Jak spłaszczyć poduszkę. 2 najlepsze techniki

Istnieją dwie techniki, aby nauczyć się spłaszczania poduszki. Ale po co spłaszczyć poduszkę? Pamiętaj, że różne pozycje do spania będą wymagały określonych typów poduszek.

Na przykład osoby śpiące na boku i wybredne powinny spać na poduszkach z wyższymi loftami w porównaniu do osób śpiących na brzuchu, aby podeprzeć głowę i szyję. Wręcz przeciwnie, osoby śpiące na brzuchu muszą używać płaskich i cienkich poduszek, aby zapobiec obciążaniu szyi i pleców. Korzystając z poniższych technik, możesz spłaszczyć poduszkę i osiągnąć idealną wysokość, jeśli śpisz na brzuchu.

Jak spłaszczyć poduszkę. 2 najlepsze techniki

Jak spłaszczyć poduszkę za pomocą dwóch technik

Technika nr 1. Konsekwentne użycie

Nic dziwnego, że konsekwentne używanie poduszki w naturalny sposób ją spłaszcza. W zależności od materiału zauważysz niższy strych w ciągu kilku tygodni, jeśli używasz go codziennie. Spanie na poduszce, leżenie na niej, siedzenie na niej lub przytulanie może zmniejszyć jej puszystość.

Kiedy sam nie używasz poduszki, możesz położyć na poduszce coś ciężkiego. Może to być gruba książka lub pudełko z przedmiotami. Pamiętaj tylko, aby przykryć poduszkę ręcznikiem, aby nie zabrudzić się.

Technika nr 2. Usuwanie farszu

Drugą techniką obniżania poddasza poduszki jest usunięcie niektórych wypełnień. Czasami nawet ciągłe używanie poduszki nie spowoduje jej spłaszczenia lub może to potrwać dłużej, zanim będzie można użyć idealnej płaskiej poduszki. Możesz tylko usunąć część farszu i równomiernie rozłożyć resztki w poduszce.

Ostrożnie rozerwij szew z jednej strony i wyciągnij tyle wypełnienia, ile potrzeba. Kontynuuj naciskanie poduszki, aby sprawdzić, czy resztki wypełnienia są dobrze rozprowadzone i poduszka pozostaje dobrze dopasowana. Gdy forma poduszki jest już zadowalająca, bezpiecznie zszyj szew.

Dlaczego spłaszczać poduszkę

Możesz się zastanawiać, dlaczego chce się użyć płaskiej poduszki, a nawet spłaszczyć wcześniej puszystą. Odpowiedź jest taka, że ​​niektórzy śpiący muszą używać niskiej poduszki na poddaszu, aby zapewnić optymalny komfort i optymalną postawę. Na przykład spanie na brzuchu może obciążać szyję i plecy.

Nie możesz używać poduszki na wysokim poddaszu, ponieważ spowoduje to dalsze obciążenie tych regionów. Cienka i miękka poduszka jest idealna do wyrównania kręgosłupa i zapobiegania bólom ciała. Możesz również użyć płaskiej poduszki pod biodrami, aby dodatkowo wzmocnić swoją postawę.

Wreszcie, płaskie poduszki są przydatne nie tylko do spania. Chociaż prawdą jest, że używamy wkładek do poduszek, aby nasze poduszki dekoracyjne wyglądały pełniej i estetycznie, poduszki płaskie są również dekoracyjne. Mogą urozmaicić oczy i można je dodać na siedzeniach zarówno jako dekoracje, jak i przydatne poduszki.

Co wziąć pod uwagę podczas używania płaskiej poduszki

Być może najważniejszym czynnikiem podczas korzystania z płaskiej poduszki jest pozycja do spania. Pamiętaj, że ci, którzy śpią na brzuchu, odniosą największe korzyści z płaskich poduszek. Ale jeśli śpisz na plecach, możesz również użyć płaskiej poduszki, o ile twoje ciało jest dobrze ułożone podczas leżenia w łóżku.

Kto nie powinien spać na płaskiej poduszce? Jeśli śpisz na boku lub dużo się poruszasz w łóżku, lepiej byłoby użyć puszystej poduszki zamiast płaskiej. Płaska poduszka nie zapewni odpowiedniego podparcia w takich przypadkach z powodu niewystarczającego uniesienia.

Wreszcie, wiedz o standardowych wysokościach lub wysokościach poduszek – wypełnienie poduszki wpływa na tę charakterystykę poduszki. Przeciętny strych miałby pięć cali, podczas gdy niska poduszka strychowa może mieć od dwóch do trzech cali wysokości. Musisz wybrać poduszkę, która utrzyma głowę i szyję w jednej linii z resztą ciała.

Jakie materiały są używane do płaskich poduszek?

Ogólnie rzecz biorąc, płaskie poduszki mogą być wykonane z większości materiałów, zwłaszcza tych, które odpowiednio się dopasowują i formują. Obejmują piankę lateksową, puch i piankę z pamięcią. Cienkie bloki pianki z pamięcią lub rozdrobniona pianka z pamięcią to idealne materiały na płaskie poduszki, ponieważ dopasowują się do profilu ciała.

Możesz jednak wybrać bardziej miękki puch, jeśli wolisz coś bardziej oddychającego. Zawsze możesz dopasować wypełnienie wewnątrz poduszki, aby uzyskać niższy loft lub regularnie używać poduszki, aby ją spłaszczyć. Po prostu pamiętaj o rozmieszczeniu w środku, aby nie spać na zbitej i niewygodnej poduszce.

Jak spać na brzuchu przy użyciu płaskiej poduszki

Przede wszystkim nie zaleca się spania na brzuchu, ponieważ szyja i kręgosłup odchylają się od neutralnej pozycji. Możesz jednak użyć płaskiej poduszki, aby poprawić swoją pozycję do spania w tej pozycji. Możesz położyć głowę na płaskiej poduszce i założyć drugą pod miednicą, aby odciążyć dolną część pleców.

Wniosek

Może być bardziej odpowiednie użycie niskiej poduszki na poddaszu, zwłaszcza jeśli śpisz na brzuchu. Możesz szybko nauczyć się spłaszczać poduszkę za pomocą dwóch technik. Zacznij od używania go codziennie lub przyłóż do niego obciążony przedmiot, gdy nie leżysz na poduszce. Jeśli Twoja poduszka jest nadal puszysta, możesz usunąć część wypełnienia, aż stanie się płaska.

Ale kiedy użyjesz płaskiej poduszki? Ci, którzy śpią na brzuchu, nie powinni używać wysokiej poduszki na poddaszu, ponieważ obciąża to ich szyje i dolną część pleców. Możesz również potrzebować płaskiej poduszki, aby poprawić estetykę obszaru lub użyć jej jako dekoracyjnej i użytecznej poduszki.