Jak sprawić, by piec na drewno palił się przez całą noc? 3 proste kroki!

Czy jesteś tutaj, aby dowiedzieć się, jak utrzymać piec opalany drewnem przez całą noc? Jeśli chodzi o ogrzewanie piecem na drewno, jego kontrola jest kluczowym czynnikiem spowalniającym lub przyspieszającym spalanie. Aby uzyskać dłuższe spalanie piecem na drewno, należy kontrolować wielkość i kształt załadunku drewna. Dzisiaj dowiesz się, jak przedłużać pożary przez całą noc: w którym duże kawałki drewna opałowego są ciasno upakowane, aby utrzymać płomień dłużej, dzięki czemu jodła przetrwa całą noc.

Pożar jest zależny od zdrowego złoża węgla, co oznacza, że ​​może nie zadziałać, jeśli początek jest zimny.

Jak sprawić

Przedłużone palenie ognia

Jedną z najważniejszych konfiguracji, o których powinni wiedzieć ludzie polegający na cieple drewna, jest wydłużone spalanie ognia. Ten rodzaj oparzenia maksymalizuje rodzaj grzebienia. Nie tylko to, ale również zapewni odpowiednie ciepło, którego wiele palników potrzebuje podczas chłodniejszych nocy. Jeśli wiesz, jak wykonać tę rozszerzoną konfigurację palenia ognia, będziesz mógł dłużej cieszyć się ciepłem. Pamiętaj tylko, że będziesz potrzebować do tego nieżywicznego i sezonowanego drewna twardego. Dzieje się tak dlatego, że ten rodzaj drewna może zapewnić maksymalne ciepło i długowieczność.

Wielu użytkowników pieców opalanych drewnem po prostu wkłada duże drewno do swojego paleniska, chcąc utrzymać go przez całą noc. Te lasy są umieszczane nad węglami z kawałkami bali skrzyżowanymi jeden na drugim. Przy tego rodzaju technice ładowania ogień może szybko się rozprzestrzenić. Pochłonie wszystkie kłody, powodując duże pożary. Duży i gorący ogień może w jednej chwili wytworzyć ogromną ilość ciepła. Jednak gdy ustawisz piec nisko, będzie w stanie uzyskać wystarczającą ilość ciepła.

Będzie również tlić się, pozwalając piecowi na wytwarzanie zbyt dużej ilości dymu.

Aby temu zapobiec, musisz nauczyć się budować rozszerzony ogień. W przypadku tego typu pożaru przednia warstwa bali będzie izolować drewno z tyłu, zapobiegając w ten sposób zbyt szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia. Oznacza to również, że widoczne płomienie utrzymają się przez kilka godzin. Jak więc podtrzymać palenie w piecu na drewno przez całą noc?

Kroki, aby piec na drewno palił się przez całą noc

W przypadku, gdy masz zamiar rozpocząć pracę lub ułożyć się do łóżka, chciałbyś mieć długie ogniska, które mogą cię rozgrzać przez całą noc. Aby to osiągnąć, musisz załadować do swojego pieca na drewno duże kawałki drewna. Powinno to być ciasno upakowane, aby ogień powoli rozprzestrzeniał się z jednej kłody na drugą. Takie postępowanie przedłuży palenie do sześciu lub ośmiu godzin, zapewniając stałe ciepło przez całą noc. Rozwińmy to dalej w poniższych krokach.

Krok 1. Odkładanie węgla

W nauce podtrzymania palenia w piecu na drewno ważne jest umieszczanie węgla. Musisz utrzymywać węgle uporządkowane z przodu pieca opalanego drewnem, aby mógł zapewnić mocne ciepło, które może zapalić twoje polana. Jeśli położysz wszystkie węgle na całym dnie twojego pieca na drewno, te węgle zapalą się od razu, skracając spalanie.

Krok 2. Umieść duże kłody ciasno za formacją węglową

Kawałki kłody powinny mierzyć od czterech do sześciu cali. Każdy kawałek kłody musi być umieszczony jeden po drugim ze wschodu na zachód. Orientacja tego powinna być równoległa do orientacji formacji węgla z przodu. Powinieneś również trzymać je wciśnięte w tył paleniska. W miarę dodawania kolejnych kawałków drewna, ostrożnie układaj je ciasno z pozostałymi kawałkami. Po umieszczeniu ostatnich kawałków krawędź większości kawałków musi po prostu całować te rozżarzone węgle.

Nie wolno kłaść tych kawałków kłody w poprzek jeden na drugim, ani umieszczać tych kawałków prostopadle do przodu.

Jeśli ułożysz kawałki bali w taki sposób, ogień szybko się rozprzestrzeni i pochłonie całe twoje drewno. Innymi słowy, spali się szybciej. Pamiętaj też, że nie musisz już dodawać podpałki ani gazety. Jeśli twoje drewno jest dobrze sezonowane, ogień rozpali się za chwilę z rozżarzonym pokładem węgla. Gdybym był tobą, wiesz, jak zrobić łóżko węglowe.

Krok 3. Ciesz się

Po pewnym czasie piec na drewno zapali się i ogień zacznie rozprzestrzeniać się na przednią warstwę kawałków drewna. Spowoduje to ich powolne spalenie w kierunku tylnych warstw. Ogień będzie płonął w Twoim piecu na drewno nawet przez kilka godzin. Aby uzyskać dodatkowe informacje, przeczytaj podstawowe informacje dotyczące pieca na drewno i dowiedz się, jak utrzymać go przez całą noc.

To okładka!

Jednym ze sposobów na ogrzanie się w chłodniejsze miesiące jest użycie pieca opalanego drewnem. Ale jak sprawić, by piec opalany drewnem palił się przez całą noc, aby zapewnić maksymalne ciepło? Oprócz powyższych kroków sprawdź również wilgotność używanych kłód. Powinno wynosić tylko około 15 do 20 procent.

Musisz również zapewnić odpowiedni przepływ powietrza, odpowiednio układając kłody. Upewnij się, że drzwiczki są zamknięte podczas korzystania z pieca na drewno. Przed rozpaleniem ognia zadbaj również o swoje bezpieczeństwo. Trzymaj gaśnicę blisko siebie i trzymaj z dala wszystkie łatwopalne przedmioty. Mamy tutaj inne artykuły do ​​przeczytania, przeczytaj o tym, jak gasić ogień w kominku przed snem i jak utrzymać ciepło w namiocie. Dziękuję za przeczytanie!