Jak sprawić, by koc poliestrowy znów był miękki? 1 Sekret

Możesz opanować umiejętności, jak zmiękczyć poliestrowy koc za pomocą jednego sekretnego składnika. Czy możesz to odgadnąć? Odpowiedź znajduje się w Twojej kuchni!

Jeśli przeczytałeś nasz przewodnik, jak sprawić, by koc znów był miękki, być może znasz ocet jako alternatywę dla wybielacza. Jednak ten sprytny składnik może również zmiękczyć twój poliestrowy koc. Zawarliśmy również kilka instrukcji dotyczących pielęgnacji i prania, aby zapewnić, że Twój koc pozostanie miękki.

Jak sprawić

Jak zmiękczyć koc poliestrowy?

Najlepszym sposobem na zmiękczenie poliestrowego koca jest użycie białego octu w cyklu prania. Jeśli zauważysz, że koc poliestrowy jest sztywny, wypierz go przez długi czas w occie w typowym cyklu. Zrób to bez innych dodatków lub produktów do prania i pozwól, aby kwasowe właściwości octu zadziałały.

Sekretem, który sprawi, że poliestrowy koc znów będzie miękki, jest ocet

Dlaczego ocet zmiękcza koce poliestrowe? Ocet jest popularną alternatywą do zmiękczania tkanin dla tych kupionych w sklepie, ponieważ w naturalny sposób przecina włókna, które się zlepiły. Ocet nie tylko rozluźnia włókna koca, ale nawet zapobiega elektryzowaniu się koca podczas prania.

Innym powodem, dla którego można używać octu jako środka do zmiękczania tkanin do koców poliestrowych i innych materiałów, jest to, że usuwa resztki mydła z prania. Kwasowość nie jest zbyt ostra na kocu, ale wystarczy rozpuścić pozostałości detergentów alkalicznych, które mogą zmienić teksturę koca.

Jak zachować miękkość poliestrowego koca

Właściwa pielęgnacja i konserwacja powinny zapewnić miękkość poliestrowych koców przez długi czas. Nie musisz często prać koca, chyba że jest zabrudzony. Ponadto łagodny detergent i delikatne pranie to najlepsze praktyki, aby zachować miękką teksturę poliestrowego koca.

Niektóre koce, takie jak polar, mogą również używać poliestru, a najlepszym sposobem na utrzymanie miękkiego polaru poliestrowego jest unikanie wysokich temperatur i ostrych chemikaliów. Takie koce są nawet naturalnie plamoodporne, więc nie trzeba ich tak często prać. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zachować miękkość koców polarowych, opisaliśmy dwie najlepsze metody, które możesz zrobić, oraz inne wskazówki dotyczące pielęgnacji.

Czy można używać zmiękczacza do tkanin na kocach poliestrowych?

Mimo że tkanina poliestrowa jest syntetyczna i łatwiejsza w utrzymaniu bez wysiłku niż włókna naturalne, nadal należy unikać praktyk, takich jak używanie zmiękczaczy do tkanin, aby zachować miękkość. Jeśli chcesz ożywić poliestrowy koc, wypierz go tak, jak zwykle, ale z białym octem. Środki do zmiękczania tkanin, a nawet odplamiacze, takie jak wybielacz, mogą zniszczyć poliestrowe koce, więc uważaj na produkty, których będziesz używać do prania.

Najlepiej również sprawdzić metkę koca, aby uzyskać dodatkowe instrukcje dotyczące pielęgnacji od producenta. A dla prawidłowego sposobu prania i suszenia kocyków poliestrowych, czytaj dalej.

Jak prać koc poliestrowy

Sprawdź metkę swojego koca, aby upewnić się, że wykonujesz zalecane praktyki. Często koce poliestrowe można prać w pralce, o ile używasz delikatnego cyklu, ale jeśli nie masz pewności, zawsze możesz wyprać koc ręcznie w wannie lub zlewie. Główne punkty do zapamiętania podczas prania koców poliestrowych to użyciełagodnego detergentu i ciepłej wody bez wybielacza lub zmiękczacza do tkanin.

Najlepiej byłoby, gdybyś nie prał koca również z innymi materiałami i tekstyliami, aby uniknąć ich uszkodzenia. Ponadto nigdy nie wystawiaj poliestrowego koca na działanie cieplejszych niż 120 ° F, ponieważ wysoka temperatura zniszczy włókna.

Jak wysuszyć koc poliestrowy

Jak suszy się koc poliestrowy? Czy można użyć suszarki do wysuszenia poliestrowego koca? Odpowiedź zależy od zaleceń dotyczących tagów.

Najbezpieczniejszym sposobem na wysuszenie poliestrowego koca jest umieszczenie go na suszarce, a następnie pozostawienie do całkowitego wyschnięcia na powietrzu. Możesz również wyeliminować nadmiar nasączonego płynu, wkładając go do ręczników i delikatnie zwijając. Nigdy nie myl koca, aby zachować swój kształt. W niektórych przypadkach możesz wysuszyć go w suszarce bębnowej na najniższym ogniu suszarki za pomocą piłek tenisowych i nic więcej, ale wyjmij go, gdy jest jeszcze wilgotny i dokończ suszenie na zewnątrz, aby zapobiec marszczeniu się.

Czy koce poliestrowe są miękkie?

Koce poliestrowe są miękkie i stanowią doskonałą alternatywę dla droższych kocyków puchowych, które wykorzystują naturalne włókna, takie jak wełna i puch. Poliester jest również dość trwały podczas noszenia, prania i suszenia. A jeśli chcesz uzyskać większą miękkość i oddychalność, znajdź koc poliestrowy zmieszany z innymi materiałami, takimi jak bawełna.

Koc poliestrowy a koc akrylowy

Bitwa syntetycznych materiałów na koce zazwyczaj kończy się na kocach poliestrowych i akrylowych. Aby poinformować Cię, jaką tkaninę musisz kupić, pamiętaj o głównej właściwości, której możesz oczekiwać od poliestru i koca akrylowego. Koce poliestrowe są wysoce oddychające dzięki właściwościom odprowadzania wilgoci, podczas gdy akryl wygrywa w zatrzymywaniu ciepła ze względu na brak wentylacji.

Wniosek

Czy wiesz, że możesz przywrócić sztywne koce poliestrowe? Krótkie podsumowanie tego ostatecznego przewodnika, jak zmiękczyć poliestrowy koc, ponownie ujawniło, że biały ocet jest najlepiej strzeżonym sekretem zmiękczania poliestrowych koców. To bezpieczna alternatywa dla płynów do zmiękczania tkanin, ale pamiętaj, że nic nie przebije odpowiedniej dbałości o zachowanie miękkości poliestru.

Czy znasz inne bezpieczne rozwiązania dla majsterkowiczów, dzięki którym koce znów będą miękkie? Podziel się swoimi odkryciami w komentarzach!