Jak sprawdzić, czy element jest zły w podgrzewaczu wody? 5 prostych kroków!

Czy wiesz, jak sprawdzić, czy element jest zły w podgrzewaczu wody? Otóż ​​najpierw należy przygotować śrubokręt i multimetr, następnie tym pierwszym zdjąć osłonę niezbędną do dotarcia do elementu grzałki i przeprowadzić kilka testów na drugim sprzęcie.

Jest to łatwe zadanie, które możesz wykonać samodzielnie bez dzwonienia do znajomego. O ile nie chcesz go naprawić, musisz zadzwonić do profesjonalisty, jeśli odkryjesz, że jest zepsuty. Zwróć uwagę, że masz do czynienia z urządzeniem elektrycznym. Dlatego pomogłoby, gdybyś był wyjątkowo ostrożny podczas wykonywania zadania.

Jak sprawdzić

Być może zastanawiasz się, dlaczego podgrzewacz wody w Twoim domu nie wytwarza ciepłej wody o dobrej jakości jak dotychczas. Jest uzasadnione, że myślisz, że coś jest z nim nie tak. Należy podjąć odpowiednie kroki, aby nie przeszkadzano Tobie i Twojemu gospodarstwu domowemu podczas kąpieli lub wykonywania prac wymagających korzystania z gorącej wody. Zepsuty element podgrzewacza wody jest dobrym podejrzanym o taki problem. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Kroki, aby stwierdzić, czy element jest uszkodzony w podgrzewaczu wody

Przed badaniem mogłeś zaobserwować pewne objawy, które sprawiają, że myślisz, że stan pierwiastka jest okropny. Należą do nich letnia woda, szybkie wyczerpywanie się gorącej wody i zadziałanie wyłącznika. Już krótko odpowiedzieliśmy na nasze centralne pytanie powyżej, czyli jak sprawdzić, czy element jest zły w podgrzewaczu wody? Zajmiemy się tym szczegółową instrukcją wykonania takiego zadania. Nie martw się, drogi przyjacielu; kroki nie będą skomplikowane, jeśli chcesz nauczyć się przewijać dalej.

Krok 1. Odłącz grzejnik od źródła zasilania

Podczas wykonywania zadań z urządzeniami elektrycznymi ten krok ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Aby to zrobić z podgrzewaczem wody, musisz znaleźć miejsce, w którym znajduje się wyłącznik podgrzewacza wody. Ten młot jest zwykle umieszczony w piwnicy lub garażu i ma rozmiar jeden na dwie stopy. Jest to korzystne, jeśli elektryk, który zainstalował Twój podgrzewacz wody, oznaczył, który z wyłączników jest wyłącznikiem podgrzewacza wody. Gdy go znajdziesz, odwróć go na bok, wskazując na wyłączenie zasilania.

Krok 2. Usuń niezbędne osłony

Za pomocą śrubokręta najpierw zdejmij metalowe osłony znajdujące się z boku podgrzewacza wody. Po usunięciu takich powierzchni zobaczysz, że zakrywają one zarówno element grzejny, jak i termostat podgrzewacza wody. Załóżmy jednak, że po zdjęciu metalowych osłon nadal znasz inną warstwę kryjącą. W takim przypadku jest to rodzaj izolacji. Wtedy Twój podgrzewacz wody może mieć plastikową osłonę i izolację w postaci elastycznego włókna szklanego lub sztywnej pianki. Jeśli ma tę drugą formę, możesz go szybko przesunąć gołymi rękami. Jeśli jest to pierwsze, będziesz musiał przeciąć go nożem uniwersalnym. Uważaj, aby ich nie uszkodzić, ponieważ ponownie je założysz.

Krok 3. Znajdź grzałkę

Po wykonaniu niezbędnego usunięcia osłon, musisz teraz widzieć termostat wraz z elementem grzejnym podgrzewacza wody. Poniżej termostatu znajdziesz element grzejny. Należy jednak pamiętać, że widoczna część elementu grzejnego jest tylko jego punktem końcowym, ponieważ jego korpus znajduje się wewnątrz zbiornika. Niemniej jednak ta część końcowa wystarczy do wykonania testu. Dołączone dwie śruby mają przewody przechodzące przez nie.

Krok 4. Sprawdź element za pomocą multimetru

Funkcjonalność elementu grzejnego grzałki można określić po jego oporności. Możesz chcieć nauczyć się podstaw multimetru przed wykonaniem tego kroku, jeśli chcesz mieć pewność. Jednak nie jest to konieczne w tym zadaniu. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Najpierw przekręć pokrętło multimetru na ustawienie z najniższą rezystancją w omach. Ustalenie opozycji nie ma znaczenia, jaka sonda (dodatnia czy ujemna) dotyka której śruby.

Dotknąć jedną śrubę dowolną sondą multimetrową, a drugą śrubę z dalszym badaniem. Odczyt dla sprawnego elementu grzejnego musi mieścić się w zakresie od 10 do 30 omów. Jeśli wynik odczytu jest poniżej 10 omów, coś jest nie tak z elementem grzejnym. Istnieją podgrzewacze wody z dwoma elementami grzejnymi. W takim przypadku powtórz kroki, które omówiliśmy z drugim elementem grzejnym. Możesz także przeczytać o tym, czym jest multimetr.

Krok 5. Ponownie przymocuj pokrycia

Nie wykonuj tego kroku, jeśli chcesz naprawić lub wymienić element wodny. Możesz zadzwonić do profesjonalisty do wykonania takich zadań lub zrobić to sam. Jeśli jednak przystąpienie do naprawy lub wymiany jest kłopotliwe po stwierdzeniu, że element grzejny Twojego podgrzewacza wody jest rzeczywiście uszkodzony, będziesz musiał ponownie go zmontować. Być może nie ma nic złego w żywiole wody. Włóż plastikową osłonę i izolację do miejsca, w którym zostały usunięte, a następnie przykręć metalową osłonę za pomocą śrubokręta.

To okładka!

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się sprawdzać, czy element jest zły w podgrzewaczu wody. Niech powyższe pisma pomogą ci rozwiązać problem z podgrzewaczem wody i że możesz teraz znów cieszyć się stałą ciepłą wodą. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak usunąć element podgrzewacza wody i jak przetestować elementy podgrzewacza wody. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane!