Jak sprawdzić, czy podgrzewacz ciepłej wody jest zły? 8 zaskakujących znaków!

Jak sprawdzić, czy podgrzewacz ciepłej wody jest zły? Podgrzewacz wody jest okropny, jeśli przecieka w zbiorniku grzewczym, starzeje się i szybko zabraknie ciepłej wody. Występuje niestabilna temperatura wody pod prysznicem i odbarwiona woda z kranów.

Możesz również usłyszeć niezwykłe odgłosy w podgrzewaczu wody przy niższym ciśnieniu wody, co oznacza, że ​​podgrzewacz wody jest uszkodzony.

Jak sprawdzić

Musisz dowiedzieć się więcej z tego artykułu, jeśli Twój podgrzewacz wody się pogarsza, aby zaoszczędzić kłopotów i pieniędzy. Pomogłoby, gdybyś uniknął najgorszych rzeczy z podgrzewaczem wody, gdy się psuje. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Znaki informujące, że podgrzewacz ciepłej wody jest zły

Zwróć uwagę na te znaki, aby stwierdzić, czy Twój podgrzewacz wody jest zły.

#1. Wiek

Zachowaj ostrożność, jeśli Twój podgrzewacz wody jest już stary, ponieważ większość firm stosuje specjalną etykietę po dacie instalacji. Brakująca część wymaga pobrania numeru seryjnego urządzenia i nazwy marki oraz wyszukania w Internecie daty produkcji. Jeszcze lepiej, kup nowy podgrzewacz wody, aby zaoszczędzić pieniądze. Niektóre jednostki są bardzo wydajne i szybciej podgrzewają wodę, zużywając mniej energii, ale unikalny zespół zajmuje niewiele miejsca.

#2. Woda wycieka w zbiorniku grzewczym

Wyciek jest oznaką okropnego podgrzewacza wody, zwłaszcza jeśli woda kapie z basenu lub zbiornika pod urządzeniem. W tym przypadku z rur również kapie wilgoć. Zawory nie są całkowicie zamknięte lub połączenia są poluzowane, więc dokręć lub wymień te elementy tak bardzo, jak to możliwe, ale możesz je szybko naprawić. Cieknący zbiornik nie pozostawia żadnego wyboru, ale go zastępuje.

#3. Temperatura wody wypływającej z prysznica jest niestała

Jeszcze jeden znak, że podgrzewacz wody jest okropny, to nierówna temperatura wody. Wymień termostat, jeśli ma problem z termostatem, a uszkodzone elementy grzejne spowodują poważniejszy problem. Pomogłoby, gdybyś pomyślał o swoim urządzeniu i jego wieku, aby jego wymiana była niedroga i zapewniała znaczne oszczędności.

#4. Niezwykłe odgłosy wytwarzane przez podgrzewacz wody

Podgrzewacz wody pęka, ponieważ urządzenie wydaje dziwne dźwięki, które oznaczają wiele rzeczy. Po pierwsze, osady mineralne i osady mogą zatkać system. Dodatkowo, nastąpiła zmiana ciśnienia wody lub woda słabo płynie w twoim domu, a połączenia lub zawory również mogą być poluzowane, więc zwróć się o pomoc do specjalisty, aby to sprawdzić i przepłukać system. Powiedzą ci, że odgłosy to awaria, a to przypomni ci o zatrudnieniu profesjonalisty do jego obsługi.

#5. Odbarwia się w wodzie z kranów

Zardzewiała lub mętna woda to jedna z oznak złego podgrzewacza wody, a zbiornik ma powłokę, która spowalnia korozję. Jednak nie będzie to trwało wiecznie, ponieważ cienka warstwa powoduje szybkie tworzenie się rdzy, a rdza zaczyna szybko tworzyć się po tym, jak warstwa stanie się cienka. Zardzewiała woda to znak, że twój zbiornik jest okropny, ponieważ nie szkodzi zdrowiu, ale również odbarwia urządzenia i uszkadza ich części. Nie smakuje też dobrze, że niewielki problem wymaga wymiany pręta anodowego, ponieważ wydłuża to żywotność urządzenia.

#6. Niskie ciśnienie wody

Niskie ciśnienie wody w Twoim domu oznacza, że ​​osady gromadzą się dużo szybciej. Jedną z różnic między miękką i twardą wodą jest to, że ta ostatnia zatyka systemy znacznie szybciej niż miękka woda. Niskie ciśnienie wody z kranów, znaczne nagromadzenie się w urządzeniu, są oznakami złego działania podgrzewacza wody i konieczności naprawy, więc zadbaj o to na wczesnym etapie, aby przedłużyć żywotność urządzenia.

#7. Łatwo zabraknie ciepłej wody

Cząsteczki, takie jak osad, mogą osadzać się w zbiorniku, jeśli nie będziesz regularnie i odpowiednio płukać podgrzewacza wody. Gromadzący się osad pozostawia niewiele miejsca na gorącą wodę, ponieważ szybko się jej kończy. To wyraźna wskazówka, że ​​system się psuje. To odpowiada na pytanie, jak sprawdzić, czy podgrzewacz ciepłej wody jest zły? Nigdy nie pozostawiaj jej nienaprawionej przez długi czas, w przeciwnym razie ma skorodowane i zatkane zawory. W następnej kolejności możesz wymienić jednostkę. Jeśli tak, pomyśl o podgrzewaczu wody bez zbiornika, a nie o konwencjonalnym typie.

#8. Brak ciepłej wody

Awaria podgrzewacza wody jest letnia lub ciepła woda jest niewystarczająca. Zwykle działający podgrzewacz wody o pojemności od 40 do 50 galonów nie sprawia trudności, aby zapewnić dwa do trzech pryszniców. Jeśli ma dużo minerałów i osadów, nie zapewni całkowitej pojemności galonu. Tak więc, jeśli podgrzewacz wody nie zapewnia wystarczającej ilości ciepłej wody, to jedna rzecz pokazuje, że jest straszny. Możesz również zainteresować się przewidywaną żywotnością podgrzewacza ciepłej wody.

To okładka!

Teraz wiesz, jak stwierdzić, czy podgrzewacz ciepłej wody jest zły z wymienionymi wskazaniami. Bez wątpienia trzeba to naprawić, gdy zauważysz niższe ciśnienie wody. Odbarwienie w wodzie i niestabilna temperatura prysznica to jedna rzecz, z którą musisz się zmierzyć, więc przygotuj budżet na wymianę. Jeśli kupujesz nowy, dokonujesz aktualizacji zgodnie z wydajnością i nie zastanawiasz się dwa razy, jeśli uważasz, że jest to klucz do rozwiązania twojego problemu; w ten sposób nie będziesz zawracać sobie głowy podgrzewaniem wody. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, że podgrzewacz ciepłej wody wydaje dźwięki podczas ogrzewania i dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się wyłącza.