Jak stwierdzić, czy rdzeń nagrzewnicy jest zatkany? 9 prostych kroków!

Jak sprawdzić, czy rdzeń nagrzewnicy jest zatkany? Istnieją istotne oznaki, o których przekonasz się, że słaby wiatr z tyłu, zimne i nie ciepłe powietrze pochodzące z odbić, widoczny wyciek płynu chłodzącego w kabinie.

W momencie, gdy Twoje auto zaczyna się trząść, dostarczając ciepłe powietrze w chłodniejsze dni, martw się już teraz, ponieważ może to oznaczać awarię lub przeciążenie rdzenia nagrzewnicy. Alokuje ciepło powietrza w kabinie za pomocą silnika krakingu.

Jak stwierdzić

Rury rdzenia nagrzewnicy następnie wpuszczają gorący płyn chłodzący po włączeniu jego ogrzewania. Silnik krakersa wprawia powietrze w znaleziska rdzenia samochodu. Ogrzewa i odmraża i odparowuje przednią szybę. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Kroki, aby stwierdzić, czy rdzeń nagrzewnicy jest zatkany

Przestań się zastanawiać, jak sprawdzić, czy rdzeń nagrzewnicy jest zatkany. Poniżej znajdują się kroki, które mogą stwierdzić, czy rdzeń nagrzewnicy jest zatkany.

Krok 1. Sprawdzanie położenia płynu chłodzącego w chłodnicy

Sprawdź, czy płyn chłodzący w chłodnicy jest w porządku, łącznie ze zbiornikiem przelewowym. Wykonaj to przed uruchomieniem pojazdu. Rdzeń nagrzewnicy nie otrzymuje wystarczającej ilości płynu z powodu niskiego poziomu płynu chłodzącego w chłodnicy. Napełnij więc zbiornik przelewowy i chłodnicę wraz z wodą i płynem przeciw zamarzaniu korytarza.

Krok 2. Określanie zapachu środka przeciw zamarzaniu

Sprawdź, czy go wyczuwasz i widzisz duszność na dole po stronie pasażera. Skieruj mgiełkę do wnętrza szyby, gdy włączony jest tryb odszraniania, ponieważ oznacza to tylko konieczność wymiany rdzenia nagrzewnicy. Ponadto zapobiega to utracie płynu niezamarzającego przed wymianą.

Krok 3. Obsługa maszyny

Uruchom maszynę do jej temperatury i pozwól jej pracować na biegu lub postoju obok włączonej belki parkingowej. Następnie zwolnij tak zwany zatrzask maski.

Krok 4. Wykrywanie wskazówki temperatury deski rozdzielczej

Wykryj wskaźnik temperatury deski rozdzielczej, upewniając się, że porusza się ona od 190 stopni do około 220 stopni. To jakoś nadal zależy od modelu. Upewnij się, że działa w obszarze lub w środku oznaczeń temperatury widocznych na mierniku. Ale wtedy jest płaski, jeśli masz problem z termostatem lub problemem z położeniem chłodziwa.

Krok 5. Otwieranie maski

Otwórz maskę, aby wykryć i dotknąć górnej skarpety chłodnicy i poczuć ciepło. Idź za wężem w bloku maszyny i dotknij go obok termostatu.

Krok 6. Wykrywanie dolnych węży w zaporze

Wykryj dolne węże w zaporze po stronie pasażera lub po prawej stronie pojazdu, ponieważ w niektórych samochodach nie jest to łatwe, ponieważ musisz je podnieść. Może być konieczne przeczołganie się poniżej, aby monitorować i testować, gdy ich dotykasz. Wąż znajduje się obok rdzenia grzejnika, a drugi to wylot w rdzeniu grzejnika. Ale następnie określ przeciążony rdzeń grzejnika, jeśli skarpeta wnęki jest ciepła lub gorąca, podczas gdy skarpeta wylotowa jest zimna.

Krok 7. Określanie, co dalej do zrobienia

Określ, co lubisz robić. Ale wtedy być może już rozwiązałeś problem, wyjaśniając procedurę przed technikiem dźwięku. Węże, do których nie ma płynnego dostępu, oznaczałyby, że nie można samemu udrożnić rdzenia grzałki. Odblokuj również rdzeń nagrzewnicy. Ale potem spróbuj wypłukać go za pomocą skarpety teatralnej. Wyłącz go, jeśli uważasz, że rdzeń grzałki jest delikatny po przekłuciu. Daj mu trochę czasu, gdy go ochłodzisz.

Krok 8. Umieszczanie kubła spustowego pod pojazdem

Umieść wiadro spustowe poniżej i złącza skarpet. Usuń zaciski skarpety na pół za pomocą śrubokręta. W jakiś sposób zależy to od zastosowanego typu zacisku. Zapamiętaj skarpetę, której chcesz użyć do ponownej instalacji. Pozwól wężom i rdzeniu nagrzewnicy całkowicie opróżnić.

Krok 9. Branie skarpety teatralnej i zakładanie jej przez rurkę zatokową

Weź skarpetę teatralną, gdy włożysz ją również przez rurkę wnękową. Uważaj na to, jak włączasz ciśnienie wody w pończochach. Inne węże działają do 100 funtów na każdy cal podjazdu przy ciśnieniu wody, które zależy od ciśnienia wody. Następnie płynnie rozrywa zbieg w rdzeniu grzejnika. Dodaj trochę więcej ciśnienia, aby wydmuchać błoto w rdzeniu grzejnika. Nie noś modnych ubrań, ponieważ jest to brudne. Możesz również przeczytać o nieprawidłowym działaniu rdzenia nagrzewnicy.

Objawy zatkania rdzenia grzałki

Poniżej znajdują się objawy, które mogą pomóc w ustaleniu, czy rdzeń nagrzewnicy jest zatkany.

  • Brak tylnego wiatru lub słaby tylny wiatr
  • Z odbić po włączeniu grzejnika wydobywa się zimne, ale nie ciepłe powietrze
  • Widoczny wyciek płynu chłodzącego w kabinie

To okładka!

Teraz poznajesz odpowiedź „jak sprawdzić, czy rdzeń grzałki jest zatkany?” Postępuj zgodnie z wymienionymi krokami i spróbuj rozwiązać problem. W ten sposób nie będziesz się o to martwić i ponownie będziesz korzystać z samochodu! Są też objawy, które mogą stwierdzić, czy rdzeń nagrzewnicy jest zatkany! Należy pamiętać o objawach, aby pomóc Ci stwierdzić, czy w rdzeniu nagrzewnicy występuje zatkanie. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiesz co to jest rdzeń nagrzewnicy w aucie? i jak przepłukać rdzeń nagrzewnicy.