Jak sprawić, by podgrzewacz samochodowy szybciej się nagrzewał? 4 proste kroki!

Nikt nie chce wsiadać do samochodu, który może je zamrozić, więc ludzie chcą wiedzieć, jak sprawić, by ogrzewanie samochodu szybciej się nagrzewało. Dla osób żyjących w zimnym klimacie ogrzewanie samochodu jest priorytetem.

Chcą mieć pewność, że gdy nadejdzie zima, nie zamarzną, gdy wejdą do samochodu.

Jak sprawić

Na szczęście istnieją sposoby na rozgrzanie grzejnika samochodowego. W tym poście przeprowadzimy Cię przez każdy z nich. Przewiń w dół i dowiedz się, jak zapewnić sobie izolację w samochodzie w zimnych porach roku!

Sposoby na szybsze nagrzewanie samochodu

Wiem, że nie możesz się doczekać poznania odpowiedzi. Poniżej znajdują się najbardziej praktyczne sposoby na szybsze nagrzewanie grzejnika samochodowego. Podążaj za nimi, a nie będziesz musiał radzić sobie z zimnem podczas jazdy. Przewiń w dół!

#1. Zdalny start

Podobnie jak w przypadku aplikacji na smartfonie lub breloka do samochodu, zdalny rozruch pozwoli Ci uruchomić pojazd bez wsiadania. W związku z tym samochód uruchomi się na około 10 minut i wyłączy się automatycznie, chyba że wejdziesz w tym czasie .

Ale czas trwania może się różnić. Zależy to od systemu startowego pilota dostarczonego z pojazdem. Dotyczy to również różnych producentów. Niektóre zdalne uruchamianie mogą nawet automatycznie włączyć fotel kierowcy i kierownicę, gdy temperatura spadnie poniżej 40 stopni Fahrenheita. Jeśli parkujesz pojazd w garażu, pamiętaj o otwarciu drzwi przed zdalnym uruchomieniem. Ma to na celu uniknięcie zatrucia tlenkiem węgla, które może być śmiertelne.

#2. Prowadź samochód

Możesz szybciej ogrzać samochód, jeśli nim jedziesz. Dzięki postępowi technologicznemu i olejom syntetycznym wystarczy tylko 30 sekund, aby rozgrzać samochód bez uszkodzenia silnika. Nowoczesne samochody z silnikiem diesla zasygnalizują, że Twój pojazd jest gotowy do jazdy. Spójrz na kreskę; zobaczysz tam świecące światło. W przypadku innych pojazdów z silnikiem Diesla wyświetlą komunikat informujący, że wstępne podgrzewanie nie zostało jeszcze wykonane. Samochód uruchomi się automatycznie, gdy będzie gotowy.

#3. Korzystanie z systemu ogrzewania blokowego

Możesz kupić montera ogrzewania blokowego u lokalnego sprzedawcy lub na rynku wtórnym. Niektóre grzejniki blokowe podgrzewają płyn chłodzący, podczas gdy inne podgrzewają olej silnikowy samochodu. Dzięki temu możesz ustawić pojazd na zegarze lub podłączyć go na noc. To znaczy, możesz zacząć rozgrzewać silnik jeszcze przed wyjazdem.

#4. Szybciej odmrozić przednią szybę

Możesz szybciej odmrozić przednią szybę, ustawiając samochód na wschód podczas parkowania. Użyj zewnętrznej osłony przedniej szyby, aby łatwo usunąć śnieg. Następnie jedź swoim samochodem, aby go ogrzać.

Kroki szybszego nagrzewania się podgrzewacza samochodowego

Twojemu samochodowi zabraknie ciepła, gdy jego nagrzewnica będzie niesprawna. Musisz sprawdzić, czy nagrzewnica samochodowa dmucha zimne czy ciepłe powietrze. Jeśli dotyczy to pierwszego, wykonaj następujące kroki, aby rozwiązać problem.

Krok 1. Sprawdzanie środka przeciw zamarzaniu

Nagrzewnica samochodowa wykorzystuje płyn chłodzący, który krąży w całym silniku. Ta mieszanka płynu chłodzącego musi mieć wystarczającą ilość środka przeciw zamarzaniu, aby płyn nie zamarzał. Przynajmniej raz w roku sprawdzaj płyn chłodzący, aby upewnić się, że ma wystarczającą ilość środka przeciw zamarzaniu.

Krok 2. Sprawdzanie elementów sterujących nagrzewnicy samochodowej

Zimno w Twoim samochodzie nie zawsze jest związane z jego nagrzewnicą. Problem tkwi w układzie chłodzenia lub termostacie, więc sprawdź go, gdy Twój samochód nie nagrzewa się szybko.

Krok 3. Sprawdź termostat

Termostat to ten, który kontroluje płyn chłodzący. Po uruchomieniu silnika samochodu termostat zamknie się. Dzięki temu silnik samochodu osiągnie temperaturę roboczą. Gdy się otworzy, ciepło zostanie dostarczone do grzejnika. Ale jeśli utknie, płyn chłodzący nie osiągnie temperatury roboczej. Sprawdzenie termostatu jest proste. Po prostu zostaw włączony silnik. Następnie obserwuj wskaźniki samochodu. Przez około 10 minut uzyskasz dokładny odczyt. Jeśli twoje silniki już się nagrzewają, ale tarcza wskazuje, że nadal jest zimno, to dlatego samochód nie nagrzewa się prawidłowo.

Krok 4. Sprawdź silnik dmuchawy

Sprawdź również, czy silnik dmuchawy samochodu działa prawidłowo. Załóżmy, że nie słychać wentylatora, oznacza to, że silnik dmuchawy samochodu może być uszkodzony. Może również wystąpić problem elektryczny. Niektóre możliwości obejmują wadliwy przełącznik grzałki, przepalony bezpiecznik lub problem z przekaźnikiem zasilania.

To okładka!

Powyższa wiedza o tym, jak przyspieszyć nagrzewanie nagrzewnicy samochodowej jest korzystna dla każdego kierowcy. Nawet jeśli nie planujesz jeździć w zimie lub w chłodne dni, te porady i wskazówki będą bardzo przydatne. Jeśli silnik nie przegrzewa się podczas upałów, należy opuścić szyby. Lub zmień klimatyzację na gorącą. Wypróbuj te kroki i sprawdź, czy będą działać również dla Ciebie. Powodzenia!

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak działa nagrzewnica samochodowa i dlaczego moja nagrzewnica samochodowa dmucha zimne powietrze.