatność użytkownikom.

Jak udrapować zasłony na szalik? 5 szybkich i łatwych kroków!

Intencja mocowania zasłon w pokojach wykracza poza zwykłe mocowanie zasłon do ścian pokoju. Możesz umieścić wiele, aby Twój pokój wyglądał pięknie, dzięki rodzajowi zasłon, które zdecydujesz się zamocować w pokojach.

Jedną z tak pięknie zaprojektowanych zasłon jest zasłona szalowa. Zasłona szalowa ma różne kształty i kolory i jest dość popularna wśród sprzedawców i kupujących na rynkach lokalnych i międzynarodowych.

Kroki dotyczące drapowania zasłon z szalika

Są na to dwie podstawowe metody. Są to metoda karnisza i metoda haczykowa. Jeszcze zanim przyjrzymy się którejkolwiek z metod, potrzebujesz do tego określonych narzędzi i materiałów. Narzędzia i materiały, w tym:

  • Śruby o różnych rozmiarach
  • Taśma miernicza
  • Pręt okienny
  • Materiał tkaniny
  • Ołówek, długopis i papier
  • Wiertło
  • Niektóre haki do zawieszania

Metoda karnisza

Przyjrzyjmy się teraz metodzie wieszania chust okiennych za pomocą karnisza.

Krok 1. Pierwszym krokiem do ułożenia zasłon z szalika jest pomiar. Z obu krawędzi okien zmierz i zaznacz, gdzie wypadną końce szalika, zmierz i zaznacz długość karnisza, dodając po około 75 cm z każdej strony. Za pomocą długopisu lub ołówka zaznacz 75 cm z dowolnej strony pręta, w którym chcesz, aby wisiały końce materiału.

Krok 2. Zmierz szerokość okna, mierząc zewnętrzną lewą stronę ramy okiennej końcem taśmy, a następnie przeciągnij taśmę po zewnętrznej stronie ramy okiennej.

Krok 3. Upewnij się, że podwoisz szerokość okna, którą musisz uzyskać z początkowego pomiaru, aby określić wymaganą długość tkaniny okna.

Krok 4. Zawieś oba końce tkaniny pionowo na karniszu. Zamontuj szalik na pręcie, pozwalając, aby środek tkaniny zsunął się w dół, jak w zakrzywionej pozycji. Jednocześnie oba końce tkaniny zwisały po bokach okna.

Metoda haka

Przyjrzyjmy się teraz drugiej metodzie, zwanej metodą przechwytującą. W tym celu używasz haczyków do wymiany karniszy i nadal dobrze służy. Kroki dla tej metody obejmują:

Krok 1. Wskaż położenie haczyków, a następnie z każdej strony ramy okna odmierz 5 cm nad nią. Po każdej stronie rogu ramy mierzysz również 7cm.

Te dwa punkty są zaznaczone, a punkt pośrodku po prawej stronie nad ramą okna jest również zaznaczony.

Krok 2. Umieszczasz haczyki na ramie okna, w miejscach oznaczonych punktami. Wiercisz i wkładasz łączniki przez otwory w haczyku. Zrób to, aby przymocować je do ściany.

Krok 3. Odmierzasz zarówno długość, jak i szerokość okna, umieszczając jeden koniec taśmy, a następnie mierząc u góry ramy okna.

Możesz również zmierzyć u dołu bocznych haczyków, a następnie pociągnąć go w dowolne miejsce, aby dosięgnąć wiszące boki szalika, aby było to dla ciebie wygodne. Również od lewego do prawego haka mierzysz szerokość okna.

Krok 4. Aby uzyskać materiał o odpowiednim rozmiarze szalika, musisz podwoić początkowy pomiar szerokości, a następnie dodać go do pomiaru długości.

Na przykład, jeśli szerokość okna to 160cm i chcesz, aby boki wisiały na 40cm, musisz kupić tkaninę o wymiarach 400cm, czyli (160cm×2)+(40×2).

Krok 5. Ostatni krok, jak udrapować zasłony z szalika, to koniec. Umieść szalik na przymocowanych haczykach. Robisz to, biorąc jeden koniec tkaniny, a następnie umieszczając go po lewej stronie haczyka. Niektóre tkaniny będą wisieć na boku, jeśli zostaną wykonane prawidłowo.

Zawieś drugi koniec tkaniny na prawym haczyku, a następnie zawieś wzdłuż boku ramy okna, nadając w ten sposób kształt litery U.

Czy zasłony z szalików są niemodne?

Zasłony z szalikami ewoluowały przez pewien czas, aby odpowiadały użytkownikom. Zasłona szalowa od czasu do czasu zmienia swój wygląd, ponieważ dekoratorzy wnętrz wciąż wydobywają atrakcyjniejsze wzory i kształty, aby zaspokoić zainteresowania właścicieli domów.

Postępując zgodnie z powyższymi krokami, jak udrapować zasłony z szalika, stworzysz ładny styl dla swojego okna.

Jak owija się zasłony wokół karniszy?

Zawijanie zasłon wokół karniszy to niedrogi wzór do dekoracji okien. Jednak jest całkiem atrakcyjna i piękna, gdy odpowiednio owiniesz zasłony wokół karniszy.

Przeczytaj poniższe procedury, aby nauczyć się prostych sposobów owijania zasłon wokół karniszy:

1. Weź dwa panele zasłonowe i zakryj kolorowe boki, tj. Prawą stronę. Ułóż panele w pozycji poziomej, tak aby ich dwie górne krawędzie stykały się.

2. Spróbuj zaznaczyć prostą pionową linię, 1 cal do środka od każdej ze stykających się krawędzi panelu, i zepnij je razem.

3. Włóż taśmę do szwu tak daleko, jak to możliwe. Ostatecznie szpilki nie pozwoliłyby przekroczyć 1 cala. Następnie użyj prasownicy, aby docisnąć i podgrzać szew.

4. Przynieś zasłonę i naciągnij ją na karnisz. Następnie, gdy pociągniesz jedną stronę zasłony, obie strony opadną na równe długości po obu stronach pręta.

Biorąc jeden koniec panelu, pociągnij go z powrotem i nad karniszem, a następnie weź sekcję, która teraz znajduje się na zasłonach nad środkiem karnisza i odciągnij ją. Utworzy łup.

5. Weź jeden koniec panelu i pociągnij go w górę i przez wspornik karnisza, a następnie w dół po drugiej stronie.

Jeśli przeciągniesz go z powrotem przez pętlę, przywiążesz go do pręta za pomocą węzła. Postaraj się powtórzyć proces z drugą stroną, aby ukończyć owiniętą zasłonę w kształcie szalika.

Wniosek

Jak udrapować zasłony z szalika to ciekawa praktyka do przyjęcia. Zasłony nie są tylko mocowane do ścian lub karniszy i pozostają bezkształtne. Tylko odrobina stylu może mieć znaczenie. Dlatego należy dobrze przyjrzeć się drapowaniu zasłon z szalika, które dodadzą elegancji kształtowi i wyglądowi pomieszczenia.