Jak sprawić, by podgrzewacz wody działał dłużej? 4 najlepsze wskazówki!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak sprawić, by podgrzewacz wody działał dłużej? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. Przestań się więcej zastanawiać, ponieważ jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Właściwa konserwacja i czyszczenie pomagają wydłużyć żywotność podgrzewacza wody.

Każdy dom potrzebuje ciepłej wody, a najczęściej jest ona niedostępna. Mało tego, nawet systemy ciepłej wody nie są napełniane w nieskończoność. Ciepła woda nigdy nie jest wystarczająca, jeśli mieszkasz w domu z wieloma osobami. I może to być irytujące, gdy próbujesz się zrelaksować przed nocą podczas kojącej kąpieli.

Jak sprawić

Więc jeśli masz z tym problem, trafiłeś w idealne miejsce! Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc czytaj dalej na końcu, jeśli jesteś zainteresowany i chcesz dowiedzieć się więcej. Poniżej omówiliśmy kilka fantastycznych wskazówek, które pomogą Ci przedłużyć działanie podgrzewacza wody. Zabawmy się!

Wskazówki, aby podgrzewacz wody działał dłużej

Oto kilka tanich i prostych technik przedłużających żywotność systemu ciepłej wody. Wszystkie takie zadania można wykonać podczas jednego posiedzenia. Jeśli weźmiesz pod uwagę te pięć sugestii dotyczących konserwacji systemu ciepłej wody podczas modernizacji lub konserwacji, instalacji systemu, będzie to trwało długo.

#1. Zostaw na to miejsce

Oto jak sprawić, by podgrzewacz wody działał dłużej? Zapewnij wystarczająco dużo miejsca na wydłużenie żywotności podgrzewacza wody, a na dłuższą metę zaoszczędzi to zarówno pieniędzy, jak i kłopotów. Wybierając lokalizację dla jednej osoby, upewnij się, że wokół niej jest wystarczająco dużo wolnej przestrzeni. Nie powinno być uczucia uduszenia. Pozwala to na efektywne wykonywanie regularnych zadań konserwacji systemu. Dostarczenie nagrzewnicy tak potrzebnego tlenu zwiększa cyrkulację powietrza i zmniejsza ryzyko spalania. Usuń cały sprzęt do sprzątania, taki jak mopy, odkurzacze i miotły i inne podobne przedmioty, po znalezieniu idealnego miejsca.

#2. Ustaw podgrzewacz wody na odpowiednią temperaturę

Ustawienie temperatury to prosta operacja, którą należy wykonać tylko raz. Jeśli zamierzasz wyjść z domu na dłuższy czas, dobrze jest ustawić temperaturę przed wyjściem z domu, a następnie zmienić ją po powrocie. Użyj klucza i zdejmij pokrywę regulatora temperatury z boku zbiornika, aby zmienić poziom temperatury na elektrycznym podgrzewaczu wody.

Po zdjęciu nasadki, płaskim śrubokrętem ustawiono temperaturę na 120 stopni. Zmniejsz temperaturę na termostacie o 10 stopni i zaoszczędź około 5% na rachunkach za energię. Zaoszczędzisz około 5% na każde dziesięć stopni, w których się zmniejszy. Ustaw temperaturę na najniższą temperaturę lub wyłącz ją, jeśli nie będzie Cię na dłuższy czas. Zawór na zewnątrz gazowego podgrzewacza wody kontroluje przepływ gazu. Na grzejniku znajduje się pokrętło z opcjami przełączania go w „Tryb urlopowy”, który po prostu zapala pilota lub obniża go.

#3. Bierz krótkie prysznice

Próba brania krótszych pryszniców to kolejna strategia przedłużająca żywotność podgrzewacza wody. To jest rodzaj rad, których nikt nie lubi słuchać i jest to trudna do pokonania praktyka. Zamiast próbować całkowicie zmienić swoją codzienną rutynę, podejmij małe kroki. W dni powszednie wybieraj krótsze prysznice i dłuższe w weekendy. Wanny zwykle zużywają niewiele gorącej wody w porównaniu z prysznicami. Kąpiel wymaga około 2 galonów na minutę gorącej wody, podczas gdy prysznic zużywa około 5 galonów gorącej wody na minutę. Jeśli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd, a jednocześnie przedłużyć żywotność swoich urządzeń, zamiast brać prysznic, to doskonały pomysł na gorące kąpiele!

#4. Dodaj zbiorniki wyrównawcze do podgrzewacza wody

Żywotność podgrzewacza wody można znacznie wydłużyć, dodając zbiornik wyrównawczy. Szczególnie narażone są podgrzewacze wody w układzie zamkniętym. Takie zamknięte systemy zapobiegają cofaniu się do sieci wodociągowej. W rezultacie woda nie ma dokąd pójść, gdy się podnosi. Częste wahania ciśnienia powodują duże obciążenie podgrzewacza wody, co ostatecznie powoduje jego całkowite zniszczenie. Dodanie zbiornika wyrównawczego zapewnia wyjście dla wody, zmniejszając obciążenie systemu. Ta wskazówka jest wyjątkowa i z pewnością pomaga uzyskać więcej ciepłej wody oraz zwiększyć wydajność i żywotność podgrzewacza wody. Możesz również przeczytać o liście kontrolnej podgrzewacza wody.

Średnia żywotność podgrzewacza wody

Jaka jest średnia żywotność podgrzewacza wody? Jak długo mogą przetrwać? Porozmawiajmy teraz o tym, jak długo zwykle wystarcza podgrzewacz wody. Przy odpowiedniej konserwacji gazowe podgrzewacze wody mogą trwać od 8 do 12 lat. Zwykle starannie kontrolowane elektryczne podgrzewacze wody wytrzymują około 10 do 15 lat. Jasne, dzisiejsze najbardziej zaawansowane podgrzewacze wody działają znacznie dłużej niż starsze wersje, ale regularna pielęgnacja jest nadal niezbędna, aby uzyskać z nich maksymalny czas.

To okładka!

Najprostsza metoda pomaga dowiedzieć się, jak przedłużyć żywotność podgrzewacza wody. Jednak te sugestie są proste i mogą stanowić wyzwanie dla każdego, kto nie jest ekspertem. Skontaktuj się z ekspertem, jeśli podejrzewasz, że podgrzewacz wody wymaga serwisowania, naprawy lub wymiany. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak usunąć osad z podgrzewacza wody i kiedy wymienić podgrzewacz wody. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!