Jak spuścić gaz z myjki ciśnieniowej? 4 najlepsze sposoby!

Jak spuścić gaz z myjki ciśnieniowej? Będziesz musiał najpierw odłączyć przewód paliwowy i użyć węża syfonowego i zassać resztę gazu do zbiornika.

Jeśli jest już zakupiony wąż syfonowy, zadanie można po prostu wykonać o wiele łatwiej. Przechowuj myjkę ciśnieniową przez długi czas, ale nigdy nie zapomnij spuścić gazu z gaźnika.

Jak spuścić gaz z myjki ciśnieniowej? 4 najlepsze sposoby!

Innym łatwym sposobem na spuszczenie gazu z myjki ciśnieniowej jest pozostawienie go do działania i używanie go, aż w końcu umrze, jeśli myjka ciśnieniowa z gaźnikiem i śrubą spustową. Poluzuj śrubę, aż spuść gaz. Użyj węża syfonowego jako drugiej najłatwiejszej metody. To wtedy, gdy wystarczy otworzyć korek wlewu paliwa. Załóż myjkę ciśnieniową na płytki podczas spuszczania paliwa przez korek wlewu.

Sposoby spuszczania gazu z myjki ciśnieniowej

Jak więc spuścić gaz z myjki ciśnieniowej? Poniżej znajdują się metody skutecznego odprowadzania gazu z myjki ciśnieniowej:

#1. Wykorzystanie reszty gazu

Używaj myjki ciśnieniowej, aż zobaczysz zużyty gaz, szczególnie jeśli w zbiorniku gazu znajduje się niewielka ilość gazu. Ale jeśli w zbiorniku pozostała jeszcze pewna ilość gazu, nigdy nie postępuj zgodnie z tym, ponieważ nie jest to przyjazne dla środowiska.

#2. Wykorzystanie śruby spustowej gaźnika

Inne gaźniki w myjce ciśnieniowej mają korek spustowy. Użyj tego do bezpośredniego opróżnienia gaźnika i zbiornika gazu. Odkręć korek spustowy lub śrubę. Pozwól, aby gaz spłynął głęboko do pojemnika z gazem. Pamiętaj, że nie wszystkie śruby spustowe znajdujące się w gaźniku mogą spuścić gaz ze zbiornika. W niektórych modelach po prostu odprowadza gaz z gaźnika.

#3. Spuszczanie gazu za pomocą węża syfonowego

Jedną z łatwych do zastosowania metod jest wąż syfonowy, który odprowadza gaz ze zbiornika myjki ciśnieniowej. To dodatkowo zapobiega rozlewaniu. Postępuj zgodnie z instrukcjami, umieszczając wąż w środku. W zestawie węża syfonowego wąż często ma drugi koniec z mosiężną końcówką. W tym celu zanurza się bezpośrednio w zbiorniku gazu. Po drugie, upewnij się, że wąż jest pod spodem. Ten etap jest niezbędny, ponieważ koniec węża nie znajduje się całkowicie pod zbiornikiem. Wtedy zbiornik nie spłynie prawidłowo.

Po trzecie, zaciśnij wąż, aby został bezpiecznie osadzony w otworze zbiornika paliwa. Rura nie wysuwa się ani nie wysuwa się ze zbiornika. Wyczyn zacisku męskiego jest dostarczany wraz z zestawem syfonowym. Użyj kaczki lub krawata, aby najlepiej go zabezpieczyć. Po czwarte, przełóż zacisk zaciskowy przez wąż na jednym końcu. Ten zacisk zaciskowy pozwala kontrolować ruch płynu, ponieważ jest to prawdą, jeśli spuszczasz tylko określoną ilość gazu. Jeszcze lepiej, zmień zbiornik paliwa w środkowej części procesu. Zatrzymaj płyn po zaciśnięciu klipsa.

Po piąte, podłącz zawór żarówki do końca węża. Szukaj strzałki zaworu żarówki. Ta strzałka najlepiej przedstawia przepływ cieczy i jej kierunek. Podłącz wąż z tyłu, gdzie wskazuje strzałka. Po szóste, przepompuj zawór gruszkowy, który zasysa ze zbiornika myjki ciśnieniowej. Pompuj, aż zobaczysz, że gaz dociera do punktu węża z przymocowanym zaciskiem. Następnie ściśnij klips, jeśli wiesz, że gaz dociera do tego punktu. Wyjmij zawór gruszki i wlej benzynę do zbiornika paliwa. Umieść myjkę ciśnieniową prawidłowo na wysokości wyższej niż zbiornik, z którego spuszczasz paliwo. Najlepiej też wiedzieć, jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej.

#4. Spuszczanie gazu z odłączeniem przewodu paliwowego

Przygotuj parę szczypiec, zacisk przewodu paliwowego i & rodzaj pojemnika na paliwo. Następnie wyszukaj jego przewód paliwowy. Pamiętaj, że nie wszystkie myjki gazowe mają podobny wygląd. Niektóre z nich mają odsłonięty zbiornik paliwa i zakryty zbiornik paliwa. Poszukaj jego zbiornika paliwa. Zdejmij obudowę silnika. Znajdź rurę lub rurkę biegnącą od jednej strony zbiornika paliwa do gaźnika.

Po trzecie, zaciśnij przewód paliwowy, aby zapobiec wyciekowi gazu, ponieważ działa to również, jeśli jest to elastyczny rodzaj rurki. Po czwarte, poluzuj przewód paliwowy za pomocą szczypiec. Strona gaźnika jest łatwo dostępnym miejscem. Jednak zbiornik gazu i jego bok również są doskonałe. Po piąte, spuść gaz do pojemnika. Umieść myjkę ciśnieniową na większej wysokości niż zbiornik paliwa. Wtedy gaz szybko spływa. Użyj lejka, aby procedura była dużo łatwiejsza. Podłącz ponownie przewód paliwowy, jeśli już spuszczasz gaz. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak uruchomić myjkę ciśnieniową i jak spuścić gaz z myjek ciśnieniowych.

Czy można pozwolić myjce ciśnieniowej spuścić gaz?

?
Spuść gaz z myjki ciśnieniowej, aby przechowywać go w sezonie zimowym. Ale jeśli będziesz regularnie korzystać z maszyny i nie zamierzasz jej trzymać przez jakiś czas, nie zaleca się, aby zabrakło gazu, ponieważ to tylko znacznie utrudni pracę silnika.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak spuszczać gaz z myjki ciśnieniowej za pomocą czterech wspomnianych metod: odłączasz paliwo, spuszczasz gaz za pomocą węża syfonowego, wykorzystujesz resztę gazu i & wykorzystać śrubę spustową gaźnika. Nie martw się, ponieważ odprowadzenie gazu z myjki ciśnieniowej jest w porządku. Możesz również przeczytać o spuszczaniu gazu z myjki ciśnieniowej.