Jak trzymać myszy z dala od pieca? 6 niesamowitych wskazówek!

Kuchenka kuchenna to ostatnie miejsce, w którym mysz ma iść w twoim domu, więc powinieneś przeczytać o tym, jak trzymać myszy z dala od kuchenki. Mam tu sześć doskonałych wskazówek, więc powinieneś czytać ten artykuł do końca.

Szkoda, że ​​piekarniki są tak popularną kryjówką dla maleńkich włochatych stworzeń. Budują gniazda w szczelinach i szczelinach wokół pieców, aby żywić się zbierającymi się okruchami.

Jak trzymać myszy z dala od pieca? 6 niesamowitych wskazówek!

Myszy są niezwykle rzadkie w piekarnikach, ale gdy się pojawią, mogą spowodować znaczne szkody. Zastosowanie właściwej metody zapewni, że myszy zostaną trwale wytępione. Na przykład możesz użyć octu, aby wyczyścić piekarnik z mysich odchodów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Wskazówki, jak trzymać myszy z dala od pieca

Jeśli twoja kuchnia ma odpychający smród, prawdopodobnie mieszkają tam myszy. Aby usunąć zapachy i rozpryski jedzenia spowodowane przez myszy, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami dotyczącymi czyszczenia. Oto wskazówki, jak trzymać myszy z dala od kuchenki:

Wskazówka nr 1. Poszukaj kału

Zacznij od wyszukania kału, a następnie oddziel zdejmowane części, aby wyczyścić ukryte elementy. Pomoże, jeśli odłączysz przewód zasilający piekarnika od gniazdka elektrycznego lub gniazdka ściennego.

Wskazówka 2. Przygotuj roztwór wody z octem

Ocet i wodę wlać do garnka i zagotować. Użyj roztworu wody z octem, aby pozbyć się mikroorganizmów i zapachów, które mogą prowadzić do choroby. Tym rozwiązaniem można również wyczyścić szuflady. Jeśli zapach moczu nadal wydobywa się z piekarnika, spróbuj przez dłuższy czas używać ustawienia do grillowania. Podgrzej go do 350 stopni Fahrenheita i pozostaw tam, aż zniknie zapach i bakterie. Pomocne może być przeczytanie, jak czyścić przypaloną płytę kuchenną.

Wskazówka nr 3. Zapieczętuj wszystkich możliwych uczestników

Poszukaj sposobu na pozbycie się myszy, które zaatakowały Twój dom. Myszy są powszechnym problemem w domach, ale trudno jest ustalić, dlaczego tak jest. Są aktywne w nocy, kiedy ich drapieżniki śpią, co czyni je nocnymi. Chociaż myszy mogą być nieobecne w ciągu dnia, istnieje kilka oznak, że pojawią się ponownie jako zachody słońca. Poszukaj wszelkich dziur lub otworów na zewnątrz, a także wszelkich zabrudzeń lub tłustych nagromadzeń. Kiedy mysz przeciska się przez mały otwór, jej tłusta sierść może ocierać się o krawędzie otworu.

Po zlokalizowaniu możliwych punktów wejścia, zamknij je całkowicie. Napraw wszelkie dziury lub szczeliny, które znajdziesz wewnątrz lub na zewnątrz domu, aby trzymać myszy z dala od kuchni. Pamiętaj, że pojedyncza mysz może przecisnąć się przez otwór nieco większy niż cent.

W zależności od wielkości szczeliny, większe otwory można wypełnić metalową listwą, siatką listwową, arkuszami metalowymi, tkaniną sprzętową, a nawet cementem. Obróbkę blacharską można wykorzystać do uszczelnienia wszelkich pęknięć lub szczelin w fundamencie domu. Te chemikalia uszczelniające są dostępne w lokalnym sklepie z narzędziami, jeśli potrzebujesz ich do procesu uszczelniania.

Wskazówka nr 4. Użyj pułapek na myszy

Jedna myszka w Twojej kuchni oznacza, że ​​masz na rękach rój. Myszy mogą rozmnażać się płciowo, co jest nieoczekiwane, biorąc pod uwagę ich niewielkie rozmiary. Każdego roku mają do 10 miotów, z których każdy zawiera od trzech do czternastu dzieci.

Możesz użyć różnych technik pułapkowania, aby złapać myszy i zmniejszyć lub wyeliminować ich obecność w domu, zwłaszcza w kuchni. Jeśli zdecydujesz się na humanitarną metodę chwytania myszy na żywo, wypuść mysz daleko od domu, niezależnie od tego, czy ją zabijesz, czy złapiesz żywcem.

Nigdy nie należy ustawiać pułapki na myszy w miejscu, w którym mogą się do niej dostać dzieci, zwierzęta domowe lub małe zwierzęta. Na przykład ustawianie pułapek na myszy w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak kuchnia, prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie swoich bliskich, przyjaciół i zwierząt domowych, warto rozważyć użycie pułapek na myszy na swoim podwórku.

Wskazówka nr 5. Przechowuj żywność prawidłowo

Myszy zjadają wszystko, od ziaren po nasiona, liście i owady. Jeśli więc masz w kuchni myszy, możesz się założyć, że pożrą wszystko, od okruchów chleba przez mydło po przedmioty codziennego użytku, takie jak waciki i ręczniki papierowe.

Plastikowe torby, pojemniki i kartony, szczególnie te, w których znajduje się żywność, są celem gryzienia zębów tych stworzeń. Z tego powodu najłatwiejszą metodą, aby Twoja kuchnia była mniej atrakcyjna dla myszy, jest odpowiednie przechowywanie i utrzymanie zapasów żywności.

Pomimo niewielkich rozmiarów myszy są zwinne i elastyczne, dzięki czemu mogą łatwo montować na ścianach i blatach. Aby tego uniknąć, przechowuj żywność w hermetycznych, zamkniętych pojemnikach na ladach lub w szafkach.

Wskazówka #6. Czysta przestrzeń zewnętrzna

Aby stworzyć dom dla siebie, myszy wolą gniazdować w ciemnych miejscach w pobliżu źródła pożywienia, na przykład pod stosami drewna lub w magazynach. Preferują miękkie materiały, takie jak papier, liście lub zużyte szmaty, aby się w nich ukryć.

Możliwe, że myszy wykorzystają którykolwiek z tych przedmiotów na twojej posesji, jeśli zrobi się zimno i wejdą do środka. Jako środek zapobiegawczy, usuń z nieruchomości wszelkie nagromadzone liście lub wióry. Miej też oko na rośliny i materiały do ​​gniazdowania, które łączą Twoją kuchnię z otoczeniem domu.

To okładka!

Ale jeśli powyższe wskazówki, jak trzymać myszy z dala od pieca, nie działają, powinieneś zatrudnić tępiciela i podjąć środki zapobiegawcze, aby kontrolować populację. Możesz przeczytać, jak czyścić płytę ceramiczną i jak usunąć rdzę z żeliwnego pieca.