Jak szybko wysuszyć ubrania bez suszarki? 7 zaskakujących sposobów!

Jak szybko wysuszyć ubrania bez suszarki? Postępuj zgodnie z różnymi metodami, takimi jak wieszanie ubrań na sucho, wykręcanie ubrań w wysokim ustawieniu wirowania, używanie suszarki do włosów, zwijanie ubrań w ręcznik, używanie sztuczki z ręcznikiem i żelazkiem, strategiczne suszenie ubrań i suszenie malutkich artykuły odzieżowe w piekarniku.

Wykonuj zadania związane z praniem i nie odkładaj ich na długi czas. Jeśli nie, może to kosztować więcej czasu niż oczekiwano.

Jak szybko wysuszyć ubrania bez suszarki? 7 zaskakujących sposobów!

Nawet jeśli nie masz suszarki w domu, nadal docenisz korzyści płynące z życia bez niej. Oszczędza energię i szybko wysusza ubrania. W ten sposób zmniejsza to ślad węglowy, zachowując miejsce w małym mieszkaniu. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Sposoby szybkiego suszenia ubrań bez suszarki

Jak więc szybko wysuszyć ubrania bez suszarki? Oto strategiczne i szybkie metody szybkiego suszenia ubrań bez suszarki:

#1. Korzystanie z suszarki do włosów

Używanie suszarki do włosów to intensywny i szybki sposób na szybkie suszenie ubrań, ponieważ może to załatwić sprawę, gdy wyżyjesz wszystkie ubrania. Połóż je płasko na powierzchni. Chwyć suszarkę obok ubrania. Wysuszyć z miejsca na miejsce ciepłym lub gorącym powietrzem. Częściej obracaj ubranie. Wysusz go całkowicie od wewnątrz i na zewnątrz.

Suszarka zawsze będzie najlepszym wyborem podczas suszenia ubrań bez suszarki. Po prostu powieś ubrania na wieszaku, zanim je wysuszysz. Następnie przesuń suszarkę po powierzchni ubrania. Jednak nie ustawiaj suszarki na wysokie ustawienie, uszkadzając włókna. Powoduje również kurczenie się odzieży. Poza tym nigdy nie trzymaj suszarki w sekcji przez dłuższy czas, ponieważ szkodzi to tkaninie. Skorzystaj z wirówek do sałatek do małych przedmiotów, takich jak bielizna i skarpetki. Wytworzony ruch imituje suszarkę bębnową.

#2. Strategiczne suszenie ubrań

Wytrząśnij ubrania, niezależnie od tego, czy użyjesz suszarki, czy nie. Połóż je lub powieś starannie, unikając w ten sposób zmarszczek. Wyschnięcie pogniecionych ubrań może zająć kilka godzin. Ustaw wiszące ubrania lub suszarkę obok źródła ciepła, takiego jak kominek, nasłonecznione okno, piec lub kaloryfer, które szybko wysuszą ubrania. Pamiętaj, aby nie układać ubrań na źródle ciepła, które jest niebezpieczne.

#3. Zwijanie ubrań w ręcznik

Wysuszyć ubrania, zwijając je w ręcznik, który wchłania wodę. Połóż ubranie na puszystym i dużym ręczniku. Starannie zwiń ubrania. Zacznij od jednego końca, a następnie zwiń artykuł odzieżowy, aż skręcisz ręcznik.

#4. Wieszanie ubrań, aż wyschną

Apartamenty nie pozwalają na suszenie ubrań. Więc zostaw trochę miejsca w pomieszczeniu, aby wysuszyć wszystkie te ubrania. Zainwestuj w wieszak do suszenia wiszący lub składany na ścianie, aby ułatwić przechowywanie. Wykaż się kreatywnością, a następnie zamień ubrania w domu, takie jak framuga drzwi i & Prysznic. Połóż je płasko na ręczniku. Zapewnij dobry przepływ powietrza, aby okna były otwarte. Poluzuj wentylator, aby zapobiec zapachowi stęchlizny lub wilgoci w domu. Całkowite wysuszenie ubrań na zewnątrz lub nawet przy nasłonecznionym oknie zajmuje od dwóch do czterech godzin. Nadchodzi lekki wiatr. Niemniej jednak czas potrzebny do wysuszenia ubrań zależy od takich czynników, jak rozmiar, materiał i; suszenie środowiska. Ubrania mogą wymagać ścisłego suszenia w pomieszczeniu przez godzinę do dwudziestu czterech godzin.

#5. Suszenie drobnych ubrań w piekarniku

Susz swoje maleńkie ubrania w piekarniku. Do tej metody nadają się ubrania takie jak bielizna czy skarpetki. Całkowite wyschnięcie zajmuje godzinę. Spróbuj i rozgrzej piekarnik do stu stopni. Umieść małe elementy na blasze do pieczenia. Po rozgrzaniu piekarnika wyłącz urządzenie. Umieść arkusz wewnątrz zakresu. Ta metoda może nie być odpowiednia dla piekarnika, ale wyżyma ubrania. Dzięki temu nie przemoczy się po włożeniu do piekarnika. Dowiedz się, czy możesz suszyć ubrania w piekarniku.

#6. Włączanie wentylatora

Niezbędne jest włączenie wentylatora, aby skutecznie wysuszyć ubrania, ponieważ stanowi to doskonałą alternatywę zamiast korzystania z suszarki. Dodatkowo pomaga to odprowadzać wilgoć w powietrzu, a nie z ubrania. To tak samo, jak wieszanie prania poza domem.

#7. Suszenie ubrań na kaloryferze

Odpowiednio wysusz ubrania za pomocą grzejnika, ale uważaj, aby nie wieszać ich prosto. Zawieś je tuż nad półką do suszenia lub grzejnikiem obok kaloryfera. Pozwala im to uzyskać odpowiednią wentylację podczas suszenia ubrań, zapobiegając w ten sposób zapachowi ubrań.

Inne wskazówki dotyczące suszenia ubrań

Zapoznaj się z innymi wskazówkami dotyczącymi szybkiego suszenia ubrań bez suszarki.

  • Włóż pranie do dodatkowego płukania i amp; cykl wirowania.
  • Nigdy nie przepełniaj pralki, ponieważ ubrania nie są odpowiednio prane. Potrzebują ponownego prania, które zajmuje wiele godzin, aby je wysuszyć.
  • Wyżymanie ubrań przed ostatecznym wysuszeniem pozostawia ubrania z większą ilością zagnieceń. Przygotuj się na prasowanie ich po wyschnięciu.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak szybko suszyć ubrania bez suszarki. Bądź sprytny, szybko susząc te ubrania za pomocą poniższych metod. Zadania suszenia nie są już stresujące dzięki sugestiom. Wykonaj zadania prania od razu we właściwy sposób! Dobrym pomysłem może być również poczytanie o tym, jak szybko suszyć ubrania bez suszarki i jak obkurczać dżinsy bez suszarki.