Jak skurczyć bluzę bez suszarki? 3 niesamowite techniki!

Czy wiesz, jak zmniejszyć bluzę bez suszarki? Istnieją trzy metody zmniejszania bluz z kapturem; w pralce, gotując je i prasując. Kiedy masz duże ubrania, szybko się kurczysz bez używania suszarki.

Włókna można łatwo napiąć, uruchamiając długi proces w pralce z użyciem podgrzanej wody. Możesz również zanurzyć ubranie w czajniku z gorącą wodą, aż skurczy się do odpowiednich rozmiarów. Zanieś wszystkie stare, szczególnie kosztowne lub delikatne ubrania do specjalisty od modyfikacji odzieży, aby zapobiec nieodwracalnej utracie.

Jak skurczyć bluzę bez suszarki? 3 niesamowite techniki!

Możesz zrozumieć, co powoduje kurczenie się odzieży w tym poście. Dowiesz się, jak zmniejszyć bluzę z kapturem na kilka prostych sposobów. Jeśli więc interesuje Cię ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej, po prostu czytaj dalej. Przyjrzyjmy się dokładnie, jak zmniejszyć bluzę z kapturem bez niszczenia jej materiałów.

Techniki obkurczania bluzy bez suszarki

Czasami kupujesz bluzę z kapturem, która jest znacznie większa niż potrzebujesz. W tym stanie musisz go zmniejszyć, aby idealnie pasował do ciebie. Jeśli się spieszysz, zawsze warto wysuszyć bluzę w suszarce. Jednak kurczenie się bluzy w suszarce może uszkodzić tkaninę z powodu wysokiej temperatury suszarki. Cóż, zamiast kurczyć bluzę w suszarce, lepiej wybrać inne alternatywne metody. Poniżej wymieniliśmy kilka technik obkurczania bluzy bez suszarki. Sprawdźmy to!

#1. Używanie wrzącej wody

Włożenie bluzy z kapturem do gorącej wody jest bardziej dotkliwym sposobem na jej zmniejszenie. Chociaż nie jest to najprostszy sposób, ponieważ musisz pracować z dużą miską gorącej wody, jest to wydajne. Musisz spróbować czegoś tylko wtedy, gdy desperacko chcesz zmniejszyć swoją bluzę z kapturem tak drastycznie, jak to możliwe! Wlej dwie trzecie galona wody do dużego garnka i postaw na ogniu. Wymagany jest garnek wystarczająco duży, aby pomieścić wiele litrów wody i wagę bluzy.

Zagotuj wodę w dużym garnku. Przy wystarczającej ilości wody wystarczy kilka sekund, aby pieniący się pęcherzyk powietrza oznaczał gotowanie w czajniku. Zdejmij rondelek z kuchenki, zanurz bluzę z kapturem w gorącej wodzie i dodaj szczypce do sałatek lub dwie łyżki z długim uchwytem.

Pozwól ubraniu zanurzyć się w wodzie przez 5 minut, uzyskując znaczne skurczenie. Pozwól mu ostygnąć przez 10 minut, jeśli chcesz, aby zmniejszył się jeszcze bardziej. Ostrożnie podnieś czajnik do kranu w jadalni, aby się nie ochlapać.

Rozgrzany sweter włóż widelcem lub szpatułką do czystego naczynia. Odłóż na bok, aby się uspokoić, dopóki nie będziesz mógł go właściwie nosić. Wyciśnij palcami trochę tej wody. Ściągnięcie bluzy sprawi, że rozłoży się jeszcze bardziej. Może też siać spustoszenie w produkcie i marce. Połóż bluzę z kapturem na dużym, suchym ręczniku do rąk i rozciągnij ją. Złóż bluzę do wyschnięcia, wkładając bluzę z kapturem i wciśnij ją na pętli, aby wycisnąć większość wody. Mokrą bluzę z kapturem można następnie umieścić w suszarce, aby mieć pewność, że skurczy się jeszcze bardziej niż to konieczne.

#2. Używając żelazka

Prasowanie niewielkiego fragmentu bluzy to kolejne szybkie i bezproblemowe podejście do zmniejszenia ograniczonego obszaru materiału. Jeśli chcesz zmniejszyć cały kaptur o dwa lub rozmiar, to podejście prawdopodobnie nie jest dla ciebie, chociaż może być korzystne w przypadku zmniejszenia tylko bluzy z kapturem, talii i tak dalej! Przed wykonaniem tej procedury sprawdź żelazko wewnątrz paska. Pamiętaj, że wysoka temperatura żelazka nie uszkadza tkaniny. Być może będziesz musiał również wycisnąć ręcznik, aby chronić tkaninę przed plamami po oparzeniu podczas pracy.

Możesz zastosować funkcję natrysku na żelazko, aby zwilżyć obszar, który chcesz zmniejszyć. Jeśli jest inaczej, spryskaj odzież świeżą wodą z wyciskanej dyszy, aby ją przygotować.

Podczas całej procedury możesz korzystać z opcji gotowania na parze żelazka, jeśli taka jest dostępna. Nawet nie martw się, jeśli tak nie jest. Kontynuując, posyp jeszcze trochę wody. Najbardziej niesamowite korzyści płyną z połączenia wilgoci i ciepła. Rozciągnij bluzę z kapturem na stole do prasowania tak, aby część, którą chcesz zmniejszyć, była płaska. Całkowicie przesuń żelazko nad wilgotnym obszarem stałym ruchem do przodu i do tyłu. Aby sprawdzić, czy podoba Ci się efekt, przetestuj tylko na masce.

#3. Za pomocą pralki

Inną najpopularniejszą metodą zmniejszania bluz z kapturem jest użycie pralki. Do obkurczania użyj gorącej wody w pralce, a następnie ustaw maszynę na najwyższy stopień grzania. Upał jest prawdziwą przyczyną kurczenia się bluz. Uruchom na nim cykl na kilka minut, a zobaczysz zmianę rozmiaru bluzy. Być może będziesz musiał również znać 7 sposobów na suszenie, aby uratować swoje ubrania.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po przeczytaniu będziesz wiedział, jak zmniejszyć bluzę bez suszarki. Techniki wymienione powyżej są proste i tylko dzięki tym wskazówkom możesz zmniejszyć swoje duże bluzy z kapturem. Znajdź odpowiedź na swoje pytania: jak szybko suszyć ubrania bez suszarki i jak obkurczać dżinsy bez suszarki.