Jak sprawdzić temperaturę lodówki bez termometru? 2 najlepsze metody!

Twoja lodówka nie ma termistora i tablicy kontrolnej, więc chcesz wiedzieć, jak sprawdzić temperaturę lodówki bez termometru? Ponieważ niektóre z tych przedmiotów są rzadkością w naszych domach, będziemy musieli wymyślić kilka life hacków, aby wykonać określone zadania. A jeśli chodzi o temperaturę Twojej lodówki, mamy dla Ciebie dwie metody.

Czy zauważyłeś, że jedzenie szybko się psuje, a lodówka nie jest wystarczająco zimna, zanim zaczniesz od głównego tematu? Ale nie wiedziałbyś, co to spowodowało, ponieważ twoja lodówka nie ma tablicy informacyjnej. Więc sprawdziłeś, czy jest podłączony, czy jest przerwa w zasilaniu. Jednak światło wewnątrz lodówki jest włączone.

Jak sprawdzić temperaturę lodówki bez termometru? 2 najlepsze metody!

Jaka może być przyczyna zmiany temperatury? Nawet nie zauważyłbyś, że temperatura wzrosła, ponieważ nie masz czujnika temperatury. Ale nie martw się, ponieważ każdy problem zostanie rozwiązany po tym artykule. Czekać na dalsze informacje!

Metody sprawdzania temperatury lodówki bez termometru

W tych metodach będziemy wykorzystywać materiały dostępne w naszym gospodarstwie domowym. Nie ma więc znaczenia, czy masz standardową lodówkę, czy zaawansowaną. Albo nie masz termometru, o ile zwracasz uwagę na temperaturę swojej lodówki.

A oto zebrane przez nas metody sprawdzania temperatury lodówki bez termometru:

Metoda nr 1. Woda jako alternatywny termometr

Woda nie była w stanie podać dokładnych odczytów temperatury. Ale dlaczego uwzględniliśmy to w naszych metodach? Choć nie jest to aż tak dokładne, możesz zaobserwować reakcję wody po wyjęciu jej z lodówki. Jeśli kochasz naukę, pomyśl o tym jako o eksperymencie.

Krok 1. Napełnij swój pojemnik

Możesz więc użyć kubka lub miski. Jeśli chcesz szybko zaobserwować rezultaty, np. 1-2 godziny, powinieneś wybrać mniejszy pojemnik. Większość metod rejestruje w ten sposób temperaturę lodówki, ale zwykle umieszcza się termometr w kubku z wodą.

Jednakże, ponieważ nie każdy ma termometr, możemy po prostu włożyć wodę do środka i sprawdzić później.

Użyj wody o temperaturze pokojowej, abyśmy nie zmieniali wyników. Możesz również umieścić jedną filiżankę w zamrażarce, a drugą w lodówce.

Krok 2. Czekaj

Możesz zostawić go na 1-2 godziny, chyba że umieściłeś większy pojemnik. To dlatego, że woda potrzebuje czasu, aby wchłonąć temperaturę wewnątrz lodówki. W tej chwili możesz sprawdzić swoją lodówkę, czy drobne różnice mogą powodować problemy z temperaturą.

Na przykład możesz dostosować jego położenie, przesuwając go kilka centymetrów od ściany. Upewnij się, że sprężarka zapewnia odpowiednią wentylację i usuń wszelkie zanieczyszczenia, które uniemożliwiają przepływ powietrza. Sprawdź również, czy nie słychać nietypowych dźwięków i zapachów.

Krok 3. Wyjmij wodę

Delikatnie wyjmij pojemnik i nie rozlej wody. Może powodować nieprzyjemny zapach, jeśli nie zostanie osuszony. Następnie możesz zanurzyć palce i sprawdzić aktualną temperaturę. I obserwuj wodę przez kilka sekund, jeśli są jakieś zmiany. Wiesz, prosta nauka.

Jeśli temperatura wewnątrz lodówki pozostaje taka sama, jest to temperatura pokojowa, co oznacza, że ​​nie jest ani chłodno, ani gorąco. Mimo to jedzenie psuje się w tej temperaturze. Jeśli w pojemniku pojawi się kondensacja, oznacza to, że woda i lodówka są zimne. Ta metoda nie może dać dokładnych wyników, ale może pokazać wszelkie problemy z temperaturą.

Metoda nr 2. Użyj swoich zmysłów

Tą metodą możemy sprawdzić, czy lodówka nie działa wydajnie. Jeśli podejrzewamy taką sytuację, pierwszą rzeczą, którą musimy sprawdzić, są oznaki przegrzania. Na przykład Twoja lodówka może nie chłodzić z powodu niewłaściwej wentylacji i przepływu powietrza.

Podobnie jak poprzednia metoda, ta procedura nie może dać dokładnych wyników, ale może zadziałać i sprawić, że podejmiesz natychmiastowe działania. Jednak ta metoda wymaga Twojej wiedzy na temat ciepła po bokach lodówki.

Powinieneś wiedzieć, jak gorące są strony i że je znasz. Zatem pierwszym krokiem jest porównanie aktualnego ciepła boków lodówki z temperaturą wczoraj lub innego dnia. Czy dzisiaj jest za gorąco? A może nic się nie zmieniło?

Te pytania będą dotyczyć Twojego celu i być może będziesz w stanie zapobiec dalszemu przegrzaniu. Na przykład cieplejsze strony oznaczają, że coś może nadwyrężyć działanie chłodzące lodówki. Albo ciepło z przewodów odprowadzających nie ma wyjścia.

Teraz już omówiłem metody sprawdzania temperatury lodówki. Równie dobrze możesz przeczytać o powodach, dla których Twoja lodówka hałasuje, gdy drzwi są zamknięte. Niezależnie od tego, zawsze upewnij się, że termostat w twojej lodówce jest w idealnym punkcie, w przeciwnym razie twoje jedzenie szybko się zepsuje.

To okład

A tak można sprawdzić temperaturę lodówki bez termometru. Po zebranych wynikach możesz teraz regulować temperaturę swojej lodówki za pomocą termostatu wewnątrz urządzenia. Pamiętaj jednak, że mini-eksperyment, który przeprowadziliśmy, nie jest dokładny.

Chociaż powyższe metody mogą zapewnić wygodę i umożliwić monitorowanie lodówki pomimo braku sprzętu, sugerujemy uaktualnienie do nowszego modelu lodówki.

W końcu będziesz potrzebować dodatkowych funkcji, takich jak tablica informacyjna, aby regularnie ją monitorować. Ponadto nowoczesne lodówki zużywają mniej energii niż starsze. Mamy nadzieję, że zdobyłeś wiedzę z tego postu. Wszystkiego najlepszego!