Jak suszyć koce w suszarce? 3 proste wskazówki!

Musisz się martwić, jak suszyć koce w suszarce. Zbliża się sezon zimowy, bo koce są potrzebne na co dzień. Nie możesz czekać, aż koc wyschnie zazwyczaj na zewnątrz. Najlepiej szybko wysuszyć koce, aby móc z nich ponownie korzystać. Pomogłoby więc, gdybyś przeczytał ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak suszyć koce w suszarce. W tym artykule mamy rozwiązanie Twojego problemu.

O ile twoje dzieci uwielbiają swoje koce, najlepiej byłoby, gdybyś zabrał im coś do wyczyszczenia. Podobnie jak inne przedmioty w sypialni, musisz regularnie i dokładnie myć koce.

Jak suszyć koce w suszarce? 3 proste wskazówki!

Brud i kurz gromadzą się w tych przedmiotach, stwarzając zagrożenie dla zdrowia Twojej rodziny. Brud gromadzi się na kocu, więc aby zapobiec gromadzeniu się brudu, koce należy czyścić co najmniej raz w miesiącu. Jeśli masz pralkę, wrzuć koc głębiej do pralki. Umyj i wysusz w suszarce.

Co więcej, jeśli nie wiesz, co robić i jak odpowiednio wypłukać koc, oto kilka wskazówek, jak wysuszyć koc. Zanim to nastąpi, oto kilka metod bezpieczeństwa, na które powinieneś się przyjrzeć. Wreszcie, chciałbyś, aby koce schły szybciej po ich wypłukaniu. Suszarka może to zrobić za Ciebie, ale musisz wziąć pod uwagę, ile koców czyścisz i suszysz, rozmiar koca, a także ilość wody, jaką mają w sobie.

Do ustawienia suszarki najlepiej użyć średniego ciepła. Upewnij się, że konfiguracja jest ustawiona na niską lub umiarkowaną. Znacznie więcej ciepła spowoduje zmniejszenie rozmiaru koca. Jest również zdolny do zapalania arkuszy nylonowych. Podczas korzystania z suszarki upewnij się, że jest ustawiona na upadek. Ta technika jest bardziej czasochłonna niż czyszczenie ramion lub maszynowe. Włókna bawełniane i syntetyczne działają znacznie lepiej w maszynie bezpiecznej dla suszarki.

Kroki suszenia koca w suszarce

Oto kilka prostych kroków, jak suszyć koce w suszarce.

Krok 1. Napełnij koc do komory suszenia

Upewnij się, że suszarka jest załadowana równomiernie. Ułóż go przypadkowo. Nie wolno zbierać koca przed włożeniem koca; wyczyść i zdezynfekuj kłaczkowy otwór.

Krok 2. Grube koce zewnętrzne mogą być używane przez cały cykl

Prawie wszystkie inteligentne pralki zawierają cykl obracania, który pomaga w usuwaniu wilgoci z koca. Po zakończeniu procesu prania i po zakończeniu szybkiego płukania koca, możesz być może odwrócić go, aby usunąć całą wodę.

Koc zostanie wyrzucony i wystarczająco suchy, aby dostać się do suszarki. Aby uniknąć uszkodzenia tkaniny koca, podczas wirowania używaj małego ciepła. Na przykład, gdy twój koc jest wykonany z bawełny, być może będziesz musiał być bardzo ostrożny, ponieważ szybko się skurczy.

Tylko upewnij się, że używasz ograniczonego zestawu na suszarce. S Wrażliwe arkusze należy suszyć w suszarce w małych odstępach czasu. Ustaw dmuchawę na określony czas. Suszenie zjeżdżalni na miękkim kocu może zająć dość dużo czasu. Uruchom ponownie suszarkę i kontynuuj cykl, aż koc całkowicie wyschnie. Pomocna może być wiedza, jak wybrać prawidłowy cykl suszenia.

Krok 3. Wyjmij koc i przytrzymaj go do wyschnięcia

Chociaż koc jest nadal przemoczony, należy go zdjąć. Poluzuj go przed powieszeniem lub nałożeniem na coś poziomego. Pozwól mu dokładnie wyschnąć. Celem jest umożliwienie powolnego odparowania wody, co może być spowodowane brakiem słońca lub możliwościami naciągnięcia koca. Jest to opcja, jeśli czyścisz koc podczas niepogody.

Na przykład w pochmurny dzień możesz położyć koc na wieszaku na ręczniki w pralni, a w ciągu kilku minut będzie wystarczająco suchy, aby włożyć go do suszarki. Oczywiście możesz przyspieszyć ten proces, wykręcając całą wodę, ponieważ koc musi wisieć na ramie. Warto również wiedzieć, dlaczego suszenie suszarki trwa tak długo.

To okładka!

Ponieważ nauczyłeś się suszyć koce w suszarce, powinieneś wiedzieć, jak ważny jest dobrze wysuszony koc. Dobrze wysuszony koc nie tylko zapewni Ci dobry sen, ale także będzie pachniał świeżo, pozwalając cieszyć się snem. Z drugiej strony, jeśli koc nie jest suchy lub pozostaje lekko wilgotny przez dłuższy czas, będzie wydzielał nieprzyjemny zapach i uniemożliwi spokojny sen.

W rezultacie ważne jest, aby koc był całkowicie suchy. Nawet jeśli próbujesz prać koc latem lub zimą, Twoim głównym celem może być upewnienie się, że Twoje łóżko wysycha tak szybko i skutecznie, jak to możliwe.

Dlatego przydaje się suszarka do ubrań. Pomoże to w całkowitym wysuszeniu koca, a także zapobiegnie powstawaniu pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Ale mimo to możesz wrzucić ociekający mokry koc głębiej do suszarki i założyć, że wyschnie. Jednak, jak wspomniano wcześniej, może to zrujnować suszarkę lub spowodować więcej poważnych szkód. Aby uzyskać więcej artykułów do suszenia, sprawdź, jak obkurczać dżinsy bez suszarki. Dziękuję za przeczytanie! Mam nadzieję, że nauczyłeś się czegoś z tego artykułu.