Jak sprawdzić, czy przenośny zbiornik wyrównawczy wody jest uszkodzony?

Poszukaj oznak kondensacji lub zablokowania powietrza; dzięki temu można sprawdzić, czy przenośny zbiornik wyrównawczy wody jest uszkodzony. Pozostawienie uszkodzonego zbiornika bez nadzoru może być niebezpieczne, więc bądź czujny na znaki i napraw go, gdy go zauważysz.

Co to jest zbiornik wyrównawczy wody?

Zbiorniki te chronią podgrzewacz wody przed rozszerzalnością cieplną. Ten zbiornik jest pomocny w chłodniejszych miesiącach, kiedy częściej korzystasz z grzałki.

Jak sprawdzić

Woda rozszerza się, gdy się nagrzewa, zwiększając ciśnienie w zbiorniku na wodę. Jeśli zostawisz w zbiorniku wysokie ciśnienie, może ono eksplodować lub uszkodzić rury w Twoim budynku.

Dlatego pomocne są zbiorniki wyrównawcze; zapewniają ujście narastającego ciśnienia, więc nie pozostaje ono tylko w zbiorniku.

Oto artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tym, czym jest zbiornik wyrównawczy do podgrzewacza wody.

5 typowych znaków i problemów

Przenośne zbiorniki wyrównawcze wody są dość wytrzymałe, ale po długim czasie mogą ulec uszkodzeniu.

Możesz nie zauważyć żadnych problemów ze zbiornikiem, zwłaszcza gdy twoja woda działa dobrze. Jednak ważne jest, aby od czasu do czasu sprawdzać, czy nie występują takie problemy.

1. Blokada powietrza

Systemy wodne potrzebują powietrza do prawidłowego funkcjonowania, ale czasami powietrze to może utknąć i doprowadzić do hydronicznej śluzy powietrznej.

Wodne śluzy powietrzne występują, gdy woda nie może przepływać przez grzejnik lub rury. Jeśli zauważysz, że Twoje grzejniki mają mniej wody niż zwykle, może to być oznaką tej śluzy.

Unikanie śluz jest jedną z podstawowych funkcji zbiorników wyrównawczych, więc jeśli tak się stanie, oznacza to, że zbiornik nie działa dobrze.

2. Odpowietrzanie wody

Zbiorniki wyrównawcze mogą z czasem ulegać zużyciu, więc możesz zauważyć pewne wycieki. Musisz obserwować swój zbiornik i dowiedzieć się, gdzie znajduje się źródło wycieku do naprawy.

Możesz spróbować majsterkowania napraw pìpies, ale zawsze najlepiej skontaktować się z hydraulikiem, gdy pojawią się te problemy.

3. Kondensacja

Po znalezieniu kondensacji na zbiorniku wyrównawczym jest on uszkodzony. Musisz zadzwonić do hydraulika, aby naprawić wszystkie problemy.

Jeśli pozostawisz kondensację bez nadzoru, twój zbiornik zardzewieje i spowoduje poważniejsze uszkodzenia. Kropelki mogą również powodować problemy z podłogą lub elektrycznością pod spodem.

4. Stalowy zbiornik wymaga doładowania

Starsze zbiorniki wyrównawcze wykorzystują stal do utrzymania ciśnienia powietrza i wody. Z biegiem czasu woda może zatrzymać to powietrze i spowodować utratę ciśnienia w zbiorniku.

Możesz spróbować „doładować” swój stalowy zbiornik, zamykając zawór odcinający i spuszczając wodę, ale lepiej, aby zrobił to profesjonalista.

5. Za mało powietrza w zbiorniku przeponowym

Nowoczesne zbiorniki wyrównawcze wykorzystują gumę do utrzymania ciśnienia wewnętrznego. Jednak ciśnienie ulega zmianie, jeśli zbiornik traci powietrze przez zawór odcinający.

W takim przypadku musisz dodać więcej powietrza do zbiornika. Użyj pompy sprężarki powietrza i napełnij zbiornik do 12 P.S.I.

Zagrożenia bezpieczeństwa związane z uszkodzonym zbiornikiem wyrównawczym wody

Ludzie zwykle przyjmują zbiornik wyrównawczy za pewnik, zwłaszcza gdy nie ma problemów z ciepłą wodą. Większość problemów ze zbiornikiem nie jest zauważalna na wczesnych etapach, a efekty odczuwasz tylko wtedy, gdy jest to poważny problem.

Jeśli pozostawisz problemy ze zbiornikiem wyrównawczym bez nadzoru, może on eksplodować. Może to być ryzykowne dla osób znajdujących się w pobliżu, gdy to się stanie.

Wybuch może również spowodować poważne uszkodzenie podłogi i instalacji elektrycznej przez wodę. Dlatego ważne jest, aby monitorować zbiornik wyrównawczy i zadzwonić do specjalisty, aby rozwiązać wszelkie problemy.

Koszty naprawy zbiorników

Większość ludzi może samodzielnie naprawić zbiornik wyrównawczy. Jest to możliwe i możesz przeczytać ten przewodnik, jak wymienić zbiornik wyrównawczy w podgrzewaczu wody.

Jednak zatrudnienie hydraulika do pomocy przy naprawach jest bezpieczniejsze, ponieważ ma on większe doświadczenie w obsłudze pompy.

Koszt zbiornika, rodzaj wsparcia i dostępność mogą mieć wpływ na całkowity koszt naprawy. Całkowity koszt może wynosić 700 USD, w zależności od stopnia uszkodzenia.

Jak uniknąć problemów ze zbiornikiem na wodę

Naprawa zbiornika wody rozprężnej może być kosztowna; zawsze lepiej jest monitorować zbiornik, zanim wydarzy się coś poważnego. Oto inne sposoby uniknięcia problemów ze zbiornikiem wyrównawczym.

1. Poczuj zbiornik

Góra musi być chłodna, a dół ciepły. Jeśli obie części są takie same, oznacza to, że twój czołg ma pewne uszkodzenia.

2. Wykonaj test stukania

Posłuchaj dźwięku, jaki wydaje czołg, gdy go stukasz. Jeśli brzmi pusto, w środku jest powietrze i działa idealnie.

Jeśli brzmi to nudno, być może trzeba będzie wymienić zbiornik.

3. Monitoruj zawór zwalniający ciśnienie

Uważaj na kapanie na zaworze. Jeśli zauważysz wilgoć, Twój zbiornik wymaga naprawy.

4. Ulepsz czołg, zanim się nie powiedzie

Staraj się wymieniać zbiornik za każdym razem, gdy robisz grzałkę. Ta praktyka pozwoli Ci zaoszczędzić od wyższych wydatków w przyszłości.

Wniosek

Zbiornik wyrównawczy jest pomocny w podgrzewaczu wody, ponieważ pomaga w ciśnieniu wody. Jednak ten czołg może odnieść pewne uszkodzenia przy ciągłym użytkowaniu.

Sprawdzanie oznak, takich jak kondensacja lub śluzy powietrzne, to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, czy przenośny zbiornik wyrównawczy wody jest uszkodzony. Rozwiąż problem, gdy zobaczysz te znaki, aby uniknąć uszkodzeń i wyższych kosztów naprawy.