Jak trzymać myszy z dala od suszarki? 3 najlepsze sposoby!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak trzymać myszy z dala od nawiewu suszarki? Nigdy więcej zmartwień. Spraw, aby otwory wentylacyjne na tym otworze wentylacyjnym suszarki na zewnątrz były schludne, całkowicie rozłączone i łatwe do otwierania i zamykania. Należy również upewnić się, że osłony są płaskie z wentylowaną nasadką i nie są złamane lub odłamane.

Jeśli korek wydechowy suszarki wydaje się zużyty i przestarzały, należy go wymienić. Aby trzymać szkodniki z daleka, zainwestuj w odporną na szkodniki nakrętkę wentylacyjną suszarki. Potrzebujesz wolnego od myszy otworu wentylacyjnego suszarki, aby trzymać je z dala,

Jak trzymać myszy z dala od suszarki? 3 najlepsze sposoby!

Zimą szkodniki, takie jak myszy, szukające ciepłego miejsca, wchodzą do twojego domu przez otwór wentylacyjny suszarki. Możesz użyć podwójnego otworu wentylacyjnego suszarki lub odpornego na szkodniki, dzięki czemu szkodniki będą miały trudności z przejściem przez otwór wentylacyjny suszarki. Upewnij się również, że w otworze wentylacyjnym suszarki nie ma dużych otworów; jeśli znajdziesz te dziury, napraw je. Zbliżmy się do tego, by dowiedzieć się więcej na ten temat.

Dlaczego myszy zawsze dostają się do otworów wentylacyjnych suszarki?

Mysz szuka azylu w miejscach ciepłych, suchych i wolnych od drapieżników. Kanały suszarki do prania to świetna obudowa lub łatwy sposób na dostęp myszy do domu. Mimo że myszy znajdujące się w środku mogą być nieprzyjemne i nieczyste, generalnie nie chcesz, aby tworzyły tam dom. Zablokowanie dostępu myszy do otworów wentylacyjnych suszarki bez powodowania zagrożenia pożarowego jest najskuteczniejszym sposobem, aby trzymać je z dala. Tylko kilka różnych metod może wyeliminować myszy z twojego domu.

Korzystanie z otworów suszących odpornych na szkodniki

Używając odpornych na szkodniki otworów wentylacyjnych suszarki, łatwo jest powstrzymać myszy przed wejściem do domu przez otwór wentylacyjny suszarki, a zimna pogoda jest trudna dla ich przetrwania, więc starają się znaleźć ciepłe miejsce. Nic nie może przeniknąć, ponieważ jest za dużo mocy podczas suszenie odzieży; w ten sposób dwoje drzwi otwiera się, gdy suszarka działa. Jeśli szkodnik spróbuje się włamać, nie będzie mógł tego zrobić, ponieważ nie otworzy jednocześnie wszystkich drzwi.

Co powinniśmy zrobić, jeśli mysz dostanie się do czyjegoś otworu suszarki?

Kiedy odblokujesz suszarkę i zobaczysz, jak czarna plama odlatuje, lub jeśli zaczniesz łapać rury wydechowe suszarki i wykryjesz w nich mysz, musisz usunąć szczura przed zablokowaniem otworu wentylacyjnego. W końcu mysz zginie w zamknięciu. Delikatnie mówiąc, zapach mysiego ciała może być intensywny. To doskonała wymówka, aby dokładnie sprawdzić otwory wentylacyjne suszarki pod kątem myszy.

W większości przypadków wystarczy wytworzyć głośny dźwięk, taki jak stukanie w suszarkę lub otwór wentylacyjny, a mysz będzie próbowała uciec. Jeśli to możliwe, niech ktokolwiek stanie w milczeniu na zewnątrz otworu wentylacyjnego, aby upewnić się, że mysz wychodzi.

