Jak spuścić powietrze z materaca z pianki memory w 2 krokach

Aby opanować spuszczanie powietrza z materaca piankowego z pamięcią kształtu, wystarczy wykonać tylko dwa kroki. Pamiętaj, aby dodać ten przewodnik do zakładek, aby pomóc Ci, gdy musisz przechowywać lub podróżować z łóżkiem. Nadal należy kłaść nacisk na przestrzeganie instrukcji producenta, aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia materaca.

Wielu z nas jest zaznajomionych z nadmuchiwaniem materacy z pianki z pamięcią kształtu, a następnie zazwyczaj przesuwa je, gdy dochodzi do opróżniania. Jednak nigdy nie powinieneś przeoczyć tego procesu, ponieważ nie chcesz przypadkowo odkształcać pianki. Kontynuuj czytanie poniżej, aby poznać najlepsze sztuczki i wskazówki dotyczące opróżniania łóżka z pianki z pamięcią kształtu.

Jak spuścić powietrze z materaca z pianki memory w 2 krokach

Jak spuścić powietrze z materaca z pianki memory

Krok # 1. Przygotowanie

Spuszczanie powietrza z materaca piankowego jest łatwe i szybkie. Najpierw usuń wszystkie akcesoria z materaca. Chcesz również położyć go płasko na ziemi, aby proces był wygodny.

Krok # 2. Deflacja

Najlepszym sposobem na przyspieszenie deflacji jest sprawienie, aby ktoś uklęknął z jednego końca, a drugi, aby przytrzymał drugi koniec łóżka. Następnie zacznij zwijać materac, aż dojdziesz do drugiego końca. Na koniec zabezpiecz zwinięte łóżko w jego opakowaniu i zawiąż wszystko pasami.

Czy możesz spłaszczyć materac z pianki memory?

Powyższy dwuetapowy przewodnik daje szybkie wyobrażenie o tym, jak opróżnić materac z pianki z pamięcią kształtu, ale przedstawia ten proces bardziej szczegółowo; kompresujesz materac odkurzaczem. Należy również sprawdzić u producenta, czy zaleca spuszczanie powietrza z produktu w domu, ponieważ niektóre materiały z pianki z pamięcią mogą ulec deformacji. Gdy masz zielone światło, możesz użyć odkurzacza, aby spłaszczyć piankę z pamięcią kształtu.

Jak wyprostować materac z pianki termoelastycznej za pomocą odkurzacza

Umieść materac w szczelnej torbie i wzmocnij go taśmą klejącą, aby pomóc w kompresji. Zdejmij zawór worka próżniowego i umieść go na pokrytym materacu. Użyj go jako przewodnika do zrobienia otworu w celu włożenia samego zaworu, a następnie owiń go taśmą, aby zapobiec wyciekowi powietrza.

Podłącz odkurzacz do zaworu, aby skompresować materac z pianki z pamięcią kształtu i przejdź do drugiego kroku w powyższym przewodniku. Niektórzy użytkownicy zalecają zwijanie, ponieważ odkurzacz jest nadal włączony, aby zapewnić spłaszczenie materaca. Po zakończeniu zawiąż zwinięte łóżko liną lub paskami z mechanizmem zapadkowym.

Czy możesz złożyć materac piankowy z pamięcią na pół?

Zwijanie materaca z pianki memory jest bardziej preferowane niż składanie, ale niektóre łóżka mogą na to pozwolić, o ile jest to tylko przez krótki czas. Dzieje się tak, ponieważ składanie może powodować zagniecenia pianki i istnieje ryzyko, że materac nie wróci do swojego pierwotnego stanu. Jeśli opróżniasz starszy materac, bezpieczniej jest go zwinąć niż złożyć, aby uniknąć uszkodzeń.

A co ze zginaniem materaca? Wchodzenie po schodach lub schodzenie z nich będzie łatwiejsze z długim materacem z pianki memory, jeśli lekko go zginiesz. Jednak weź pod uwagę grubość łóżka, ponieważ niektóre mogą być niemożliwe do zgięcia lub złożenia.

Czy pianka z pamięcią spłaszcza się z czasem?

W porównaniu z innymi materiałami pianka z pamięcią trwa dłużej, zwłaszcza przy starannym stosowaniu wysokiej jakości. Jednak materac może z czasem się spłaszczyć, ponieważ jest stale poddawany działaniu ciepła i nacisku. Dlatego pianka z pamięcią kształtu może spłaszczyć się szybciej niż hybrydy, a nawet pianka lateksowa.

Idealna grubość, aby w pełni wykorzystać łóżko i mieć je na dłużej, to cokolwiek grubszego niż 2 cale. W ten sposób materac nadal ma miejsce na kompresję po położeniu się i nadal może dobrze utrzymywać ciężar ciała, zapewniając maksymalny komfort. Przydatną sztuczką do zapamiętania jest to, że im więcej ważysz, tym grubszą piankę z pamięcią należy użyć.

Dlaczego mój materac z pianki z pamięcią zapada się na środku?

Środkowa część materaca piankowego z pamięcią kształtu zwykle tworzy wgłębienie, ponieważ jest to miejsce, w którym znajdują się najcięższe obszary ciała. Jeśli użytkownik nie będzie regularnie obracać lub przewracać łóżka, tylko ten obszar będzie się zużywał i nieuchronnie tonie. Jeśli twój materac nie jest jednostronny, możesz go odwrócić raz lub dwa razy w roku, aby druga strona również była używana.

Możesz go również obracać tak często, jak długo łóżko nie ma wyznaczonych punktów na ciało. Jednak te praktyki nie powinny zastępować konserwacji materacy. Najlepiej wymieniać piankę z pamięcią co 10 do 15 lat, w zależności od jej jakości i sposobu użytkowania.

Ile czasu zajmuje wywietrzenie materaca z pianki memory?

Po otrzymaniu nowego materaca z pianki memory należy go wyjąć z pudełka i rozwinąć na jeden do dwóch dni. W ten sposób zakończy odgazowywanie, aby rozproszyć chemiczny zapach. Pozwolenie materacowi na oddychanie przez 24 do 48 godzin również pozwoli piance na rozszerzenie się i osiągnięcie jej rzeczywistych wymiarów.

Nadal możesz spać na materacu z pianki z pamięcią kształtu, zanim skończy się on rozszerzać, ale spodziewaj się tych wad. Możesz poczuć zapach chemii, a pianka może nie mieć jeszcze odpowiedniej wysokości i właściwości kompresyjnych. Dopiero po rozszerzeniu doświadczysz dopasowujących się i responsywnych właściwości pianki z pamięcią kształtu.

Wniosek

Być może musisz spakować materac do przechowywania lub przenoszenia. Zawsze warto nauczyć się spuszczać powietrze z materaca piankowego z pamięcią w domu, aby uczynić te czynności bardziej komfortowymi. Pierwszy krok jest tak prosty, jak zdjęcie całej pościeli i położenie łóżka na podłodze.

Po zakończeniu możesz rozpocząć zwijanie pianki, a następnie bezpiecznie ją związać. Możesz ponownie przeczytać przewodnik dotyczący spłaszczania łóżek z pianki z pamięcią kształtu i powinieneś bez problemu dokończyć opróżnianie materaca.