Jak świętować 50. rocznicę ślubu z rodziną?

Jeśli nie wiesz, jak uczcić 50. rocznicę ślubu z rodziną, zastanów się nad tymi pięcioma pomysłami! Pomożemy Ci również zaplanować, udekorować i wybrać najlepszy prezent na złotą rocznicę.

Po pewnym czasie, zanim się zorientujesz, być może będziesz musiał poszukać informacji na temat obchodów 55. rocznicy ślubu. Sprawdź też, jaka jest 55. rocznica ślubu, aby uzyskać cenne wskazówki.

Jak świętować 50. rocznicę ślubu z rodziną?

Co robić na 50. rocznicę ślubu: jak świętować z rodziną

Miej kameralną uroczystość

Nie musisz dużo wydawać i poświęcać dużo czasu na celebrowanie 50. rocznicy ślubu z rodziną. Możesz mieć ograniczony budżet i trudno jest dopasować się do harmonogramów wszystkich.

Biorąc to pod uwagę, nie ma nic złego w zorganizowaniu prostego pikniku lub kolacji z rodziną z okazji 50. rocznicy ślubu. Ślubne kamienie milowe są zawsze dobrą wymówką, by nawiązać więź z najbliższymi i nadrobić zaległości.

Odnów przysięgę ślubną

Nie ma lepszego czasu na odnowienie ślubów niż podczas złotej celebracji. Bycie w związku małżeńskim przez 50 lat jest osiągnięciem godnym odnowienia wzajemnego zaangażowania.

Możesz nawet przeczytać nasze wskazówki, jak poprosić znajomego o przeprowadzenie odnowienia ślubu. Następnie wybierz sentymentalne miejsce na uroczystość z rodziną.

Spójrz wstecz na wspomnienia

Jednym z najlepszych pomysłów na uczczenie 50. rocznicy ślubu z rodziną jest zorganizowanie prywatnej imprezy lub zasiadanego posiłku, podczas którego można wspominać wspomnienia. Obejrzyj pokaz slajdów z najlepszymi zdjęciami pary i ich ulubionymi piosenkami w tle.

Jeśli czujesz się wyjątkowo kreatywny, możesz nawet nakręcić krótki film, aby docenić ich miłość i oddanie sobie nawzajem. I oczywiście nie zapomnij, aby najbliższa rodzina wygłaszała przemówienia i opowiadała o swoim niezwykłym małżeństwie.

Graj w gry

Rocznice ślubu nie muszą być bardzo formalne, aby je uczcić. Możesz wykorzystać swoją złotą rocznicę, aby mieć gry, które sprawdzają wzajemną wiedzę pary.

Twoja rodzina również może dołączyć do tych zajęć, a co wspaniałe, możesz to robić nawet przy ograniczonym budżecie. Jeśli w rodzinie jest wiele par małżeńskich, możesz ze sobą rywalizować.

Zrób sesję zdjęciową

Wreszcie sesja zdjęciowa będzie fantastycznym zajęciem upamiętniającym 50 lat wspólnego małżeństwa. Jeśli to złota rocznica Twoich rodziców, sesja zdjęciowa będzie nawet świetnym pomysłem na prezent.

Niektóre pomysły na zdjęcia, które para może wypróbować, obejmują odtworzenie zdjęć zaręczynowych lub ślubnych. Możesz nawet skorzystać z tej okazji, aby zrobić rodzinne portrety.

Kto urządza 50. rocznicę ślubu?

Zazwyczaj dzieci pary obchodzącej 50. rocznicę ślubu organizują i planują przyjęcie. Może to być jednak również prezent od bliskich przyjaciół lub krewnych.

Pamiętaj jednak, że żadne przepisy nie zobowiązują nikogo do zorganizowania 50. rocznicy ślubu. W niektórych parach sami organizują i organizują przyjęcie rocznicowe.

Jak zaplanować przyjęcie z okazji 50. rocznicy ślubu

Wyślij zaproszenia

Oficjalne przyjęcia z okazji złotego ślubu zazwyczaj mają zaproszenia. Najlepiej jednak wysłać je już na osiem tygodni przed dniem imprezy, aby pomóc gościom w uporządkowaniu harmonogramu.

Możesz również wysłać zaproszenia online na cztery tygodnie przed imprezą, zwłaszcza jeśli jest bardziej wyluzowana i swobodna. W razie potrzeby nie zapomnij podać kodu ubioru, godziny i daty oraz RSVP.

Przygotuj program

Możesz czerpać inspirację z innych imprez rocznicowych, planując 50. rocznicę ślubu. Ale zwykle złoto jest głównym tematem i może być tak intymne lub duże, jak tylko chcesz.

Lepiej jest włączyć toasty i przemówienia do pary i uwzględnić działania, które zabiorą wszystkich w pamięć, ponieważ 50 lat to coś, na co warto spojrzeć wstecz. I oczywiście nie zapomnij o jedzeniu i napojach, aby rozkręcić imprezę.

Jak udekorować 50. rocznicę ślubu

 • Użyj złotych lub inspirowanych dekoracji
 • Rozważ fiołki jako kompozycje kwiatowe
 • Dodaj złote akcenty podczas ustawiania stołów
 • Rozważ dodanie zdjęć pary w okolicy
 • Balony to tanie dekoracje do wypełniania pustych przestrzeni
 • Użyj żółtawych i złotych kolorów dla systemu oświetlenia
 • Użyj innych kolorów girland i serpentyn wokół lokalu, aby dodać kontrast do przeważnie złotego motywu

Co robią pary w 50. rocznicę ślubu?

Pary zazwyczaj wybierają się razem na wycieczkę lub świętują przyjęcie z bliskimi przyjaciółmi i rodziną z okazji 50. rocznicy ślubu. Niektórzy przekazują również darowizny na cele charytatywne dla nich lub kupują przedmioty do swojego domu.

Inne typowe rzeczy do zrobienia to odnowienie przysięgi, uaktualnienie obrączki lub prosta randka tylko dla nich dwojga.

Jaki jest tradycyjny prezent na 50. rocznicę ślubu?

Tradycyjna złota rocznica ślubu to oczywiście złoto. Możesz rozważyć złotą biżuterię dla żony lub złoty zegarek dla męża.

Co dać rodzicom na 50. rocznicę ślubu

 • Przyjęcie rocznicowe
 • Obiad dla dwojga
 • Podróż dla dwojga
 • Bony upominkowe
 • Zabiegi Spa
 • Złote przedmioty
 • Spersonalizowana forma mediów prezentująca ich najlepsze wspomnienia (np. grafika, wideo, piosenka)

Wniosek

I to wszystko! Aby przypomnieć, jak uczcić 50. rocznicę ślubu z rodziną, spróbuj obiadu, przedłużenia przysięgi, podróży w pamięci, gier lub sesji zdjęciowej.

Ogólnie rzecz biorąc, uroczystość może być tak prosta lub ekstrawagancka, jak tylko chcesz. Liczy się to, aby świętować parę i mieć przy sobie ukochaną rodzinę.