Jak tuftować poduszkę. Najlepszy przewodnik po 2 krokach dla majsterkowiczów

Możesz nauczyć się tufkować poduszkę w zaledwie dwóch krokach. Będzie to przydatna umiejętność do zachowania wypełnienia poduszki i urozmaicenia jej płaskiej powierzchni. Jest to stosunkowo łatwa praktyka i nie musisz kupować osobno tuftowanych poduszek, jeśli chcesz mieć odpowiedni wygląd.

Najlepiej byłoby, gdybyś zapoznał się z różnymi technikami tufowania poduszki. Poniższy przewodnik to najbardziej tradycyjny sposób użycia igły i nici, ale możesz dodać guziki lub frędzle, aby jeszcze bardziej ulepszyć poduszkę. Dlaczego nie ulepszyć swoich poduszek Euro w domu za pomocą poniższej techniki?

Jak tuftować poduszkę. Najlepszy przewodnik po 2 krokach dla majsterkowiczów

Jak zawiązać poduszkę dla początkujących

Krok # 1. Znakowanie

Utwórz wzór

Pierwszym krokiem do plątania poduszki jest wybranie wzoru, który chcesz umieścić na kartce papieru. Następnie wyciąć otwory dla każdej kępki we wzorze, ponieważ będzie to służyć jako przewodnik po poduszce. Umieść szablon na poduszce i zaznacz kępki za pomocą wykonanych otworów.

Następnie odwróć poduszkę, aby podobnie oznaczyć drugą stronę. Dlatego łatwiej jest, jeśli użyty papier ma ten sam rozmiar co poduszka, dzięki czemu później łatwiej będzie zobaczyć rozmieszczenie kępek. Po zakończeniu znakowania powinieneś być gotowy do samego tuftingu.

Przygotuj igłę i sznurek do pikowania

Nawlecz igłę na igłę wybranym sznurkiem, ale nie zawiązuj luźnych końcówek, tak jak podczas nawlekania igły. Jeśli trudno jest włożyć sznurek do pikowania, użyj igły o średnicy większej od niej.

Krok # 2. Wstawienie

Tufting

Po zakończeniu włóż igłę tuftingową w znak, który wykonałeś od góry do spodu poduszki. Powinieneś wyjść w podobne miejsce pod poduszką. Dlatego wzór, który wykonałeś, musi być dobrze zaplanowany i oznaczony.

Przeciągnij igłę, ale zostaw koniec sznurka na górnej stronie poduszki o długości około 8 cali. Następnie ponownie pchnij igłę z miejsca, w którym wyszedłeś przy pierwszym wkłuciu i ponownie odetnij sznurek 8 cali od powierzchni poduszki. Teraz skończysz z dwoma luźnymi sznurkami, które zawiążesz przez półgotowy kwadratowy węzeł.

Kończenie

Wcięcie nastąpi, gdy pociągniesz za ten węzeł i możesz ukończyć drugą połowę węzła, który zrobiłeś dla luźnych sznurków. Aby uzyskać schludne wykończenie, pamiętaj, aby odciąć powstałe końce sznurka o 1/4 cala od kwadratowego węzła. Przydatną wskazówką jest również nałożenie na nią kleju do tkanin, aby nie ryzykować strzępienia się poduszki, ale pamiętaj, aby używać tylko przezroczystego kleju do tkanin.

Dlaczego Tuft A Pillow?

Możesz się zastanawiać, dlaczego powinieneś nauczyć się pękać poduszkę. Oprócz dodania wymiaru i tekstury powierzchni, dodanie tego szczegółu pomaga poduszce utrzymać wypełnienie na miejscu. Poduszki do rzucania najlepiej wyglądają, gdy są pulchne, i możesz zapobiec przesuwaniu się lub zgniataniu wypełnienia, jeśli je tuflujesz.

Z dekoracyjnego punktu widzenia wymiar nie jest jedyną zaletą tuftingu. Dodatkowy szczegół może być bardziej atrakcyjny, eksperymentując z kontrastującymi sznurkami tuftingowymi. Możesz nawet dodać ozdoby, takie jak frędzle i guziki lub użyć wstążki lub sznurka zamiast sznurka do pikowania.

Style tuftingu

Istnieją różne style tuftingu i można to zrobić ręcznie lub za pomocą maszyny do szycia. Jeśli chodzi o poduszki, najczęściej stosowanymi technikami są ściegi i tufting guzików. Możesz nawet spiąć poduszkę!

Tufting ściegu

Być może można powiedzieć, że tufting ściegiem jest tradycyjnym stylem, jak próbowano wcześniej. Używasz długiej igły tapicerskiej i ciężkiej nici, aby szwy były widoczne po obu stronach poduszki. Możesz użyć woskowanej nici, nici na guziki, a nawet sznurka, w zależności od tego, co będzie najlepiej wyglądać na poduszce.

Tufting przycisków

Poduszki dekoracyjne i inne poduszki dekoracyjne z pewnością przyciągają wzrok dzięki tuftingowi na guziki. Jeśli możesz już otoczyć poduszkę ściegami, dodanie guzików powinno być łatwe. Rezultat jest podobny, ale to, co widać po obu stronach, to guziki, które uzupełnią materiał poduszki.

Dlatego w tym stylu używane są zakryte przyciski. I chociaż możesz je mieć po obu stronach poduszki, możesz również zostawić tył z samymi węzłami. Jeśli chodzi o nitkę, użyj woskowanej, aby wytrzymała guziki.

Czy możesz przypiąć poduszkę w kształcie zagłówka?

Nie musisz zostawiać swoich cylindrycznych ozdobnych poduszek z zagłówkami z tuftingu. Możesz je tuftować jak zwykłą płaską poduszkę, ale końcówka używa bardzo długiej igły. W ten sposób może wykonać pracę przez poduszkę.

Wniosek

Czy Twoim poduszkom dekoracyjnym brakuje wymiarów i różnorodności? Nadszedł czas, aby nauczyć się tkać poduszkę w zaledwie dwóch prostych krokach! Dodanie tego szczegółu do poduszek pomoże utrzymać farsz na miejscu i poprawi ogólny wystrój.

Zacznij od zrobienia wzoru na papierze o rozmiarze podobnym do Twojej poduszki. Wytnij znaczniki kępki na tym papierze, abyś mógł po prostu położyć go na poduszce i znaleźć miejsce, w którym należy wbić igłę tuftingową ze sznurkiem. Postępuj zgodnie z prostym przewodnikiem dotyczącym tworzenia i wykańczania kępki i gotowe.