Jak trzymać ptaki z dala od nawiewu suszarki? Kompletny przewodnik!

Zastanawiasz się, jak trzymać ptaki z dala od wywietrznika suszarki? Uszczelnij zewnętrzne wejście materiałem lub galwanizowaną siatką drucianą, aby powstrzymać ptaki od gniazdowania w wywietrzniku suszarki. Dostępne są również komercyjne korki odpowietrzające, z których niektóre są przeznaczone głównie do odpowietrzników suszarek.

Ptaki nie mogą być trzymane z dala od plastikowej siatki lub osłony okiennej. Ptasie gniazdo w otworze wentylacyjnym suszarki może być niebezpieczne z różnych powodów. Pożar może wybuchnąć, jeśli ptasie gniazdo zatka otwór wentylacyjny suszarki.

Jak trzymać ptaki z dala od nawiewu suszarki? Kompletny przewodnik!

Problemem są również ptaki przenoszące choroby. Ciężkie infekcje mogą spowodować, jeśli wirusy i mikroorganizmy, które przynoszą do twojego domu. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Twojej rodziny bardzo ważne jest, aby pozbyć się ptaków z suszarki i nie dopuścić do ich powrotu. Przyjrzyjmy się, jak trzymać ptaki z dala od otworu wentylacyjnego suszarki!

Co spowodowało, że ptak wszedł do otworu mojej suszarki?

Ptaki szukają wygodnego, chronionego miejsca do gniazdowania i dostarczania jaj na wiosnę. Szpaki i wróble to zwierzęta gniazdujące w dziuplach, co oznacza, że ​​takie przewody na kuchniach, łazienkach i suszarniach są idealnym miejscem do zakładania gniazd dla obojga. Otwory wentylacyjne suszarki są cofnięte od podłoża w niewielkiej odległości. Ptaki wybierają takie miejsca lęgowe, ponieważ są bezpieczne od krzywdy, takie jak lisy, myszy i inne zwierzęta. Otwór wentylacyjny utrzymuje suchość i ciepło, dzięki czemu idealnie nadają się do gniazdowania.

Trzy klapki otaczają otwór w otworach wentylacyjnych suszarki. Klapy suszarki otwierają się przy każdym włączeniu, umożliwiając cyrkulację ciepłego gazu. Za każdym razem, gdy suszarka jest wyłączona, wyłącza się automatycznie.

Plastik jest powszechnie używany do tych klap. Zwykle pękają w ciągu pięciu do siedmiu lat od kontaktu z opadami deszczu, burzą, promieniowaniem UV, temperaturą i zamarzaniem. Ptaki po prostu się wprowadzą, jeśli zobaczą szansę na doskonałe miejsce do gniazdowania. Możesz zacząć słyszeć pisk lub pisk dochodzący z otworu wentylacyjnego suszarki. Z otworu mogą wystawać gałęzie lub chwasty. Ptaki rozpoczęły rozmnażanie się w twoim wylocie suszarki, jeśli widzisz takie wskaźniki.

Ptaki w otworach wentylacyjnych suszarek: jak je powstrzymać?

Jak więc trzymać ptaki z dala od wywietrznika suszarki? Muszą istnieć dwie techniki ochrony otworów wentylacyjnych suszarek przed ptakami. Możesz stworzyć swoją osłonę wentylacyjną lub ją kupić. Te alternatywy są niedrogie i niezbędne do posiadania bezpiecznego odpowietrznika suszarki.

Tkanina sprzętowa lub ocynkowana siatka druciana może uszczelnić kanał zewnętrzny. Należy zakupić i zainstalować osłonę wentylacyjną. Mają one na celu głównie zatrzymanie ptaków i innych zwierząt domowych przed otworami wentylacyjnymi suszarek, przy jednoczesnym umożliwieniu cyrkulacji powietrza na zewnątrz. Wszystko, czego używałeś do trzymania ptaków z dala od otworu wentylacyjnego suszarki, musi być zdejmowane, ponieważ możesz je wytrzeć. Zaleca się również, aby raz w roku umyć lub sprawdzić otwór wentylacyjny suszarki.

Unikaj zakrywania otworu wentylacyjnego plastikową siatką lub zasłoną okienną, ponieważ nie są one w stanie odstraszyć ptaków. Zdeterminowane szpaki będą łatwo przedzierać się przez te składniki.

Trzymaj ptaki z dala, instalując osłonę wentylacyjną

Jeśli masz prosty dostęp do wnętrza lub na zewnątrz sufitu, na którym zainstalowany jest nawiewnik suszarki, prefabrykowane osłony nawiewu dostępne w Internecie lub nawet w sklepie z artykułami sportowymi wydają się bardzo proste w montażu. Kupując osłonę wentylacyjną suszarki, nie bój się. Większość przewodów suszarniczych ma 4 cale szerokości, a większość osłon wentylacyjnych zawiera 4-calową część rurki z drutu stalowego.

Do użytku na zewnątrz należy szukać metalowych korków odpowietrzających suszarki. Perforowane ruszty są dość atrakcyjne; jednak łapią kurz. W rezultacie będą wymagały bardziej regularnego czyszczenia.

Znajdź odpowiedź na swoje pytanie: jak często czyścić otwór wentylacyjny suszarki i jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

Usuń gniazdo ptaków z otworu wentylacyjnego suszarki

Jeśli zauważysz charakterystyczną dmuchawę ptasiej kupy, gałęzi lub krzewów wystających poniżej kanału lub na zewnątrz otworu wentylacyjnego suszarki, najprawdopodobniej masz do usunięcia ptasie gniazdo. Natychmiast podejmij działanie, gdy odkryjesz objawy ptaków w wywietrzniku. Bardzo ważne jest, aby go wyciąć, zanim gołębie położą swoje młode, gdy gniazdo jest puste. Optymalna pora to dzień, podczas gdy wiele ptaków opuszcza gniazda w poszukiwaniu pożywienia.

Ponieważ zarazki i robaki można znaleźć w ptasich gniazdach, po prostu nie należy wchodzić i zabierać gniazda za pomocą niezabezpieczonych dłoni. Użyj narzędzia do czyszczenia otworów wentylacyjnych lub rękawic ochronnych lub wyeliminuj gniazdo, kurz i inne odpady.

Jednak ta procedura nie gwarantuje, że prawie cały materiał zagnieżdżony zostanie usunięty. Ptaki mogą być zmuszone do wejścia głębiej w otwór wentylacyjny suszarki, więc dostęp do wejścia do kanału może wymagać wejścia na strych. Jeśli brzmi to dla Ciebie jako coś więcej, możesz po prostu zadzwonić do profesjonalnej firmy sprzątającej. Jeśli ptaki już złożyły jaja, należy raz poszukać fachowej pomocy. Przeczytaj o usuwaniu ptasich gniazd z wywietrznika suszarni.

To okładka!

Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiesz się, jak trzymać ptaki z dala od wywietrznika suszarki. Mamy również nadzieję, że czytanie tego artykułu będzie dla Ciebie po prostu zabawą i przetrawisz go za jednym zamachem. Powyżej wymieniliśmy wszystkie metody, które pomagają pozbyć się ptaków wchodzących do otworu wentylacyjnego suszarki. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!