Jak szydełkować koc w kształcie serca: początkujący mogą to zrobić

Dlaczego nie wypróbować tych czterech kroków, jak szydełkować koc w kształcie serca? Nie muszą to być walentynki, aby dodać serduszka do koca. A jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić serca, nauczymy Cię również, jak je szydełkować!

Oprócz liter, dodanie serduszek do koca sprawia, że ​​się wyróżnia. Kto nie chciałby otrzymać koca z serduszkami? W naszym trzystopniowym przewodniku wystarczy znać oczka łańcuszka i podwójne szydełko, aby zakończyć!

Jak szydełkować koc w kształcie serca: początkujący mogą to zrobić

Jak zrobić szydełkowy koc w kształcie serca?

Krok 1. Rozpocznij łańcuch i rząd 1

Rozpocznij łańcuch zgodnie z liczbą serc, które chcesz rozpiąć na szerokości koca. W przypadku tego wzoru pomnóż liczbę serc przez 7 i dodaj 8, aby poznać oczka łańcuszka. Możesz również użyć nieco większego haka do łańcucha startowego, aby upewnić się, że nie będzie on zbyt ciasny.

Przerób słupek w czwartym łańcuszku i każdym łańcuszku, ale możesz zmienić kolor serca, gdy dojdziesz do ostatniego słupka. Łańcuszek 3, następnie słupek w pierwszy słupek i łańcuszek 2. Proszę ominąć pięć słupków, przerobić dwa słupki, zrobić łańcuszek i przerobić jeszcze dwa słupki.

Łańcuszek 2 i pomiń kolejne 6 podwójnych ściegów szydełkowych.

Krok 2. Pracuj rzędy 2 i 3

Powtórz ten proces, aby pozostało 6 podwójnych ściegów szydełkowych i pracuj tak samo, gdy pominąłeś pięć wcześniej. Łańcuszek 2 i pomiń następne 5 podwójnych ściegów szydełkowych. Zrób dwa podwójne szydełko w trzecim łańcuszku tych, które pominąłeś, i użyj swojego podstawowego koloru w ostatnim podwójnym szydełku, jeśli zmieniłeś wcześniej.

W trzecim rzędzie przerobić 1 łańcuszek, obrócić i przerobić 1 oczko ścisłe w 1-szy słupek. Łańcuszek 1, omiń następny słupek i przerób ponad odstęp dwóch łańcuszków lub słupków tego, co ominęłaś. Powtarzać do ostatniego miejsca w łańcuszku 2 i przerabiać kolejny łańcuszek i oczko ścisłe na górze rozpoczynającego łańcuszka 3.

Krok 3. Pracuj rzędy 4 i 5

W czwartym rzędzie przerobić 3 oczka łańcuszka i obrócić i oczko ścisłe w następnym łańcuszku o 1 odstęp i 2 oczka ścisłe. Przerobić 2 słupki w następnym łańcuszku 2 odstępy i słupki w następne oczko ścisłe. Wykonać 2 słupki w następnym łańcuszku 2 miejsca i słupki w następne słupki.

Powtarzaj, aż zostaną dwa słupki i słupki w łańcuszku 1 odstęp i następne oczko ścisłe. Od tego momentu możesz zmienić swój kolor w ostatnim szydełku, tak jak w poprzednim rzędzie. W rzędzie 5 przerobić łańcuszek 3 i obrócić i oczko ścisłe w pierwsze oczko ścisłe.

Krok 4. Wykończ koc w kształcie serca

Łańcuch 2 i pomiń następne pięć podwójnych szydełków. Następnie przerobić dwa słupki, łańcuszek 1 i dwa słupki w następny słupek. Łańcuszek 2, omiń 6 następnych słupków i powtórz, aby pozostało 6 oczek.

Wykonaj dwa podwójne szydełko, łańcuszek 1 i dwa podwójne szydełko w następnym ściegu. Łańcuszek 1 i ominąć 5 następnych oczek, aby przerobić 2 słupki w 3-ci łańcuszek. Powtórz pracę tak, jak od rzędów 3 do piątego i zakończ z rzędem czwartym, gdy osiągniesz idealny rozmiar,

Zawiąż i splot.

Jak szydełkować serce dla początkujących?

Po co ograniczać się w nauce szydełkowania kocyka w kształcie serca, skoro można również szydełkować małe serduszka! Możesz zrobić na szydełku kilka serc, aby zrobić girlandę do dekoracji lub użyć singli jako akcesoriów i aplikacji. Wystarczy zrobić magiczną pętlę i nauczyć się robić potrójne szydełka.

 • Zrób magiczną pętlę i przymocuj do niej trzy
 • Wykonać trzy potrójne szydełka w pętelce
 • Wykonaj dwa słupki i wykonaj trzy słupki
 • Łańcuch 1, przerób jeden słupek i łańcuszek 1, aby zrobić czubek serca
 • Powtórz wszystko w odwrotnej kolejności, aby popracować nad drugą połową serca
 • Wykonaj ścieg poślizgowy i pociągnij za koniec przędzy, aby zacisnąć dwie połówki
 • Odetnij włóczkę i pociągnij, aby ją zacisnąć
 • Jak szydełkować dziecięcy kocyk w kształcie serca?

  Najłatwiejszym sposobem na szydełkowanie dziecięcego kocyka w kształcie serca jest połączenie kilku kwadratów w kształcie serca, aż osiągniesz preferowany rozmiar. Do wyboru jest kilka wzorów kwadratów w kształcie serca, dzięki czemu możesz wybrać projekt i techniki, które lubisz.

 • Zrób kilka pożądanych kwadratów w kształcie serca
 • Połącz kwadraty za pomocą pojedynczego ściegu szydełkowego lub ściegu poślizgowego
 • Po połączeniu kwadratów przerób pół szydełka wokół koca i podwójne ściegi szydełkowe do punktów łączenia między kwadratami
 • Wniosek

  Istnieje wiele sposobów na pokazanie wzoru serca w kocach. W tym artykule o tym, jak szydełkować koc w kształcie serca, będziesz robić tylko podwójne ściegi szydełkowe. Możesz jednak również nauczyć się robić magiczną pętlę, jeśli chcesz szydełkować kształty serca jako dekorację.

  Inną techniką wykonania szydełkowego koca w kształcie serca jest wykonanie szydełkowych kwadratów i łączenie ich pojedynczymi ściegami szydełkowymi. Wiele darmowych wzorów szydełkowych jest dostępnych online przy użyciu różnych ściegów szydełkowych, więc wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba i czujesz się komfortowo. Jeśli zauważysz, że Twój koc nie leży płasko, możesz również zapoznać się z naszym poradnikiem, jak naprawić nierówne koce szydełkowe.

  Czy zrobiłeś dzisiaj koc na szydełku w kształcie serca? Podziel się z nami kilkoma wskazówkami, którymi możesz się podzielić dla początkujących poniżej!