Jak sprawić, by podgrzewacz samochodowy był cieplejszy? 5 prostych kroków!

Jeśli zapytasz: jak rozgrzać grzejnik samochodowy, możesz zrobić kilka rzeczy. Rozgrzanie silnika nie wystarczy, aby rozmrozić chłód. Musisz zrozumieć właściwy sposób ustawiania systemu kontroli temperatury. Co więcej, pomoże też podgrzewany fotel i kierownica.

Każdy pojazd jest wyposażony w systemy ogrzewania i chłodzenia. Oba systemy świetnie sprawdzają się w ekstremalnych warunkach pogodowych. Te dwie rzeczy są również ze sobą powiązane. System ogrzewania samochodu wdmuchuje gorące powietrze przez wentylator w kierunku siedzenia.

Jak sprawić

Kroki, jak zrobić ogrzewanie samochodu

Zimą potrzebne jest dodatkowe ciepło z nagrzewnicy samochodowej. Czasami system ogrzewania samochodu może również nie działać poprawnie. Tak czy inaczej, musisz poszukać sposobów na poprawę sytuacji. Oto sposoby na podgrzanie grzejnika samochodowego:

Krok 1. Wyczyść rdzeń nagrzewnicy

Rdzeń grzejnika jest porównywalny z grzejnikiem i działa jak wymiennik ciepła. Posiada zawory wylotowe i wlotowe umożliwiające cyrkulację gorącego płynu chłodzącego. Ciepłe powietrze jest wdmuchiwane przez ciepłą wodę kontrolującą poziom ciepła w fotelu kierowcy. Aby system ogrzewania samochodu był bardziej wydajny, należy wyczyścić rdzeń nagrzewnicy, ponieważ może zostać zatkany brudem i kurzem. Korozja może również spowodować zablokowanie tych zaworów, a jeśli rdzeń jest zardzewiały, nie będzie tak wydajny. Oczyść zatkanie, aby poprawić wydajność. Aby to zrobić, musisz wyczyścić rdzeń. Dowiedz się, jak działa nagrzewnica samochodowa.

Krok 2. Sprawdzanie uchwytu powietrza

Centrale wentylacyjne lub silnik dmuchawy kierują gorące powietrze do kabiny. Do nadmuchu gorącego powietrza stosuje się różne otwory wentylacyjne i drzwi. Świeże powietrze jest mieszane z ciepłym powietrzem, dzięki czemu kontrolowana jest temperatura nawiewu do wnętrza kabiny. Jeśli ma jakieś problemy, musisz je wymienić. Jeśli drzwi są brudne, przepływ gorącego powietrza ulegnie pogorszeniu, a jeśli otwór wentylacyjny będzie nieszczelny, wydajność ulegnie pogorszeniu. Zdarza się, że nawiewy i drzwi odłączą się od silnika dmuchawy, przez co do wnętrza samochodu będzie wdmuchiwać niewystarczającą ilość gorącego powietrza.

Niektóre pojazdy są wyposażone w silniki próżniowe, które sterują otworami wentylacyjnymi i drzwiami wewnątrz przedziału. Musisz wyczyścić te przewody próżniowe lub wymienić je w razie potrzeby. W niektórych przypadkach powietrze nie jest tak ciepłe. Dzieje się tak, ponieważ gdy filtr powietrza nie działa lub jest brudny, wystąpi problem, więc aby go rozwiązać, musisz wymienić lub wyczyścić filtr. Tym razem do przedziału dostanie się czystsze i cieplejsze powietrze.

Krok 3. Zwiększanie temperatury silnika

Silnik wytwarza ciepło. Po włączeniu silnika grzałka będzie się nagrzewać. Gdy silnik pochłonie ciepło, zostanie ono przeniesione na inne części. To znaczy, wykorzystujesz ciepło silnika.

Krok 4. Korzystanie z grzejnika blokowego

Grzejnik blokowy jest bardziej wydajny w porównaniu z innymi produktami. To urządzenie służy do podgrzewania paliwa i silnika przed jazdą samochodem. Posiada miskę, w której zbiera się olej po wyłączeniu silnika. Blok to termin używany w odniesieniu do miski olejowej. Odpowiada za podgrzewanie oleju w bloku silnika w okresie zimowym. Korzystne jest posiadanie tej funkcji w chłodniejszych miesiącach, ponieważ olejek staje się gęstszy. To podgrzewa olej i rozgrzewa silnik samochodu.

Poza tym chroni również Twój silnik przed uszkodzeniami, a także wydłuża żywotność Twojego samochodu. Wspomnieliśmy już wyżej, że silnik jest źródłem ciepła płynu chłodzącego, które jest następnie przenoszone do kabiny. Oznacza to, że im cieplejszy silnik, tym gorętszy będzie w samochodzie. Oprócz podgrzania kabiny samochodu, przyspiesza to również rozgrzewanie silnika. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć grzejnik blokowy przed jazdą autem. Ale będzie to konieczne tylko podczas mroźnej pogody. Zaletą tego jest to, że grzejnik blokowy można łatwo zainstalować.

Dowiedz się, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa dmucha zimne powietrze.

Krok 5. Aktualizacja termostatu

Termostat to małe urządzenie, które pomaga grzejnikowi utrzymać odpowiednią temperaturę. Wszystkie silniki pracują w określonym zakresie temperatur. Termostat znajdziesz między silnikiem a chłodnicą. Odpowiada za regulację ciepła przepływającego z silnika samochodu do innych części.

Otworzy się przy określonej temperaturze silnika, a następnie zacznie płynąć płyn chłodzący. Jeśli termostat działa nieprawidłowo, nie dostaniesz wystarczającej ilości ciepła. Wadliwy termostat może całkowicie zablokować przepływ powietrza i zmniejszyć moc silnika. Jeśli termostat nie działa prawidłowo, wpłynie to również na wydajność silnika. Co więcej, słaba wydajność silnika będzie wytwarzać mniej ciepła, które jest niewystarczające do utrzymania ciepła. W takim przypadku należy w razie potrzeby wymienić termostat. Podczas modernizacji zostanie zainstalowany termostat o wyższym zakresie temperatur.

To okładka!

Poza wymienionymi powyżej technikami zwiększania temperatury ogrzewania samochodu można zrobić wiele innych rzeczy. Ale najlepiej jest najpierw wskazać problem, aby znaleźć najlepszy sposób na podgrzanie samochodu.