Jak sprawdzić, czy Twój Fitbit jest uszkodzony przez wodę: 4 pomocne znaki

Czy chcesz wiedzieć, jak sprawdzić, czy Twój Fitbit jest uszkodzony przez wodę? Cóż, przeczytaj, a damy ci kilka wskazówek.

Twój Fitbit musi być Twoim stałym towarzyszem, jeśli chodzi o dążenie do osiągnięcia Twoich celów fitness. Uszkodzenie go wodą z pewnością będzie bardzo niefortunnym wydarzeniem.

Jak sprawdzić

Co to jest Fitbit?

Fitbity to w zasadzie urządzenia do śledzenia aktywności. Ta bardzo wygodna technologia do noszenia może pomóc Ci uzyskać pełny przegląd swojego zdrowia, śledząc tętno, cykl menstruacyjny, jakość snu, ćwiczenia i wiele innych obszarów.

Fitbit występuje w dwóch rodzajach i może to być tracker lub zegarki. Trackery skupiają się bardziej na śledzeniu Twojej aktywności, podczas gdy zegarki oferują funkcje podobne do smartfonów.

W zależności od typu Fitbita, możesz śledzić różne obszary, takie jak sen, tętno i cykl menstruacyjny, co daje lepszy obraz ogólnego stanu zdrowia. Niektóre Fitbity mogą nawet wykryć Twój rodzaj aktywności i zaoferować zoptymalizowane śledzenie.

Co bardziej ekscytujące w tej technologii, niektóre Fitbity oferują treningi na ekranie i medytacje oddechowe oraz pozwalają odtwarzać za ich pośrednictwem muzykę. Mogą się również przydać w przypadku zapomnienia portfela, ponieważ oferują Fitbit Pay.

Jaki model Fitbit musisz sprawdzić?

Zegarki i urządzenia śledzące Fitbit mają szeroką gamę i często są dostarczane z nową, ulepszoną linią modeli. Jedną z najnowszych premier, które warto sprawdzić, jest Fitbit Luxe.

Jest to estetyczny monitor fitness w stylu bransoletki, idealny dla osób, które uwielbiają ćwiczyć ze stylem. Fitbit Luxe oferuje imponującą różnorodność funkcji i jest wyposażony w obudowę ze stali nierdzewnej, która zapewnia trwałość.

Kolejną dobrą rzeczą jest to, że żywotność baterii może trwać do pięciu dni, śledząc wszystkie niezbędne obszary. Jest również wodoodporny i jest dostępny w wielu żywych wyświetlaczach zegarków.

Oznacza, że ​​Twój Fitbit ma uszkodzenie przez wodę

1. Przestaje działać

Jeśli Fitbit zostanie uszkodzony przez wodę, przestanie działać. Nie będzie śledzić twoich działań i nie da ci ogólnego obrazu twojego zdrowia.

2. Fitbit się nie włącza

Kiedy jesteś w trakcie intensywnego treningu, a pot spływa po całym ciele, Fitbit może zostać uszkodzony przez wodę. W przypadku wystawienia na ekstremalną ilość wilgoci, możesz nie być w stanie go ponownie włączyć.

3. Widoczne ślady wilgoci lub wody

Kiedy dużo się pocisz podczas noszenia Fitbita, wilgoć może przez niego przedostać się. Jeśli zauważysz ślady wilgoci na małym okienku w pobliżu części, z którą styka się Twój nadgarstek, prawdopodobnie Twój tracker zostanie uszkodzony, jeśli nie został już uszkodzony.

4. Ekran nie reaguje

Wilgoć może wpływać na czułość ekranu Fitbita. Jeśli zostanie uszkodzony przez wodę, ekran najprawdopodobniej nie będzie działał po dotknięciu.

Jeśli przypadkowo upuściłeś Samsung S8 do wody, możesz zapoznać się z tym artykułem, jak sprawdzić, czy Samsung S8 jest uszkodzony przez wodę.

Naprawianie Fitbita uszkodzonego przez wodę

Gdy Fitbit przestaje działać po kontakcie z wodą, można bezpiecznie założyć, że przyczyną jest problem. Jednak zdarzają się zbiegi okoliczności, więc musisz sam rozwiązać problem.

Możesz kilka razy ponownie uruchomić tracker i sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Jeśli to nie zadziała, oto proces krok po kroku, który możesz wykonać, aby naprawić Fitbit.

Krok 1. Użyj techniki ryżu

Umieść uszkodzony przez wodę tracker w koszu wypełnionym ryżem. Pozostaw na co najmniej 24 godziny.

Ryż tworzy wyjątkowo suche środowisko dla Twojego gadżetu. Wyciągnie wszelką wilgoć, która dostanie się do twojego urządzenia.

Jeśli szukasz innych opcji suszenia, ten artykuł o tym, jak naprawić zniszczone przez wodę rzeczy bez ryżu, pomoże ci.

Krok 2. Spróbuj ponownie uruchomić tracker

Po pozostawieniu Fitbita w ryżu na mniej więcej cały dzień, możesz go zdjąć i sprawdzić, czy nie ma już wilgoci. Następnie spróbuj kilka razy uruchomić go ponownie.

Krok 3. Podłącz Fitbit do kabla ładującego

Następnym krokiem jest podłączenie trackera do kabla ładującego, upewniając się, że jest podłączony do komputera. Ważne jest, aby upewnić się, że złote kropki na Fitbit są wyrównane ze złotymi stykami wewnątrz kabla ładującego.

Krok nr 4. Przytrzymaj przycisk

Po podłączeniu lokalizatora przytrzymaj przycisk przez 10-12 sekund.

Krok 5. Odłącz Fitbit od kabla ładującego

Odłącz tracker od kabla ładującego i naciśnij przycisk zasilania, aż ekran się zaświeci. Jeśli się włączy, masz szczęście, ponieważ Twój Fitbit powinien wrócić na właściwe tory.

Jeśli Twój tracker nie odpowiada po wykonaniu tych kroków, możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej. Mogą przeglądać historię Twojego urządzenia i udostępniać szereg opcji, które pomogą Ci sprostać Twoim potrzebom.

Wniosek

Teraz, gdy omówiliśmy wskazówki, jak sprawdzić, czy Fitbit jest uszkodzony przez wodę, zapobieganie dalszym uszkodzeniom jest bardziej możliwe. Masz większą szansę na uratowanie trackera i spędzenie długiego czasu z towarzyszem fitness.