Jak stopić wosk ze świecy do ponownego użycia?

Jeśli chcesz wykorzystać aromat do stworzenia relaksującej atmosfery w swoim domu, najlepszym rozwiązaniem jest palenie świecy. Wszyscy wiemy, że nikt nie chce wyrzucać świec, na których jest jeszcze trochę wosku, prawda? Dlatego nauczymy Cię, jak stopić wosk do świec, aby móc go ponownie wykorzystać.

Praktycznie trudno jest spalić knot, gdy zapach wosku nie topi się równomiernie. Czy można więc uratować wosk przed mocno wyczerpanymi świecami? Prosta odpowiedź brzmi: tak.

Jak stopić wosk ze świecy do ponownego użycia?

Jak stopić wosk świecy do ponownego użycia

Na początek roztop świece w małym rondlu, nałożonym na duży rondel z gorącą wodą. Różne woski mają temperaturę topnienia od 100 do 145 stopni. Gdy wosk się rozpuści, usuń stare knoty szczypcami i wyrzuć je.

Krok 1:

Wytnij dwucalowy kawałek knota, aby pasował do uchwytu wotywnego. Zwiąż jeden koniec i przeciągnij go przez zakładkę knota. Owiń wolny koniec wokół drewnianego szpikulca.

Krok 2:

Pokryj knot i wypustkę rozgrzanym woskiem. Usuń wypustkę, a następnie dociśnij ją do dolnej części uchwytu. Połóż szpikulec na krawędzi wotum.

Krok 3:

Napełnij pojemnik wotywny do połowy stopionym woskiem, kończąc pół cala poniżej krawędzi. Pozostaw na około godzinę lub do stwardnienia. Wlej dodatkowy wosk do środka, aż znajdzie się jedna czwarta cala poniżej krawędzi, aby wygładzić zagłębienie.

Ponieważ nie wszystkie świece są tworzone z tych samych składników, nie wszystkie świece mają te same wartości temperatury wrzenia. Pamiętaj o tym, łącząc różne woski (lub jakikolwiek wosk), aby wyprodukować świecę. Alkohol, który jest używany w niektórych świecach, może się zapalić.

Nigdy nie zostawiaj bez nadzoru płyty grzejnej, palnika lub pistoletu do kleju. Określ, ile wosku masz pod ręką. Zanurz świece, jeśli wystarczy napełnić miskę lub puszkę po kawie na głębokość 6 cali.

Krok 4:

Wlej świece do pojemnika, jeśli ilość jest niewielka lub jeśli wolisz prostsze podejście. Napełnij dużą patelnię do połowy wodą. Zagotuj.

Krok 5:

W większej patelni umieść rondel, metalowe naczynie lub puszkę po kawie. Dodaj swoje stare świece, uważając, aby nie mieszać wosków, takich jak wosk pszczeli, parafina i wosk sojowy. Nawet jeśli świece mają różne kolory lub aromaty, można zmieszać dwie świece stworzone z tego samego rodzaju wosku.

Krok 6:

Przymocuj termometr do cukierków do boku patelni, końcówką wykrywającą w wosku. Twój wosk jest gotowy do użycia, gdy temperatura osiągnie 185 stopni F. Za pomocą łyżki lub widelca usuń spalone fragmenty, nieużywany knot i inne zanieczyszczenia ze stopionego wosku.

Krok 7:

Jeśli chcesz, aby twoje świece ładnie pachniały, dodaj 1/2 do 1 uncji olejku eterycznego, takiego jak olejek geranium. Zanim przejdziesz dalej, dobrze go zamieszaj. Wyczyść i osusz szklankę lub filiżankę ze szkła lub ceramiki.

Krok 8:

Wytnij długość nici lub przesiąkania o 2 cale dłuższe niż wysokość pojemnika. Owiń knot wokół widelca lub łyżki. Zanurz go na krótko w wosku, aby go pokryć.

Krok 9:

Umieść naczynie na wierzchu pojemnika, pozwalając knotowi zwisać w dół do środka. Wyreguluj knot tak, aby ledwo dotykał dna pojemnika. Wlej odrobinę wosku na dno pojemnika, a następnie ustaw knot tak, aby pozostał na środku.

Krok 10:

Za każdym razem napełniaj pojemnik do około 1/4 cala poniżej krawędzi. Pozostaw na godzinę do związania przed wycięciem knota. Jest tak, że około 1/4 cala wystaje z wierzchu nowej świecy.

Krok 11:

Złóż stopiony wosk w głębokim, cienkim pojemniku. Twój wosk do zanurzania powinien mieć co najmniej 6 cali głębokości. Przeciągnij sznur do bielizny lub umieść kij od miotły na oparciu dwóch krzeseł lub innych stabilnych podpór.

Krok 12:

To tutaj będą wieszane do wyschnięcia maczane świece. Przytnij sznurek lub odprowadzanie wilgoci do co najmniej 16 cali długości. Zawiąż na obu końcach ciężarek wędkarski, metalową nakrętkę lub kilka monet.

Przytrzymaj nitkę pośrodku i zanurz oba końce w wosku, aż świeca osiągnie pożądaną długość. Wyjmij i odstaw na cztery sekundy do ostygnięcia. Powtórz ten proces, pozwalając świecom ostygnąć przez kilka sekund między zanurzeniami, aż osiągną pożądany rozmiar.

Krok 13:

Zawieś świece na żyłce lub trzonku miotły. Uważaj, aby się nie dotykały. Pozwól im stać przez cały dzień przed zdjęciem ciężarów i przycięciem knota do około 1/4 cala.

Krok 14:

Pozwól, aby knot palił się przez dwie godziny przy pierwszym zapaleniu nowej świecy. Ułatwi to oświetlenie następnym razem. Różne rodzaje wosków mają różne temperatury topnienia.

Kiedy topisz wosk, miej go na oku. Jeśli zaczyna palić, jest za gorąco. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zmniejsz temperaturę do 165 stopni Fahrenheita. To podsumowuje, jak stopić wosk świecy do ponownego użycia.

Wniosek dotyczący stopienia wosku ze świecy do ponownego użycia

Nie musisz już czuć się źle z powodu rzucania pachnącego wosku ze świecy, ponieważ nie jest on już funkcjonalny. Oto proste kroki, jak stopić wosk świecy, aby go ponownie użyć. Po prostu postępuj zgodnie z tym przewodnikiem i możesz cieszyć się łatwością swojej świecy zapachowej.