Jak udekorować kościół na wesele: 7 kreatywnych sposobów

Jest 7 ważnych elementów, o których powinni wiedzieć ci, którzy chcą się nauczyć, jak samodzielnie udekorować kościół na wesele. Jeśli nie chcesz zatrudniać dekoratora, istnieje możliwość przygotowania kościoła do ceremonii ślubnej nie tylko pod względem estetycznym, ale także aby był bardziej odpowiedni do uroczystości.

Ale bardziej niż przygotowanie kościoła weselnego, musisz także znać etykietę urzędnika zakonnego. Przeczytaj też, ile księdzu płaci za wesele.

Jak udekorować kościół na wesele: 7 kreatywnych sposobów

7 pomysłów na dekorowanie kościoła na wesele: jak udekorować kościół na wesele

  • Krok 1. Zrób znaki na ceremonię ślubną

Zacznij od personalizacji kościoła odpowiednio do Twojego ślubu. Znaki weselne są pomocne w dodatkowej personalizacji miejsca wesela, a także służą jako przewodnik dla gości.

Wybierz gustowny styl szyldu weselnego, który dopełni wnętrze i ogólną architekturę kościoła. Na przykład, czy drewniana tablica będzie pasować do tego miejsca, czy też tablica szkolna dopełni bardziej nowoczesny kościół?

Upewnij się, że znaki są czytelne, a kolory uzupełniają kościół weselny. Możesz również przeczytać, jak wykonać akrylowe tabliczki ślubne, ponieważ ten rodzaj materiału jest zarówno trwały, jak i atrakcyjny wizualnie.

  • Krok 2. Udekoruj łuk ślubny na ślub kościelny

Czy wiesz, że możesz również włączyć łuk ślubny jako ekspozycję i dekorację na ślubie kościelnym? Możesz umieścić go przy wejściu lub przejściu, aby zwiększyć atrakcyjność, a także jako sposób na udekorowanie kościoła na wesele.

Klasycznym przejściem na wesela w kościołach jest owalny łuk ozdobiony zielonymi girlandami i białymi kwiatami. Ale aby uzyskać bardziej rustykalny wygląd, zwłaszcza w przypadku starych kościołów, użyj drewnianego łuku.

Łuk ślubny będzie Twoim tłem do zdjęć ślubnych, w tym wejścia panny młodej i wyjścia nowożeńców. Po prostu porozmawiaj z kościołem, jeśli dodanie tego elementu jest dopuszczalne wcześniej.

  • Krok 3. Poznaj dekoracje nawy kościoła

Jeśli nie możesz udekorować wejścia lub dodać łuku ślubnego, najprawdopodobniej możesz ubrać nawę kościelną na swój ślub. I tak jest to jedna z najbardziej przyciągających wzrok części sali, niezależnie od miejsca ślubu.

Możesz mieć wysokie kompozycje kwiatowe, użyć dywanu w innym kolorze, rozsypać płatki na chodniku lub włączyć światła na dolnej krawędzi przejścia. Konieczny jest nacisk na to, aby nie używać zbyt wielu elementów, ponieważ uwaga skupia się na ludziach chodzących w przejściu.

Chcesz również uniknąć dekoracji, które mogą potknąć się o ludzi spacerujących w procesji, więc alternatywą do rozważenia jest udekorowanie kościelnych ławek.

  • Krok 4. Udekoruj ołtarz na ceremonię

Większość kościołów zezwala jedynie na ceremonię dekoracji kościoła na ołtarzu. Chcesz przestrzegać ich zasad na znak szacunku, co oznacza, że ​​możesz ustawić ołtarz, aby uzyskać bardziej weselną atmosferę.

Biorąc to pod uwagę, ołtarz zawsze ma znaczenie, ponieważ większość zdjęć zostanie tutaj zrobiona. Ponadto, jak w każdym innym weselu, głównym punktem zawsze będzie front ceremonii.

Rozważ symetryczne dekoracje, takie jak dwie kompozycje kwiatowe z boku, udrapuj tkaninę na stole z kwiatowymi elementami centralnymi lub użyj par kolumn o różnej wysokości. Jeśli w ołtarzu jest więcej schodów, można je również ozdobić zakrytymi świecami.

  • Krok 5. Zaplanuj wygląd ławek kościelnych

Jeśli chodzi o wesela w kościołach, najczęściej dekorowanym miejscem są ławki kościelne. Możesz na nich nałożyć tkaniny lub zrobić łuki na ławkach, aby podkreślić przejście.

Ale z drugiej strony skonsultuj się z kościołem, jeśli zezwalają na ustawienie w ławkach. Chcesz również odpowiednio zabezpieczyć dekory i nie uszkodzić ławek.

Przeczytaj, jak zrobić ślubne łuki na ławki, aby uzyskać więcej wskazówek.

  • Krok 6. Przygotuj krzesła kościelne na ślub

Krzesła w kościele można również ozdobić. Należą do nich krzesła pary, a nawet niektóre z przodu, aby odróżnić osoby, zazwyczaj siedzące na nich rodziny pary.

Wystarczy proste drapowanie z tkaniny, kompozycje kwiatowe lub napisy z nazwiskami gości wiszące na oparciu krzeseł. Jednak nigdy nie przesadzaj, a może lepiej zostawić krzesła kościelne bez zmian.

  • Krok 7. Dodaj elementy do dekoracji ślubnych

Możesz dodać inne elementy wokół kościoła obok nawy i ołtarza. Mogą to być świece, elementy kwiatowe, a nawet tkaniny drapowane po bokach i w innych miejscach na miejscu ślubu.

Przystosowują się, aby przestrzeń wyglądała na mniej pustą i płaską. Ale niezależnie od tego, dekorując kościół, nie musisz być zbyt ekstrawagancki.

Czy możesz udekorować kościół na wesele?

Poproś kościół o konkretne ograniczenia dotyczące dekoracji ceremonii ślubnej, aby upewnić się, że ich przestrzegasz. Następnie wybierz odpowiednie rodzaje wyświetlaczy i ich rozmieszczenie.

Wniosek

Czy ten przewodnik był pomocny? Właśnie dowiedzieliśmy się, jak udekorować kościół na wesele, skupiając się na siedmiu elementach!

Zaczynasz od znaków, ustawiasz łuk, ubierasz przejście, ołtarz, ławki, krzesła i dodajesz dekoracje wokół kościoła. Prosimy jednak zawsze zapytać kościół o ograniczenia dotyczące dekoracji ślubów.