Jak suszyć włosy bez suszarki? 9 najlepszych sposobów!

Jak suszyć włosy bez suszarki? Istnieje wiele sposobów, które możesz wypróbować. To odżywka, aby wysuszyć włosy, strzepnąć, zacząć od nasady, użyć ręcznika z mikrofibry lub zabrudzonej koszulki, użyć szczotki z mikrofibry, czesać włosy palcami i wiele innych.

Atakuj włosy, gdy są mokre, co oznacza, że ​​są słabe. Nie atakuj go jednak intensywnym ciepłem po wyjściu z łazienki.

Jak suszyć włosy bez suszarki? 9 najlepszych sposobów!

Postępuj również zgodnie z kilkoma sztuczkami i wskazówkami, aby nigdy więcej nie dosięgnąć suszarki. Suszenie włosów bez suszarki pozwala zachować ich zdrowie przez cały czas. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Sposoby suszenia włosów bez suszarki

Oto dokładne sposoby suszenia włosów bez suszarki:

#1. Otrząsanie się

Śpiewaj pod prysznicem i odwracaj włosy nad głową i potrząśnij nimi, ponieważ jest to skuteczny i delikatny sposób na usuwanie wody bez obciążania delikatnego wyglądu.

#2. Korzystanie z ręcznika z mikrofibry

Suszenie włosów ręcznikiem z mikrofibry to najlepsza metoda do rozważenia. Nigdy nie używaj bawełnianego ręcznika, ponieważ pozostawia on na włosach szkodliwe skutki. Dodatkowo powoduje tylko puszenie się i uszkodzenie włosów w późniejszym czasie. Zamiast tego użyj ręcznika z mikrofibry, który jest delikatny niż bawełna. Najlepiej wchłonie wodę i spowoduje drobne uszkodzenia. Wklepuj włosy podczas osuszania ich fragmentów, aż nie będą ściekać na mokro.

#3. Odżywianie włosów do wyschnięcia

Regularnie odżywiaj włosy głęboko. Pomoże włosom wytrzymać suszenie ręcznikiem i wszelkie narzędzia do stylizacji, których będziesz używać. Odżywka silikonowa chroni łuski włosów i odpycha wodę. Twoje włosy będą wolne od puszenia się i uszkodzeń, a wysychają dużo szybciej. Szampon jest pomocny dla skóry głowy, a odżywka działa na końcówki włosów. Niech odżywka dotknie skóry głowy w przypadku tych przetłuszczających się włosów. Możesz również przeczytać o tym, jak głęboko kondycjonować włosy.

#4. Używanie zabrudzonej koszulki

Ta technika jest dla ciebie pomocna, zwłaszcza jeśli jesteś pięknością z kręconymi włosami. Więc nie wrzucaj koszuli do prania. Zabrudzona koszulka wysusza włosy bez tarcia, nadając loki nieskrępowane i ujarzmione. Zastosuj lokówkę lub odżywkę na te wilgotne loki. Twoje włosy całkowicie wysychają do tego pięknego wykończenia. Następnie odwróć włosy nad głową, wsuwając je do otworu na szyję. Zwiąż włosy powyżej, pozostawiając prowizoryczną fryzurę przypominającą turban na dwadzieścia minut, kontynuując nawyk pielęgnacji skóry.

#5. Czesanie palcami

Rozczesz loki włosów palcami. Strząsnąć wodę z włosów. Zacznij od wskazówek i usuń te sploty. Ostrożnie uwolnij kosmyki. Pracuj w górę, unikając ciągnięcia i szarpania włosów. Ale zamiast tego zmuś włosy, aby zaczynały się od nasady włosów i w dół. Więcej splotów jest do napotkania, gdy zaczynasz od korzeni. Następnie pracuj na włosach, używając produktu, który nadaje im śliską i gładką konsystencję, ponieważ pomaga to rozczesać warkocze, jednocześnie je odżywiając.

#6. Ubieganie się o ochronę cieplną

Chwyć trochę produktu chroniącego przed ciepłem z polimerem przewodzącym ciepło, aby skrócić czas schnięcia. Nie ma potrzeby używania żelazka ani suszarki, aby to zrobić. Ostrożnie wysusz warkocze, przesuwając palcami po włosach. Wstrząśnij nim, aby uzyskać efekt wysuszenia.

#7. Korzystanie z pianki

Osusz włosy dużo szybciej alkoholem w piance. Nie powoduje puszenia włosów. Podziel zamki i przydziel cztery sekcje, gdy będziesz później kok. Zrób to po wysuszeniu włosów. Po dokładnym wysuszeniu włosów usuń te koki. Kontynuuj ręce na włosach, aż w końcu osiągniesz te luźne fale. Lepiej robić to w nocy, budząc się z naturalnymi i kręconymi włosami. Nigdy nie śpij, gdy twoje włosy są mokre, ponieważ tarcie niszczy już wykonaną pracę.

#8. Używanie suchego szamponu

Nigdy nie susz włosów, ale utrzymuj je suchym szamponem. Ten rodzaj szamponu pochłania olej ze skóry głowy, jednocześnie likwidując nieprzyjemne zapachy. Z mieszków włosowych powstawałyby naturalne olejki, odżywiające włosy. Tak więc codzienna rutyna używania szamponu wyrządza więcej szkody niż pożytku. Jeśli zostawisz luksusowy szampon na włosach pomimo zawartości kolagenu lub biotyny, twoje kosmyki pozbawiają się naturalnych olejków, które je wysuszają i łamią.

#9. Począwszy od korzeni

Wytrzyj włosy ręcznikiem i wklep ich korzenie, aby uniknąć kropli, które spadają na czubki włosów. To korzenie suszysz ostatnią część. Załóż je jako pierwsze, aby szybko wysuszyć dolne partie. Pamiętaj również, że te korzenie wymagają uwagi, gdy je suszysz. Wynika to z objętości korzeni włosów, które mają mniejszy kontakt z powietrzem.

To okładka!

Teraz nauczysz się, jak suszyć włosy bez suszarki, używając pianki, zaczynając od nasady, używając suchego szamponu, stosując ochronę przed wysoką temperaturą, kondycjonując włosy do wyschnięcia, strzepując i nie tylko. Od Ciebie zależy, czy wypróbujesz każdy z nich, aby osiągnąć lepsze wyniki. Dobrze jest czuć, że podczas suszenia włosów nie użyjesz suszarki! Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jaka jest najlepsza suszarka do czarnych włosów i jak wyprostować włosy suszarką.