Jak sprawić, by piec na pelet palił się goręcej? 4 ciekawe sposoby!

Czy kiedykolwiek używałeś pieca na pelet, więc wiesz, jak sprawić, by piec na pelet palił się goręcej? Jeśli jeszcze nie, to nie martw się! Oto kompletny przewodnik dla Ciebie. Aby piec peletowy był cieplejszy i otrzymał dodatkowe ciepłe powietrze z kominka peletowego, należy wykonać następujące czynności: należy spalać peletki doskonałej jakości z minimalną ilością popiołu i wody wewnątrz.

Na kuchence zwiększ prędkość dmuchawy i temperaturę. Przepływ powietrza zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pieca można regulować. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi czyszczenia pieca.

Jak sprawić

Piece na pelet są najbardziej wydajnym rodzajem domowego urządzenia grzewczego na paliwo stałe, co oznacza, że ​​mogą wytworzyć dużo ciepłego powietrza z każdego kawałka peletu. Jeśli jednak używasz pieca na pelet niewłaściwie lub nie do pełnej pojemności, możesz tracić dodatkowe ciepło do swojego domu. Omówiliśmy szczegółowo wszystkie powyższe punkty poniżej. Więc zacznijmy!

Sposoby, aby piec na pelet palił się goręcej

W przypadku pelletu, piece bardzo skutecznie wytwarzają dużą ilość ciepła; aby uzyskać wystarczającą ilość ciepła, musisz wiedzieć, jak sprawić, by piec na pelet palił się goręcej? Więc chodźmy dalej!

#1. Pellet doskonałej jakości

Pellety, zwykle wytwarzane z produktów ubocznych drewna, są również paliwem niezbędnym do wytworzenia nadmiaru ciepła. Jakość pelletu może mieć wpływ na to, ile ciepłego powietrza można z niego pobrać. Stąd całkowita ilość ciepła, jaką może wytworzyć palnik na pelety. Te o większej zawartości wilgoci i popiołu (pellet niskiej jakości) są trudniejsze do spalenia, co powoduje mniej ciepła.

Doskonałej jakości Pellety mogą sprawić, że ogień będzie płonął wydajniej i emitował więcej niesamowitego ciepła. Do rozpalania pieca na pellet najlepiej używać najlepszej jakości pelletu dostępnego, chyba że w instrukcji podano inaczej. Jeśli chcesz uzyskać maksymalne ciepło z palnika pieca, użyj pelletu doskonałej jakości przy minimalnym poziomie wody i popiołu. Twój palnik na pelety może je skutecznie i skutecznie spalać.

#2. Zwiększ prędkość dmuchawy

Piece na pelet wykorzystują dmuchawy rozprowadzające, które wspomagają rozprowadzanie ciepła ze spalania pieca do reszty pomieszczenia. Mają wbudowaną dmuchawę rozprowadzającą, a prędkość wentylatora można zwykle regulować, aby zwiększyć wydajność grzewczą i często obejmują regulację prędkości dmuchawy oprócz opcji mocy cieplnej. Aby osiągnąć maksymalną moc grzewczą pieca na pelet, należy wykorzystać Ustawienia dmuchawy z poziomem mocy cieplnej. Te piece z większym poziomem dmuchawy będą w stanie odprowadzić ciepło głębiej do pomieszczenia.

Prędkość dmuchawy jest dostępna w ustawieniach palnika pelletowego wyposażonego w sterowanie za pomocą ekranu dotykowego. Prędkość wentylatora jest często ustawiana na „Auto”. Jednak biorąc pod uwagę możliwości konkretnej marki pieca na pelet, możliwe jest nawet pominięcie tej opcji i zwiększenie prędkości dmuchawy. Lepiej ustawić prędkość dmuchawy na automatyczną i po prostu zwiększyć docelową temperaturę w pomieszczeniu, aby zwiększyć ilość wytwarzanego ciepła. Zwiększ prędkość dmuchawy, jeśli jest to możliwe w opcjach, aby zoptymalizować, jak wystarczająco dużo ciepła jest rozprowadzane w przestrzeni z palnika na pelety, aby znacznie zwiększyć moc.

#3. Dokonaj regulacji przepływu powietrza

Cieplejszy, szybszy ogień z większą produkcją ciepła może wynikać ze zwiększonego dostarczania tlenu do ognia palnika na pelety. W niektórych wersjach pieców na pelety dostępna jest przepustnica, którą można regulować ręcznie w celu zmiany cyrkulacji przez piec na pelety. Ta klapa może zostać otwarta, aby zwiększyć dopływ powietrza do płomieni, co skutkuje cieplejszym i szybszym płomieniem. Wentylator spalania reguluje przepływ powietrza innych typów pieców na pelet i nie można go zmienić ręcznie. Gdy piec na pelet wydaje się być wyposażony w ręcznie sterowany szyber, można go wykorzystać do ułatwienia cyrkulacji powietrza do spalania i poprawy wydajności grzewczej.

#4. Wyczyść palnik

Palniki na pellety mogą stać się w pełni zautomatyzowanymi domowymi urządzeniami grzewczymi, które wykonują dużo pracy, ale wymagają bardziej regularnego czyszczenia. W przeciwieństwie do pieca na pellet, który jest często serwisowany zgodnie z zaleceniami producenta, posiadanie niekonserwowanego pieca na palety może być mniej efektywne i dostarczać mniej ciepła. Palniki na Pellet często raz w tygodniu wymagają regularnego czyszczenia, sezonowo i co roku.

Na przykład musimy usunąć wszystkie palniki i popiół. Przed użyciem regularnie wycieraj wlot pelletu, aby uniknąć gromadzenia się brudu. Regularne serwisowanie palnika na pelety może pomóc w zwiększeniu ilości wytwarzanego ciepła. Jeśli nie wyczyścisz prawidłowo pieca, będziesz miał gorsze wrażenia podczas palenia i wytworzysz mało gorącego powietrza. Zatkane palenisko zmniejsza przepływ powietrza, a zatkany ślimak ogranicza podawanie peletu, zmniejszając moc cieplną. Regularne czyszczenie nie zwiększy mocy cieplnej i nie spowoduje, że palnik pieca będzie cieplejszy. Możesz również zainteresować się problemami z piecami na pellet i ich rozwiązaniami.

To okładka!

Na koniec odpowiedzieliśmy, jak sprawić, by piec na pelet palił się goręcej i mamy nadzieję, że zrozumiesz, jak to zrobić. Powyżej wymieniliśmy kilka sposobów na podgrzanie palnika na pelety. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu! Możesz również przeczytać o tym, jak zainstalować kuchenkę gazową i jak zrobić kuchenkę obozową.