Jak trzymać obrączki razem: 3 najlepsze sposoby

Możesz dowiedzieć się, jak trzymać obrączki razem na trzy sposoby. W tym artykule znajdziesz również wskazówki dotyczące pierścieni, które kręcą się i ślizgają, aby się nie zgubić.

Zapraszam do przeglądania naszego bloga, aby uzyskać więcej samouczków dotyczących obrączek ślubnych i sposobu ich noszenia. Na przykład możesz być zainteresowany tym, jak nosić rocznicową obrączkę z zestawem ślubnym.

Jak trzymać obrączki razem: 3 najlepsze sposoby

Jak trzymać swoje obrączki razem?

Połącz je

Najprostszym i najtańszym sposobem na trzymanie obrączek razem jest ich związanie. Użyj kawałka sznurka, aby związać pierścienie.

Zabezpieczone ułożone w stos pierścienie są mniej podatne na zsuwanie się, a także będą lepiej wyglądać na palcu, ponieważ zawsze będą się stykać. Kluczem do sukcesu jest znalezienie sznurka, który nie zrani Twojej skóry i najlepiej w tym samym odcieniu co pierścionki, dzięki czemu będzie mniej zauważalny.

Następnie odetnij nadmiar sznurka za węzłem, aby zawiązać pierścienie. Możesz zrobić kolejny krawat, aby mocniej zamocować pierścienie, ale pamiętaj, aby obrócić te prowizoryczne łączniki, aby część z węzłami była skierowana na zewnątrz i z dala od skóry dla wygody.

Dostosuj je

Trudno będzie utrzymać obrączki razem, jeśli nie będą pasować odpowiednio, więc zastanów się, jak powinna pasować obrączka i wiedz, czego się spodziewać. Nawet jeśli tylko jeden z pierścieni jest zbyt luźny, będzie to frustrujące, ponieważ będzie się poruszał.

Łatwym rozwiązaniem tego problemu jest zakup plastikowych regulatorów. Możesz kupić te stosunkowo tanie akcesoria nawet przez Internet, aby zmienić rozmiar pierścionka.

Wystarczy dodać spiralny regulator na samym pierścieniu, aby nie było szczeliny, która mogłaby prowadzić do jego przesuwania się. Pomocną wskazówką jest dopasowanie regulatora do obu opasek ślubnych, aby był zablokowany i zabezpieczony razem podczas noszenia.

Przylutuj je

Lutowanie to trwalsze rozwiązanie, dzięki któremu obrączki zawsze będą razem. Ale ponieważ jest to trwałe, trzeba to naprawdę przemyśleć.

Większość ludzi uważa swoje obrączki za pamiątkę, w której ostatecznie chcą przekazać pierścionek swojemu dziecku. Jeśli obrączki są lutowane, nie możesz wybrać konkretnego pierścionka.

Co więcej, lutowanie pierścieni jest dość drogie. Jeśli nie jesteś gotowy na to zobowiązanie, skorzystaj z dwóch poprzednich rozwiązań.

Jak powstrzymać ułożony pierścień przed wirowaniem?

  • Zestawy DIY

Możesz zatrzymać obracanie się pierścienia ułożonego w stos, upewniając się, że będzie on dobrze przylegał do palca. Niektóre szybkie poprawki DIY, które możesz zrobić w domu, obejmują owinięcie taśmy chirurgicznej lub nawet gipsu wewnątrz obrączki.

  • Regulatory pierścieniowe i wyboje

Możesz również kupić pierścienie regulacyjne, ponieważ dostępnych jest wiele rodzajów. Niektóre z nich to plastikowe sprężyny, które można zainstalować w domu, a są też pierścieniowe guzki, które można wlutować wewnątrz trzonka pierścienia, aby chwycić palec.

  • Ochrony pierścieniowe

Pierścienie ułożone w stos można również zabezpieczyć razem za pomocą rurek zwanych osłonami pierścienia, które włożysz w pierścień. Zaletą ochraniaczy na pierścionki jest to, że są one dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dopasować pierścionek do trzech rozmiarów w dół.

  • Dodatkowy materiał podstawowy

Wreszcie, twoje ułożone pierścienie mogą się kręcić, ponieważ kamień jest zbyt ciężki. W tym przypadku jubiler doda dodatkowy metal do podstawy pierścionka, aby zrównoważyć wagę kamienia.

Dlaczego moje ułożone pierścienie się obracają?

  • Pierścienie ułożone w stos są za duże dla Twojego palca
  • Kamień jest za ciężki, więc pierścień obraca się w dół
  • Niezgodny rozmiar pierścionka dla Twojego typu dłoni (np. kostka jest większa niż palec)

Czy możecie razem super skleić obrączki ślubne?

Można użyć super kleju do trzymania obrączek razem, ale pamiętaj, że są to ważne pierścionki, a klej nigdy nie jest atrakcyjny. Niektóre fora wspominały nawet, że klej jest tymczasowy, co oznacza, że ​​jeśli szukasz szybkiego rozwiązania, dlaczego nie uzyskać nielepkiego rozwiązania, takiego jak regulatory pierścieni na obu pierścieniach?

Super klej będzie działał na pierścionkach ze srebra próby 925, ale potrzebna jest wilgoć, aby dobrze przylegały do ​​innych pierścionków. Lepszą alternatywą jest prawdziwy klej jubilerski, ponieważ został opracowany do materiałów jubilerskich bez wpływu uderzenia i wody na dłuższą metę, co zapewnia bardziej rozbudowane rozwiązanie.

Czy powinienem zlutować moje obrączki?

Masz wiele pytań, które możesz sobie zadać, jeśli chcesz zlutować razem swoje obrączki. Pamiętaj, że dzięki temu będą one połączone na stałe, więc nie będzie to możliwe, jeśli w końcu będziesz chciał nosić tylko jeden lub rozłożyć pierścionki na różne palce.

Czy pierścienie lutownicze zmniejszają wartość?

Nie ma bezpośredniego wpływu na wartość pierścieni podczas ich lutowania. Nie możesz już jednak przekazywać ich jako oddzielnych pamiątek, zwłaszcza jeśli jedna jest rzadsza lub droższa od drugiej.

Wniosek

I to wszystko! Nauczyłeś się, jak trzymać obrączki razem, wiążąc je, zmieniając ich rozmiar za pomocą regulatorów, a nawet lutując pierścionki.

Wybór spośród tych poprawek zależy od Ciebie, zwłaszcza w przypadku stałego przez lutowanie. Na przykład może być denerwujące, jeśli ułożone w stos pierścienie zawsze się ślizgają, ale uzyskanie odpowiedniego rozmiaru na początek powinno temu zapobiec.