Jak stopić resztki wosku ze świecy?

Palenie świecy to najlepszy sposób na wykorzystanie zapachu do stworzenia uspokajającego środowiska w domu. Wszyscy wiemy, że nikt nie chce wyrzucać świec, na których jest jeszcze trochę wosku, prawda? Dlatego pokażemy Ci, jak stopić resztki wosku ze świecy.

Kiedy wosk brzydko pachnie i nie topi się równomiernie, spalenie knota jest prawie niemożliwe. Czy zatem możliwe jest uchronienie wosku przed mocno zużytymi świecami? Tak, prosta odpowiedź brzmi: tak.

Jak stopić resztki wosku ze świecy?

Jak stopić resztki wosku ze świecy

Używaj piekarnika

Jeśli masz do czyszczenia wiele pojemników w tym samym czasie, to podejście jest idealne. Za pomocą noża do masła lub łyżki zeskrob jak najwięcej wosku. Rozgrzej piekarnik do 180 stopni Fahrenheita.

przygotuj blachę do pieczenia w brzegach z folii aluminiowej lub jednego lub dwóch kawałków papieru pergaminowego. Umieść świece na patelni do góry nogami i włóż je do piekarnika. Po około 15 minutach wosk stopi się. Wyjmij patelnię z piekarnika i połóż ją na powierzchni odpornej na ciepło.

Przetrzyj wnętrze pojemnika ręcznikiem papierowym. Zrób to po przytrzymaniu go ręcznikiem lub uchwytem na garnki. Pozostaw pojemnik do ostygnięcia przed czyszczeniem go wodą z mydłem.

Zbuduj podwójny kocioł

Usuń jak najwięcej wosku za pomocą łyżki. Umieść świecę w garnku. Połóż złożoną myjkę pod świecą, aby nie zabłąkała się w garnku.

Napełnij rondel do połowy wrzącą wodą, uważając, aby woda nie dostała się do słoika ze świeczkami. Słoik namoczyć we wrzącej wodzie, aż wosk zmięknie. Jedną ręką trzymaj słoik i użyj noża do masła, aby uwolnić wosk.

Wyjmij pojemnik z wody. Następnie ostrożnie usuń wosk. Na koniec umyj mydłem i wodą.

Skorzystaj z wrzącej wody

Wosk można również usunąć gorącą wodą. Umieść świecę na ręczniku lub powierzchni zabezpieczonej gazetą. Usuń jak najwięcej wosku za pomocą noża do masła lub łyżki.

Napełnij pojemnik do połowy wrzącą wodą, pozostawiając trochę miejsca u góry. Użyj gorącej wody, jeśli Twoja świeca składa się z miękkiego wosku, takiego jak wosk sojowy. Wrząca woda stopi wosk, powodując jego unoszenie się na wierzchu.

Pozwól wodzie ostygnąć przed usunięciem wosku. Usuń wszelkie drobne cząsteczki wosku z wody, odcedzając ją; nie wylewaj wosku do kanalizacji. Zeskrob resztki wosku i umyj wodą z mydłem.

Wosk do świec należy zamrozić

Zimno powoduje krzepnięcie i kurczenie się wosku, co ułatwia jego usunięcie. Dlatego tradycyjna metoda usuwania wosku z dywanów za pomocą kostek lodu. Jeśli słoik ma mały otwór, użyj noża do masła, aby rozkruszyć duże kawałki wosku, które pozostały w pojemniku. Zamrozić świecę na wiele godzin lub do całkowitego zamrożenia.

Wosk powinien łatwo wychodzić z butelki. Ale w razie potrzeby poluzuj go nożem do masła. Zeskrob wszelkie pozostałości przed czyszczeniem pojemnika wodą z mydłem.

Co zrobić z resztkami wosku ze świecy

Nikt nie nienawidzi widoku wypalającej się świecy. Ale znacznie trudniej jest zobaczyć nieużywany i nienaruszony wosk na dnie świecy. W niespalonej części świecy nadal jest zapach.

Twój knot po prostu nie może sięgnąć wystarczająco głęboko, aby zapalić świecę. Co zamierzasz zrobić? Czy wyrzucasz świecę i zaczynasz od nowa, czy też ponownie wykorzystujesz ten idealnie delikatny wosk świecowy?

Zrób nową świecę

Jest to najbardziej oczywisty i najprostszy sposób na ponowne wykorzystanie zużytego wosku ze świec. Po prostu zachowaj swoje stare słoiki ze świecami i udaj się do lokalnego sklepu hobbystycznego, aby kupić rolkę knota. Rolki Candlewick są tanie i starczają na długi czas.

Umieszczając starą świecę na palniku pieca na najniższym dostępnym ustawieniu ciepła, możesz po prostu stopić wosk. Pozwól, aby cały wosk się stopił, zanim wlej go do osobnego pojemnika. Możesz dodawać nowe kolory i stare resztki do tego samego pojemnika.

Umieść pojemnik na płomieniu pieca i ponownie go rozpuść, gdy będzie pełny lub do pożądanej ilości. Gdy wosk się rozpuści, wystarczy włożyć knot. Pozwól woskowi zastygnąć, a otrzymasz nową świecę!

Proste podgrzewacze

Innym prostym sposobem na stopienie resztek wosku ze świecy jest wykonanie miniaturowych podgrzewaczy. Jeśli wypaliłeś podgrzewacze, po prostu przechowuj pojemniki w szufladzie. Rozpuść nadmiar wosku, wlej go do pustego pojemnika na herbatę.

Dodaj mały kawałek knota, stosując techniki opisane powyżej. Zazwyczaj na dnie większej świecy pozostaje wystarczająco dużo wosku, aby wytworzyć pojedynczy tealight. Posiadanie pod ręką kanistrów na herbatę sprawi, że ponowne użycie starego wosku będzie dziecinnie proste.

Wniosek na temat rozpuszczania resztek wosku ze świecy

Nie musisz czuć się okropnie, wyrzucając zapachowy wosk ze świecy, ponieważ już nie działa. Oto kilka podstawowych instrukcji dotyczących topienia resztek wosku ze świecy. Po prostu postępuj zgodnie z tą radą, aby cieszyć się wygodą swojej świecy zapachowej.