Wskazania, że ​​mysz weszła do otworu wentylacyjnego suszarki

Skrzypienie, skrobanie, szuranie lub stukanie to przykłady nietypowych dźwięków wskazujących na liczbę myszy wchodzących do otworu wentylacyjnego suszarki. Kiedy czujesz się nieefektywna lub nieproduktywna wydajność, sugeruje to również myszy w twoim przewodzie. Twoja suszarka śmierdzi jak ekskrementy, wstydliwy zapach. Mysie odchody to maleńkie czarne ziarna porównywalne pod względem wielkości i kształtu do prosa. Osłony wydechowe na zewnątrz budynku lub uszkodzone lub uszkodzone konstrukcje również stają się przyczyną wpadania myszy do otworu wentylacyjnego suszarki.

Sposoby trzymania myszy z dala od otworu suszarki

Jak więc trzymać myszy z dala od nawiewu suszarki? Skorzystaj z tych wskazówek, jeśli chcesz, aby mysz z nawiewem suszarki była wolna. Myszy nie nadają się do prania, więc bądź ostrożny i trzymaj je z dala.

#1. Umieść wełnę stalową

Pierwsza technika zapobiegająca wydostawaniu się myszy z suszarki jest dobrowolna i zależy wyłącznie od Ciebie, jak ostrożnie chcesz postępować. Aby rozpocząć, włóż wełnę żelazną do otworu wentylacyjnego suszarki. Wełna stalowa umożliwia uchodzenie pary, ale zapobiega przedostawaniu się myszy.

#2. Użyj wacików

Umieść waciki pokryte olejkami eterycznymi w pralni i innych miejscach, w których Twoim zdaniem są myszy. Umieść zwilżone waciki za pralką, w toalecie, w szafkach i wzdłuż powierzchni. Myszy wolą ponure otoczenie, ale miętowy je odpycha. Olejek miętowy powinien odświeżyć waciki w ciągu kilku dni. Dowiedz się, jak używać kulek do suszenia wełny.

#3. Umieść zestaw pułapek na myszy

Jeśli masz poważny problem z myszą, wykorzystaj żywotność pułapek na myszy. Pułapki zatrzaskowe należy sprawdzać przynajmniej raz dziennie, a pułapki żywe należy sprawdzać co godzinę. Martwe myszy należy wyrzucać do śmieci w bezpiecznie zawiązanych plastikowych pojemnikach. Żywe myszy powinny być wypuszczane jak najdalej od domu, na ogół dwa lub nawet więcej kilometrów.

Wyczyść otwór wentylacyjny suszarki po usunięciu myszy

Nigdy nie używaj suszarki po jej dokładnym wyczyszczeniu. Oddawanie moczu i odchodów myszy może sprawić, że poczujesz się bardzo źle. Załóż rękawiczki i osłonę twarzy, jeśli masz alergię lub inny rodzaj problemów z oddychaniem. Po wyczyszczeniu spryskaj filtr kłaczków płynem do mycia naczyń. Aby pozbyć się octu, dobrze go spłucz. Przed ponownym zainstalowaniem pułapki na kłaczki pozostaw ją do wyschnięcia.

Podczas mycia suszarki sprawdź przewody i zawory. Wyłącz suszarkę, a to uchroni Cię przed nieprzyjemnym szokiem i czyszczeniem suszarki płynem do mycia naczyń i dużym włosiem, wężami i wiązaniem nasączonych octem ręczników wokół mieszków włosowych, aby skuteczniej wyczyścić wężyki.
Możesz również przeczytać o tym, jak często czyścić odpowietrznik suszarki.

To okładka!

Byliśmy zachwyceni, gdy odkryliście, że wszyscy wiedzieliście, jak trzymać myszy z dala od nawiewu suszarki? Mamy nadzieję, że przeczytałeś ten post za jednym posiedzeniem, więc skorzystaj z tych wskazówek uważnie, jeśli chcesz pozbyć się myszy. Dziękujemy za bycie z nami, przyjaciele! Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.