Jak stwierdzić, czy rdzeń nagrzewnicy jest zły? 5 zaskakujących znaków!

Jak sprawdzić, czy rdzeń nagrzewnicy jest zły? Wykazuje następujące objawy: samochód śmierdzi, samochód jest zamglony w środku, samochód zaczyna pożerać płyn chłodzący, kabina robi się zimna, silnik nagrzewa się, a w kabinie jest chłodno.

Są to objawy, których zwykle doświadczasz. Niemniej jednak nadal zależy to od wieku, pojazdu i stanu zdrowia rdzenia nagrzewnicy.

Jak stwierdzić

Warto też pamiętać o rdzeniu nagrzewnicy i jego wpływie na pojazd. Są to pytania, które potrzebujesz, aby uzyskać łatwe i szybkie odpowiedzi, aby natychmiast naprawić samochód.

Kilka oznak wskazujących, czy rdzeń grzałki jest zły

Czas więc wiedzieć, jak stwierdzić, czy rdzeń grzejnika jest zły. Poniżej znajdują się znaki, które mogą pomóc stwierdzić, czy rdzeń nagrzewnicy jest zepsuty:

#1. Mgła w samochodzie

Mgła jest częstym problemem związanym z rdzeniem nagrzewnicy, zwłaszcza jeśli wnętrze samochodu zaparowuje bez powodu. Znaczenie słowa „fogs up” to lekka mgiełka na przedniej szybie. Okno jest w jakiś sposób pokryte ciepłą i wilgotną kondensacją. Co się stało, to rdzeń nagrzewnicy nagle wybucha podczas jazdy, a potem silnik się rozgrzewa. Płyn chłodzący wycieka do kabiny pojazdu, powodując mgłę, ponieważ wcześniej znajdował się on w układzie chłodzenia z regulacją temperatury i ciepła. Następnie odparowuje w parę uderzając w chłodniejsze powietrze w samochodzie.

#2. Dziwny zapach w samochodzie

Ten zapach melona wskazuje, że rdzeń grzałki jest nieszczelny. Ten zapach pochodzi również z płynu w chłodnicy, z którego płyn chłodzący wycieka do, wokół i na zewnątrz samochodu. Wtedy musisz poświęcić trochę czasu na zajrzenie pod pojazd. Zobacz, jaka ilość chłodziwa wylewa się na ziemię.

#3. Chłodny przedział pasażerski

Takie uczucie chłodu w przedziale pasażerskim nigdy nie jest oznaką uszkodzenia rdzenia nagrzewnicy. Wskazuje również, że element nagrzewnicy lub silnik dmuchawy uległy uszkodzeniu. Ale nie martw się, ponieważ ten element jest mniej uciążliwy, gdy jest mocowany zamiast rdzenia grzejnika. To już dobry znak problematycznego rdzenia grzałki, jeśli zauważysz jeden z tych objawów, inny niż brak ciepła.

#4. Pożeranie chłodziwa

Ciężarówka, furgonetka lub samochód rozwija apetyt na płyn chłodzący, co oznacza, że ​​rdzeń nagrzewnicy jest zepsuty. Wtedy nie możesz powiedzieć, dokąd zmierza. Wtedy trzeba dokładnie przyjrzeć się uszkodzonemu rdzeniowi grzałki. Trudny do znalezienia wyciek jest jednym z powodów, dla których płyn chłodzący przedostaje się do kabiny, ponieważ system jest zimny i nie wytwarza mgły, ale tworzy kałużę. Sprawdź, czy rdzeń nagrzewnicy nie jest zepsuty na podłodze po stronie pasażera. Jeśli przemoknie, mogą tam leżeć torby z fast foodami lub zapomniane buty. Podejrzewam więc, że jest to rdzeń grzałki.

#5. Silnik wydaje się gorący, podczas gdy kabina samochodu jest zimna

Gorący silnik i zimne miejsce oznaczają również, że rdzeń nagrzewnicy jest zepsuty. Jeśli nadal się przegrzewa, sprawdź stan rdzenia nagrzewnicy. Może zaczepiać wiele części wewnątrz samochodu. Jeśli zaczyna i przestaje emitować ciepło, gdy silnik jest ciepły, zbadaj dalej, czy wyciek nie znajduje się w innym miejscu płynu chłodzącego, może to powodować więcej problemów z samochodu. Pamiętaj, że przegrzanie to poważny problem dla samochodu. Naucz się więc, jak stwierdzić, czy rdzeń grzejnika jest zły. Wszystkie główne elementy pojazdu psują się i zużywają, biorąc pod uwagę prędkość, gdy się gotuje. Jeśli się przegrzewa, rozwiąż problem i natychmiast go napraw. Wskaźnik temperatury, który dociera do strefy niebezpiecznej, oznacza, że ​​nie jeździsz nim. Proszę go odholować.

Zrozumienie rdzenia grzałki

Rdzeń nagrzewnicy jest niezbędnym elementem układu chłodzenia w samochodzie, ponieważ wygląda tak samo jak miniaturowa wersja chłodnicy. Jest to również mały grzejnik z siatką małych rurek, w których żeberka mają waflowy wygląd rozpraszający ciepło, podczas gdy rdzeń grzałki umożliwia działanie odmrażacza i grzałki.

Zrozumienie jego funkcji

Rdzeń nagrzewnicy cyrkuluje chłodziwo w małych rurkach. Płyn chłodzący wchodzi przez wąż nagrzewnicy, a następnie z drugiego. Emituje ciepło do kabiny, aby nie zamarzać w zimne i zimowe poranki. Umożliwia również odpowiedzialne działanie odmrażacza. Jest on również połączony z systemem AC zorganizowanym wokół tych samych zasad.

Zrozumienie lokalizacji

Rdzeń nagrzewnicy znajduje się za deską rozdzielczą pod środkiem po stronie pasażera. Ma obudowę lub obudowę schowaną z tyłu każdego elementu w desce rozdzielczej. Możesz również przeczytać o nieprawidłowym działaniu rdzenia nagrzewnicy.

To okładka!

Teraz poznajesz odpowiedź na pytanie „jak sprawdzić, czy rdzeń grzałki jest zły?” Są oznaki, które zwykle widzisz, gdy zaczyna cię to stresować. Zadanie jest łatwiejsze do opisania, jeśli nie działa poprawnie. Jeśli chcesz, zapoznaj się z instrukcją obsługi i innymi przewodnikami automatycznymi. Powiedz swojej rodzinie i przyjaciołom, czy będą wiedzieć, czy rdzeń grzejnika jest zepsuty. Więc mogą również zmienić swoje. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak odblokować rdzeń grzałki i jak ominąć rdzeń grzałki.