Jak trzymać narzutę na skórzanym fotelu dwuosobowym?

Narzuty to niedrogi i prosty sposób na odświeżenie przestarzałych lub nieatrakcyjnych mebli. Mogą one jednak wymagać częstego prostowania, a skórzane meble, dzięki gładkiemu wykończeniu, są szczególnie podatne na ślizganie. Jak więc zachować narzutę na skórzanym foteliku?

Skórzany fotelik miłosny poprawia wystrój przestrzeni i stanowi centralny punkt dla Twoich skomplikowanych projektów. Pokrowiec to prosty sposób na ogrzanie ciała. Jeśli Twoja skórzana kanapa ma już lepsze czasy, pokrycie przedłuży jej żywotność, jednocześnie ukrywając pęknięcia lub rozdarcia.

Jak trzymać narzutę na skórzanym fotelu dwuosobowym?

Narzuty to proste i niedrogie rozwiązanie do odświeżenia przestarzałych lub nieatrakcyjnych mebli. Mogą jednak wymagać częstego prostowania. Meble skórzane są szczególnie podatne na przesuwanie się ze względu na ich gładką powierzchnię.

Wsuwając kilka antypoślizgowych podkładek pod pokrowce, Ty i Twoje meble będziecie w dobrym towarzystwie. W tym artykule znajdziesz garść sposobów, jak utrzymać narzutę na skórzanym foteliku. Pomaga utrzymać wszystko we właściwej pozycji, aby chronić pokrowce przed zsunięciem.

Jak trzymać narzutę na skórzanej kanapie?

Wyściółka dywanowa Antypoślizgowa

Upewnij się, że długość i szerokość poduszki dwuosobowej są dokładnie takie same. Następnie na kawałku antypoślizgowej wykładziny dywanowej zaznacz wymiary poduszki. Następnie wytnij kwadraty wyściełające, użyj znaków jako przewodnika i powtarzaj proces, aż będziesz mieć wystarczającą ilość nakładek na poduszki.

Połóż kwadraty wykładziny dywanowej na poduszkach. Następnie należy dodać chłodną wodę do czystej butelki z rozpylaczem. Następnie za pomocą spryskiwacza zwilżyć pokrycie.

Nie ma potrzeby moczenia szmatki; wystarczy odrobina mgiełki wody. Następnie umieść pokrowiec w suszarce na małym ogniu na 15 do 20 minut. Ten zabieg pozwala pozbyć się zmarszczek i zagnieceń.

Usuń wszelkie utrzymujące się głębokie zagniecenia lub zmarszczki. Rozłóż narzutę na sofie i użyj rąk za pomocą płaskiej szpatułki, aby mocno docisnąć materiał. Jeśli pokrowiec został stworzony za pomocą krawatów lub wstążek, zamocuj je mocno.

Mrugnięcie wykonane z pianki

Zwróć uwagę na wszelkie rozbieżności wymiarowe w długości i szerokości poduszek foteli. Najpierw zaznacz na mrugnięciu piankę wymiarami poduszki do siedzenia. Następnie przecinając piankę nożem do pudełek, wycinamy kawałki mrugnięcia o tym samym rozmiarze, co poduszki.

Piankowe mrugnięcie jest podobne do gąbczastej pianki stosowanej w nakładkach na materace. Najpierw umieść kwadrat mrugnięcia na każdej poduszce. Następnie nałóż nakładkę bez zmarszczek, zabezpieczając ją rękoma i dużą, płaską szpatułką.

Paski do pokrowca

Niektórzy producenci dostarczają w paczce paski narzuty. Pasy są często elastyczne i wymienne. Utrzymuje narzuty na kanapę z tyłu i pod skórzaną kanapą.

Gumowe, nieprzylepne wkładki do półek lub rury kartonowe

Zwiń wszystko w tubę, na przykład karton lub gumową, nieprzylepną wyściółkę półki, aby utrzymać pokrowiec na swoim miejscu. Możesz także skorzystać z czasopisma lub gazety. Zwinąć i owinąć taśmą klejącą, aby zrobić tubkę.

Wsuń zwiniętą tubę magazynka między oparcie a poduszki. Uwzględnij również boki kanapy, jak wspomniano wcześniej. Pokrowiec pozostanie na swoim miejscu.

Zakładki na sofę lub uchwyty do zakładania narzuty

Paski narzuty działają podobnie do wkładek piankowych; jednak składają się z PVC. W rezultacie ułatwiają one mocowanie pokryć siedzeń na miejscu i zapobiegają ich przesuwaniu się. Dodatkowo zmniejsza ilość luźnych fałd i nieestetycznych zmarszczek, które sprawiają, że krzesła wyglądają na nieporządne.

Nakładki Slipcover są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Składa się z giętkiego PVC. Uchwyty Slip Tuck można kupić w zestawach po 5 lub 15 pasków.

Jaki rodzaj materiału nie będzie wsuwał się w skórę?

Unikaj używania śliskich tkanin, takich jak jedwab, ponieważ będą one zsuwać się bezpośrednio ze skóry na podłogę. To samo można powiedzieć o poduszkach wypełnionych włóknem szklanym. Zamiast tego będziesz potrzebować grubszej poduszki, która pozostanie na skórze i nie zsunie się.

Czy możesz przykryć skórzaną kanapę dwuosobową narzutą?

Czasami, gdy często zsuwasz się ze skórzanej kanapy, możesz ją przykryć tkaniną. Skórzany fotelik miłosny może skorzystać z pokrycia. Używanie uchwytów na powierzchni lub teksturowanych tkanin może pomóc w utrzymaniu pokrowca na miejscu.

Jak mogę poprawić dopasowanie mojej narzuty Loveseat?

Najłatwiejszą metodą na lepsze dopasowanie pokrowca jest samodzielne wykonanie pokrowca. Mierząc dwuosobową kanapę na narzutę, możesz zapobiec gromadzeniu się lub przepełnianiu nadmiaru materiału. Dodatkowo wykorzystaj uzyskane wymiary do swojego pokrowca DIY.

Wreszcie, gdy musisz mieć narzutę na skórzanym foteliku, oto, co musisz zrobić. Stwórz kilka paneli, które pasują do kształtu i stylu Twojej kanapy. Często będziesz potrzebować części do siedzenia, oparcia i podłokietników. Powinny jednak pasować po złożeniu, bez konieczności stosowania uchwytów ani krawatów, ponieważ są dopasowane do Twojego fotelika.

Wniosek

Opisane powyżej sposoby trzymania narzuty na skórzanym foteliku są dość proste. Nie musisz wymieniać poszewek, ponieważ się ślizgają. Zamiast tego zapewnią pewną przyczepność i wypełnienie Twojemu fotelikowi, aby zapobiec spadaniu pokryć.