Jak sprawdzić, czy z Twojej kuchenki wycieka gaz? 4 proste sposoby na zrobienie tego!

Najlepiej wiedzieć, jak stwierdzić, czy z pieca wycieka gaz, ponieważ może to stanowić problem. Chociaż gaz nie ma zapachu ani koloru, media dodają zapach, aby ułatwić wykrywanie wycieków. Czas zadzwonić do firmy gazowej i poprosić o sprawdzenie sprzętu, jeśli poczujesz ten dziwny zapach. Merkaptan jest dodawany do gazu ze względu na jego wyjątkowy aromat podczas całego procesu rafinacji ze względów bezpieczeństwa.

Każdy wyciek może być niebezpieczny, ale nie każdy wyciek wytwarza wystarczającą ilość gazu, aby można go było zidentyfikować po zapachu.

Jak sprawdzić

Zanim zapach dotrze do nosa, kilka drobnych wycieków powoduje rozprzestrzenienie się objętości gazu wyrzucanego do otaczającego powietrza. Dlatego należy regularnie sprawdzać swoje urządzenia gazowe pod kątem wycieków. Moi przyjaciele, zanim zagłębimy się głębiej, najpierw dajcie nam znać o oznakach wycieku gazu.

Wskazania wycieku gazu

Zapach gazu z kuchenki lub piekarnika jest najbardziej ewidentną oznaką wycieku gazu w piecu. Jednak nie wszystkie przecieki są widoczne, a powolne przecieki nie mogą powodować nieprzyjemnego zapachu. Będziesz musiał poszukać dodatkowych wskazówek, aby zidentyfikować wyciek gazu w kuchence. Żółty lub pomarańczowy płomień jest wskazówką podczas gotowania na kuchence. Ciepłe kolory mogą wskazywać na powolny wyciek i ciągły niebieski pożar gazu.

Lampka kontrolna, która nie pozostaje zapalona, ​​lub rośliny, które nagle umierają bez wyraźnego powodu, mogą prowadzić do wycieku gazu. Może to sugerować problem, ale nie będziesz wiedział, że wytwarza gaz podobny do zapachu. Jeśli rachunek za gaz jest wyższy, może to być również wskaźnik wycieku gazu.

Inne oznaki to syczący dźwięk na zewnątrz pieca w pobliżu rur gazowych lub urządzeń oraz czarna sadza. Możesz również użyć testu bąbelkowego, aby wyszukać drobne wycieki. Jak więc sprawdzić, czy z Twojej kuchenki wycieka gaz?

Sposoby sprawdzenia, czy z Twojej kuchenki wycieka gaz

Pamiętaj, że ekspozycja na gaz może powodować ból. Mając to na uwadze, konieczne jest sprawdzenie, czy nie ma wycieków gazu. Osoby z bólami głowy, nudnościami, dyskomfortem w klatce piersiowej, zniekształceniami, kolczykami lub łzawiącymi oczami powinny otrzymać pomoc medyczną, jeśli podejrzewa się wyciek gazu.

Metoda nr 1. Test bąbelkowy

Oryginalne rozwiązania do testowania bąbelków były po prostu mieszanką mydła i wody. Mimo to teraz możesz uzyskać profesjonalnie opracowane rozwiązania testowe, które są spójne, ponieważ lepiej przylegają do rur, zaworów i sprzętu niż do starych roztworów wody i mydła — używanych do wykrywania wycieków gazu przed wprowadzeniem zaawansowanych elektronicznych detektorów gazu. Możesz kupić te towary w większości sklepów domowych i wyposażenia. Posmaruj lub spryskaj rurki, zawory lub akcesoria w celu sprawdzenia prawidłowego działania.

Metoda nr 2. Detektory wycieku elektronicznego

Większość elektronicznych detektorów wycieku gazu jest kosztowna, ale w momencie publikacji urządzenia testujące kosztowały mniej niż 40 USD i można je było kupić u prawie każdego dostawcy sprzętu. Nawet jeśli jest minuta gazu, mężczyzna oferuje alarm wizualny i dźwiękowy. Może nie mieć odczytów LCD lub wszystkich profesjonalnych dzwonków i gwizdków. Wielu doświadczonych techników urządzeń używa tych testerów wielkości kieszeni do wykonywania napraw. Jest łatwy w obsłudze; włóż baterie i naciśnij przycisk.

Metoda #3. Zainstaluj detektor tlenku węgla

Podczas spalania w Twoim piecu powstaje bezbarwny i bezwonny tlenek węgla. Chociaż zapach gazu ziemnego pomaga zidentyfikować nieszczelności, nie jest on przenoszony na tlenek węgla podczas spalania gazu. Dlatego jedynym sposobem monitorowania poziomu CO w domu jest użycie detektora tlenku węgla, co jest bardzo ważne.

Zatrucie tlenkiem węgla może sprawić, że poczujesz się bardzo źle, a nawet zabić ciebie i twoją rodzinę.

Na szczęście zabezpieczenie się jest tak proste, jak umieszczenie detektorów baterii w całym budynku. W pobliżu każdego akademika w domu zainstaluj czujnik tlenku węgla w odległości od 5 do 20 metrów od prawdopodobnych źródeł tlenku węgla, takich jak kuchenka gazowa, piekarnik i garaż.

Metoda #4. Rozpoznaj przecieki zewnętrzne

Podziemne rury gazowe transportują gaz do Twojego domu, aby uruchomić kuchenkę. Możesz pęknąć lub złamać się, podobnie jak przewody w twoim domu, tworząc nieszczelność. Może to wskazywać na podziemny wyciek gazu, gdy odkryjesz obszar martwych roślin i roślinności na swoim podwórku. Przecieki w pomieszczeniach mogą wytworzyć syczący dźwięk przypominający przeciek pod ziemią. W określonym regionie możesz również zaobserwować mglisty lub zamglony wygląd. Jeśli wykryjesz ślady wycieku gazu na zewnątrz, opuść obszar i zadzwoń do lokalnego dostawcy gazu, aby upewnić się, że nie ma problemu. Aby lepiej zrozumieć, dowiedz się, jak złapać wyciek kuchenki gazowej.

To okładka!

Po zastosowaniu różnych metod sprawdzania, czy z kuchenki wycieka gaz i podejrzewasz, że rzeczywiście doszło do wycieku gazu, dokładnie i szybko sprawdź dom lub budynek, w tym zwierzęta. Włączanie lub wyłączanie jakichkolwiek świateł lub urządzeń może spowodować wyciek gazu do zapłonu.

Możesz jednak otwierać drzwi i okna wychodząc z budynku, aby pomóc w rozproszeniu gazu.

Jeśli wiesz, gdzie jest gazomierz i jak może go odłączyć, zrób to szybko. Dodatkowy gaz nie może dostać się do twojego domu. Jeśli jesteś bezpieczny na zewnątrz, zadzwoń do pogotowia gazowego lub lokalnej policji. Nigdy nie należy kontaktować się w obrębie budynku, ponieważ kable zarówno telefonii komórkowej, jak i konwencjonalnej są podatne na stany zapalne.

Czy nadal chcesz przeczytać więcej artykułów o piecach? Czytaj dalej, dlaczego moja kuchenka klika i jak odczepić kuchenkę gazową. To wszystko na dzisiaj! Dziękuję za przeczytanie!