Jak stwierdzić, czy koło pasowe suszarki jest złe? 4 niesamowite znaki, o których warto wiedzieć!

Jak sprawdzić, czy rolka napinacza suszarki jest zła? W suszarce dzieje się wiele rzeczy, których nie możesz sobie wyobrazić. Niektóre części są niezbędne, aby maszyna mogła nadal wykonywać swoje zadanie, aby była wystarczająco cenna, aby świadczyć swoje usługi. Suszarka jest pomocnym urządzeniem, którego wiele osób używa i które ma. Więc jeśli planujesz go zdobyć, zdobądź go.

Suszarki to wygodne urządzenie do suszenia ubrań, zwłaszcza wilgotnych. Z biegiem czasu maszyna dokłada wszelkich starań, aby bez obaw bez obaw suszyć ubrania. Ale czy kiedykolwiek myślałeś o sprawdzeniu wewnętrznych części swojej suszarki? Mogą uszkodzić wnętrze, które wymaga dobrej konserwacji.

Jak stwierdzić

Dziś znamy oznaki złego utrzymania bloczka w suszarce. Zawsze musisz sprawdzić, czy pasek poprowadzony wokół innych elementów działa płynnie i bezproblemowo. Jeśli występuje wadliwe koło pasowe, może złamać inne elementy. Dzisiaj to naprawimy.

Oznaki, że Twoje koło pasowe jest złe

Jak sprawdzić, czy rolka napinacza suszarki jest zła? Uszkodzone koło pasowe napinacza może powodować wiele problemów dla maszyny pracującej wewnątrz suszarki. Aby wiedzieć, że potrzebują wymiany, musisz mieć pomysły, aby powiedzieć, czy nadal działają dobrze, czy nie. Niemniej jednak oto znaki:

Znak 1. Piszczenie koła pasowego

Koła pasowe z biegiem czasu psują się przy nadmiernym zużyciu, więc gdy silnik pracuje na biegu jałowym, można zauważyć, że koło pasowe jest w kiepskim stanie, gdy zaczyna wydawać pisk. Jaki może być tego powód? Odpowiedź brzmi, że łożyska obecne w kole pasowym mogą być w kiepskim stanie. Dlatego może wymagać wymiany.

Z biegiem czasu mają tendencję do rdzewienia, ponieważ są to maleńkie metale przypominające kulki, które wytwarzają tarcie, dzięki czemu pasek stale pracuje i obraca się przez cały czas. W związku z tym zepsute koło pasowe może nie tylko piszczeć, ale może również wydawać dźwięki, jakby stukało lub dudniło, ale jest to spowodowane problemami w łożyskach.

Jak najszybciej zaleca się sprawdzenie wadliwego koła pasowego i scentralizowanie go, aby ułatwić rozwiązywanie problemów. Istnieją sposoby na łatwe naprawienie koła pasowego. Czasami konieczna jest nawet wymiana na nowy, aby zapewnić, że pozostanie przez dłuższy czas i będzie używany. Możesz być również zainteresowany tym, jak wyczyścić gumę z suszarki.

Znak 2. Zamarznięte koło pasowe

To samo dotyczy pierwszego znaku ze względu na problem z łożyskami, ale tym razem jest to kolejny problem, z którym będziemy musieli się uporać. Łożyska, które widzisz w kole pasowym, czasami powodują, że maszyna zawiesza się, a w niektórych przypadkach ciężko się obraca, co powoduje, że urządzenie nie działa poprawnie, a nawet może się zepsuć.

Aby najlepiej określić, że jest to znak, dlaczego koło pasowe zamarzło lub nie działa dokładnie tak, jak chcesz, powinieneś najpierw zdjąć pasek z koła i zakręcić go ręcznie. Oczywiście najpierw wyłącz maszynę, jeśli nie chcesz, aby doszło do jakichkolwiek obrażeń, ponieważ jest to niebezpieczne, jeśli utkniesz między nimi palcem.

Teraz, jeśli koło pasowe jest ciężkie do ręcznego obracania, oznacza to, że będzie wymagało wymiany części. Zachowaj ostrożność, ponieważ możesz uszkodzić maszynę lub siebie. Będziemy chcieli upewnić się, że jest wyłączony, wyciągając kluczyk ze stacyjki.

Znak #3. Montaż koła pasowego

Rzadko zdarza się jednak, że zwykle nie spotykasz się z problemem w kole pasowym; może to być jeden z powodów, dla których nie jest dobry. Na przykład mogło się wygiąć lub poluzować, co spowoduje zepchnięcie koła pasowego ze swojej ścieżki. Ponadto, jeśli jeszcze nie wiesz, koło pasowe jest utrzymywane przez bezpieczny wspornik montażowy.

Ten wspornik działa jak ten, który utrzymuje koło pasowe, aby pozostać tylko w silniku. W przeciwnym razie twoja maszyna mogła mieć uszkodzone koło pasowe już dawno temu. Nie martw się, jeśli wspornik jest luźny; dostęp i ponowna instalacja nowego jest łatwe. W ciągu od pięciu do dziesięciu minut jesteśmy pewni, że możesz go od razu wymienić. Warto też wiedzieć, jak czyścić suszarkę LG.

Znak nr 4. Podróż pasa

Możesz stwierdzić, czy koło pasowe poszło źle, obserwując pasek przechodzący przez koła pasowe. Osprzęt koła pasowego mógł ulec pogorszeniu lub otwór w środku powiększył się, powodując kołysanie lub nierównomierne poruszanie się koła pasowego. Pasek może poluzować się na kole pasowym lub koło pasowe może nadal popychać pasek. Proponuję przeczytać o tym, jak wymienić pasek suszarki.

To okładka!

Jak sprawdzić, czy koło pasowe suszarki jest złe? Teraz, gdy wszystkie znaki muszą koniecznie wiedzieć, jak stwierdzić, czy koło pasowe suszarki jest w złym stanie, musisz je teraz wymienić od razu, gdy zauważysz znak lub dwie. Możesz również chcieć dowiedzieć się, jak wymienić koło pasowe, ponieważ dla niektórych może to być trudne.