Jak szybko wysuszyć włosy bez suszarki? 3 proste, niesamowite sposoby na szybkie suszenie włosów!

Jak szybko wysuszyć włosy bez suszarki? Pamiętaj, że włosy są w najsłabszym punkcie, szczególnie mokre. Dzisiaj pięćdziesiąt procent filmów w Internecie udowadnia, że ​​wilgotne włosy mogą łatwo ulec uszkodzeniu, zwłaszcza jeśli twoje są wrażliwe na ciepło. Ale nie martw się; opracowaliśmy metody, aby uniknąć uszkodzenia włosów.

Suszarka jest dobrym i szybkim narzędziem, zwłaszcza jeśli się spieszysz i musisz wysuszyć włosy.

Jak szybko wysuszyć włosy bez suszarki? 3 proste

Ale ma również swoje zalety, ponieważ nadmierne używanie może uszkodzić korzenie i mieszki włosowe, prowadząc do łysienia. Aby tego uniknąć, stworzyliśmy metody, o których za chwilę będziemy dyskutować.

Są praktyczne, a gdy je wypróbujesz, nigdy nie pomyślisz o ponownym użyciu suszarki. Nie wspominając o tym, że te kroki są również niedrogie i łatwe do wykonania w domu; nie martw się, że wydasz dużo pieniędzy tylko na wysuszenie włosów. Mam nadzieję, że jesteś teraz dobrze poinformowany o suszeniu włosów z tym omówionym.

Sposoby szybkiego suszenia włosów bez suszarki

Jak szybko wysuszyć włosy bez suszarki? Zanim zaczniesz suszyć włosy bez pomocy suszarki, musisz znać podstawy, ponieważ może to również uszkodzić włosy, jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo. Po zapoznaniu się z podstawami przejdziemy teraz do kroków:

Metoda nr 1. Palec czesanie włosów

Czesanie palców jest jednym z najskuteczniejszych kroków, ale zanim twoje włosy dokładnie wyschną, potrzeba czasu.

W zależności od siły twoich włosów, niektóre mogą spaść podczas tego procesu, a inne nie. Więc bez zbędnych ceregieli zagłębimy się w to, abyś mógł już zacząć suszyć włosy.

Twoje włosy rozczesują się po każdej kąpieli. Spróbuj więc palcami oderwać splątane włosy ze wszystkich części i strzepnij nadmiar wody z prysznica. Gdy to zrobisz, możesz zacząć czesać palcami czubki włosów i usuwać sploty, aby uwolnić się, aby uniknąć późniejszego ciągnięcia i szarpania.

Pamiętaj, że podczas czesania palcami nie zaczyna się od nasady. Może spowodować poważne uszkodzenia i wypadanie włosów, które mogą pozostać niezauważone, zwłaszcza jeśli zrobiłeś to źle. Dlaczego jednak? Jak wspomnieliśmy wcześniej, włosy są słabsze, gdy są odsłonięte, gdy są mokre, więc za każdym razem ulegają zniszczeniu i splątaniu. Powiedziawszy to, zacznij od końca.

Teraz, gdy skończyłeś rozczesywać włosy, nadszedł czas, aby wysuszyć je palcami. Zajmuje to dużo czasu, ponieważ próbujesz usunąć wodę pozostałą z włosów tylko za pomocą rąk. Chociaż nie stanowi to problemu, w razie potrzeby możesz to zrobić przed wentylatorem elektrycznym, aby ułatwić proces!

Metoda nr 2. Ręcznik suszący włosy zaczynając od nasady

Jeśli często używasz ręcznika, zwłaszcza do suszenia mokrych włosów prosto z łazienki, to ten jest dla Ciebie. Wiele osób robi to źle, strząsając nadmiar wody, a nie robiąc to od nasady aż po same końce włosów. Dlatego nasiona wymagają nieco więcej uwagi podczas czyszczenia. Więc zacznijmy.

Dlaczego korzenie wymagają większej uwagi podczas suszenia włosów? Jeśli nie wiesz, objętość u nasady włosów pojawia się w kontakcie z powietrzem, co prowadzi do nieefektywnego suszenia. Dobrze, że ręcznik był rzeczą. Dzięki temu możesz zacząć wysychać, zaczynając od nasady aż po same końce.

Następnie, aby zapobiec przedostawaniu się kropelek na końce włosów, najpierw poklep korzenie.

Ponieważ korzenie włosów wysychają jako ostatnie, nałożenie ich jako pierwsze pomoże w szybkim wysuszeniu dolnych partii włosów. Następnie możemy zakończyć suszenie czystym bawełnianym ręcznikiem lub ponownie włączając wentylator. Tutaj może być bardzo skuteczny. Z drugiej strony ten artykuł na temat „Co zrobić, jeśli Twoja suszarka do włosów wpadnie do wody?” przyda się.

Metoda #3. Odżywianie włosów do wyschnięcia

Odżywki to nie to samo co szampon. Czemu? Zawiera silikon, który działa jak warstwa ochronna dla twoich włosów w późniejszym procesie.

Dlatego upewnij się, że regularnie kondycjonujesz włosy, aby uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń. Bez dalszych ceregieli omówmy teraz kroki, które pozwolą to osiągnąć. Dowiedz się więcej o różnicach między szamponem a odżywką tutaj.

Z drugiej strony, kiedy twoje włosy są mokre, są najbardziej podatne na uszkodzenia. Dlatego niezbędne jest dokładne kondycjonowanie. Silikon w odżywce chroni łuski włosów i skutecznie odpycha wodę. Przyspieszy to proces suszenia, jednocześnie nie pusząc się i nie uszkadzając włosów. Gdy to zrobisz, możesz teraz wysuszyć włosy.

To okładka!

Kto by sobie kiedykolwiek wyobrażał, że suszenie można wykonać tak szybko, nawet bez pomocy suszarki? A oto sposoby na szybkie suszenie włosów bez suszarki. Mamy nadzieję, że weźmiesz je jako lekcję, aby uniknąć uszkodzenia powietrza przez maszynę. Możesz także nauczyć się suszyć go ręcznikiem. Dzięki, że wpadłeś! Więcej ekscytujących artykułów znajdziesz w artykule „Jak szybko wysuszyć farbę olejną za pomocą suszarki do włosów?”