Jak suszyć swetry w suszarce bez kurczenia? 5 prostych sposobów na uniknięcie skurczu!

Jak suszyć swetry w suszarce bez kurczenia się? Suszarki to jedne z najlepszych konwencjonalnych urządzeń, jakie będziesz chciał mieć w domu. Wysusza mokre ubrania i daje najlepsze możliwe rezultaty. Chociaż istnieje szczególny problem, z którym ludzie wciąż borykają się, to jest kurczenie się ich odzieży. Dzieje się tak z powodu obecnej siły cieplnej.

To może być piekielny koszmar, jeśli twoje ubrania, szczególnie te ulubione, skurczą się, prawda? Jak można je nosić, jeśli te ubrania uległy wielu skurczom? Aby tego uniknąć, wymyśliliśmy sposoby rozwiązania problemu. Chcemy, aby Twoje ubrania pozostały zdrowe i trwały jak najdłużej.

Jak suszyć swetry w suszarce bez kurczenia? 5 prostych sposobów na uniknięcie skurczu!

Dziś porozmawiamy o tym, jak suszyć swetry w suszarce bez ich kurczenia? Są to częste pytania, które ludzie zadają w Internecie, ponieważ niektóre swetry mają zwykle bardzo grubą warstwę bawełny lub innych materiałów, ponieważ ma na celu sprawić, że będziesz się pocić, jak sama nazwa wskazuje. Więc chodźmy dalej.

Metody suszenia swetrów bez kurczenia się

Jak suszyć swetry w suszarce bez kurczenia się? Nauczenie się pewnych środków ostrożności zajmie tylko trochę czasu, aby właściwie obchodzić się z odzieżą i suszarką. A więc zróbmy to spokojnie. Dziś pomożemy Ci rozwiązać Twój problem. Oto sposoby, aby tego uniknąć:

Metoda nr 1. Zawsze sprawdzaj metkę przed każdym praniem

Niektóre tkaniny nie nadają się do suszenia w suszarce. Czemu? Mogli użyć delikatnego materiału, który kurczy się, gdy zostanie umieszczony w zbyt dużym cieple. W miarę możliwości chcemy tego uniknąć, dlatego po każdym praniu sprawdzaj metkę swoich ubrań, aby uniknąć tego problemu.

Ponieważ nie nadają się do suszenia w suszarce, istnieje wiele sposobów, które nie wpływają na tkaninę odzieży. Suszenie na słońcu to jedna z najczęstszych rzeczy, które ludzie robili w dawnych czasach. Wciąż jest wystarczająca, ale nie wydajna, ponieważ zależy tylko od pogody dnia. Możesz również zainteresować się tym, jak szybko wysuszyć włosy bez suszarki do włosów.

Metoda nr 2. Używanie zimnego ustawienia podczas wkładania odzieży do pralki

Podobnie jak suszarki, pralki mają ustawienia, które można dostosować w zależności od preferencji czasu, używanej wody, siły wirowania i wielu innych, niż można by pomyśleć. Ta metoda dotyczy pralki, ponieważ może pomóc w kurczeniu się odzieży. Na początek wyjaśnijmy Ci to.

Skurcz jest spowodowany intensywnym ciepłem, które może mieć wpływ na twój sweter. Z pomocą podkładki możesz tego uniknąć. Gdy pralka ma ustawienie, pozwólmy ustawić je na co najmniej trzydzieści stopni Celsjusza, aby podczas prania ubrania lub sweter były wystarczająco zimne, aby nie dopuścić do ciepła podczas późniejszego suszenia na suszarce.

Oto kolejna wskazówka: Po zakończeniu prania zawsze susz ubrania na najniższym możliwym ustawieniu temperatury, jaki jest w Twojej pralce. Zbyt dużo ciepła tylko zwiększa kurczenie się twoich swetrów. W miarę możliwości chcemy, abyś unikał używania wysokich temperatur i nie przyspieszał suszenia.

Metoda nr 3. Ściśle wykonuj tylko jeden cykl na sesję suszenia

Korzystanie z suszarki więcej niż jeden raz może podrażnić włókna swoich swetrów. Tak, mogą mieć grube nitki, ale poświęć trochę czasu, jeśli nie chcesz, aby uległy uszkodzeniu lub skurczeniu. Może to powodować wiele problemów, a oto jeden problem, nie będziesz w stanie przywrócić go od razu do pierwotnego rozmiaru, gdy się skurczy.

Wykonywanie więcej niż jednego cyklu może uszkodzić tkaninę swetra; w takim przypadku postępuj zgodnie z drugą metodą, aby skutecznie uniknąć skurczu. Ponadto, jeśli koszula nie wyschła dokładnie w niskiej temperaturze, znacznie lepiej jest wysuszyć resztę na słońcu, aby nie uległa uszkodzeniu. Następnie poczekaj, aż znów będzie można go nosić. Pomocne może być przeczytanie, jak czyścić filtr suszarki do włosów.

Metoda nr 4. Unikaj długich cykli

Długie cykle powodują większe uszkodzenia i kurczenie się swetra lub koszuli. Ponieważ suszarki wykonują ruch bębnowy, aby wszystkie wepchnięte ubrania całkowicie wyschły, czasami rozkład ciepła nie jest taki sam dla wszystkich ubrań znajdujących się w suszarce. W zależności od sytuacji możesz dostosować czas i temperaturę do swoich preferencji.

Metoda nr 5. Opróżnij suszarkę i odpocznij po każdym cyklu

Biorąc pod uwagę wszystkie inne metody opisane powyżej, aby uniknąć kurczenia się swetrów, musisz zastosować je wszystkie, jeśli to możliwe, aby ubrania pozostały w formie, zwłaszcza swetry. Możesz je również powiesić lub złożyć, aby wyglądały na czyste. Dobrym pomysłem może być również poznanie ważnych rzeczy, których należy szukać w suszarce do włosów.

To okładka!

Jak suszyć swetry w suszarce bez kurczenia się? Wszystko zostało ustalone, a teraz mamy już pomysły na suszenie swetrów w suszarce bez ich kurczenia. Wiele osób boryka się z tym problemem już od dawna, więc lepiej wiedzieć, niż ignorować, że twoje ubrania się kurczą. Co więcej, możesz również chcieć wiedzieć, jak je prawidłowo wyczyścić.