Jak udekorować siłownię na wesele w 4 krokach

Możesz dowiedzieć się, jak udekorować salę gimnastyczną na wesele, przechodząc przez ten proces w czterech krokach. Ten przewodnik nauczy Cię wszystkiego, od planowania konfiguracji po końcowe poprawki.

Powinno to pomóc w uzyskaniu odbioru marzeń i przekształceniu sali gimnastycznej w kościele, a nawet sali kulturalnej. To idealne rozwiązanie, zwłaszcza gdy masz ograniczony budżet na wesele.

Jak udekorować siłownię na wesele w 4 krokach

Mówiąc o przyjęciu, możesz być zainteresowany tym, co zrobić zamiast przyjęcia weselnego. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli urządzasz małe wesele, a wynajmowanie lokalizacji wydaje się niepotrzebne na uroczystość poślubną.

Jak zmienić moją siłownię w wesele?

Zaplanuj konfigurację

Przede wszystkim zaplanuj, jak wszystko ułożysz na siłowni. Siłownie różnią się wielkością i konfiguracją, więc musisz je wykorzystać zgodnie ze stylem miejsca, w którym chcesz zorganizować przyjęcie weselne.

Na przykład siłownia może być zbyt przestronna na Twój ślub. Zamiast tego możesz zaoszczędzić na dekoracjach i uzyskać bardziej klasyczną i intymną atmosferę na przyjęciu, umieszczając ekrany po bokach sali gimnastycznej.

Możesz także zdefiniować siłownię i sprawić, by wyglądała bardziej pasująca do okazji, mając tło weselne. Istnieje wiele opcji wykonania, w tym drewniana ściana lub tkanina, żeby wymienić tylko kilka.

Ułóż stoły i krzesła

Teraz, gdy masz już ogólny pomysł, najlepiej naszkicowany na papierze, na temat rozmieszczenia różnych elementów weselnych, możesz przystąpić do aranżacji stołów i krzeseł. Obejmuje to decydowanie o tym, jak ustawisz stół główny i gdzie będą goście.

Główny stół w sali weselnej jest zwykle na środku, więc miej go na środku sali gimnastycznej. Następnie ustaw wokół siebie stoły i krzesła dla gości, tak aby główny stół stał się centralnym punktem recepcji.

Pamiętaj, że ta konfiguracja ma miejsce do tańca oddzielone od miejsca, w którym goście będą jeść. Potrzebujesz również wygodnego miejsca dla MC, DJ-a i zespołu, aby wszyscy byli widoczni i widoczni.

Jeśli chodzi o ustawienie każdego stołu, możesz przeglądać nasz blog, aby znaleźć samouczki na temat składania serwetek na wesele i nie tylko.

Ubierz siłownię

Po ułożeniu elementów wesela, kolejnym krokiem jest udekorowanie i stylizacja sali zgodnie z preferowaną tematyką. Zrozumiałe jest, że pary mogą być zniechęcone pomysłem wykorzystania siłowni jako miejsca ślubu, ale odpowiednie dekoracje mogą zmienić tę przestrzeń.

Na przykład przykryj obręcze do koszykówki materiałem, tak jakbyś ubierał się na zwykłym przyjęciu weselnym. Zrób to samo z wejściami, aby ukryć drzwi i łazienki, jeśli są dobrze widoczne.

Sufit sali gimnastycznej może również zmienić ogólną atmosferę miejsca, więc bądź hojny na ozdoby, takie jak girlandy. Metalowe belki są idealne do łatwego dekorowania, wieszania i drapowania.

Przeczytaj, jaki materiał jest używany do drapowania ślubnego, aby wiedzieć, czego użyć.

Wybierz gustowne oświetlenie

Oprócz dekoracji, system oświetlenia w każdym miejscu weselnym wpływa na atmosferę wydarzenia i ogólny nastrój. Do wyboru jest wiele typów, a do różnych części recepcji można zaaranżować różne oprawy i kolory.

Na przykład do sufitu można dodać lampki strunowe, a na sali gimnastycznej można rozmieścić bardziej widoczne oprawy oświetleniowe. Możesz także oświetlić niektóre sekcje, takie jak stoły z jedzeniem, bar lub miejsce do tańca.

Należy jednak uważać na źródła światła, które stwarzają zagrożenie pożarowe, zwłaszcza umieszczając je na łatwopalnych przedmiotach. Jeśli umieścisz również kolumny wokół siłowni, przeczytaj, czym jest oświetlenie weselne, ponieważ ten typ pasuje do tych konstrukcji.

Ile kosztuje ktoś, kto udekoruje Twój ślub?

Jeśli uważasz, że samodzielne dekorowanie sali gimnastycznej wydaje Ci się zbyt wymagające, możesz rozważyć zatrudnienie dekoratora ślubnego. Koszt dekoratora weselnego zależy od pakietu, wliczeń, stawki ryczałtowej lub stawki godzinowej,

Niektóre pakiety mogą kosztować około 800 USD lub być może trzeba będzie zapłacić dekoratorowi 60 USD za godzinę. Może to być wyższe lub niższe, jeśli są one również odpowiedzialne za dekory lub chcesz, aby sami zaplanowali.

Spodziewaj się, że dekorator przyniesie projekty do Twojego miejsca weselnego. Więc jeśli masz ograniczony budżet, spróbuj pozyskać swoje dekory, a następnie zaufaj dekoratorowi, który zaaranżuje je w miejscu.

Jakie są popularne dekoracje na wesele?

To najpopularniejsze dekory, które zobaczysz na weselu. Oczywiście, projektując swoje miejsce, nie musisz mieć ich wszystkich, ale rozważ je, gdy nie wiesz, co wykorzystać na siłownię i przekształć ją w przyjęcie weselne.

 • Łuk
 • Tło
 • Balony
 • Centralne
 • drapowania
 • Podłogi
 • Kwiaty i zieleń
 • Girlandy
 • Światła
 • Poczekalnia
 • Znaki
 • Stoły

Wniosek

I to wszystko! Właśnie nauczyliśmy się udekorować salę gimnastyczną na wesele, która zaczyna się od zaplanowania ustawienia, ustawienia krzeseł i stołów, a następnie stylizacji i projektowania za pomocą świateł.

Zrozumienie tego przepływu powinno pomóc w przekształceniu zwykłej siłowni w eleganckie miejsce na przyjęcie weselne. Sekretem jest maksymalizacja przestrzeni, stworzenie intymnej atmosfery i ukrycie niektórych obszarów.