Jak skrócić suknię ślubną z trenem

Jeśli chcesz wiedzieć, jak skrócić suknię ślubną trenem, wypróbuj ten uproszczony samouczek w dwóch krokach. Nauczymy Cię również kroków wykonywania częściowego obszycia, jeśli regulacja nie jest drastyczna.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących szycia, przeczytaj, jak samodzielnie zmienić suknię ślubną. Jeśli masz maszynę do szycia i jesteś pewny swoich umiejętności szycia, nie ma powodu, dla którego nie możesz samodzielnie dokonywać modyfikacji i regulacji.

Jak skrócić suknię ślubną z trenem

Przewodnik dla początkujących, jak skrócić suknię ślubną z trenem

Krok 1. Przygotowanie

 • Przymierz suknię ślubną, aby wiedzieć, jak krótka ma być; upewnij się, że masz na sobie buty i bieliznę, które zamierzasz mieć w dniu ślubu, aby uzyskać dokładną długość
 • Oznacz przód sukienki szpilkami w zależności od tego, gdzie ma dotykać podłogi
 • Zdejmij sukienkę i połóż ją na stole, wygładzając rąbek
 • Określ szew lub ilość, którą musisz wziąć
 • Zaznacz linię prostą po niewłaściwej stronie spódnicy sukni ślubnej, zgodnie z miejscem, w którym chcesz przyciąć
 • Usuń szpilki i powoli i ostrożnie przetnij materiał

Krok 2. Obszywanie rąbka do końca

 • Przygotuj serger, aby zabezpieczyć rąbek miejsca cięcia sukni ślubnej; jeśli nie masz tego urządzenia, przeczytaj nasz samouczek na temat obrzucania maszyną do szycia
 • Użyj tego samego koloru sukni ślubnej do nici i przetestuj szwy na skrawku materiału, takim jak ten, który właśnie odciąłeś, aby wiedzieć, jak będą wyglądać na konkretnym materiale sukni masz
 • Zszyj całkowicie rąbek i naciśnij szyty obszar dookoła, aby zakończyć

Jak skrócić suknię ślubną, ale zachować długość pociągu

Możesz być już zadowolona z długości trenu swojej sukni ślubnej, więc nie musisz szyć rąbka dookoła, gdy go skracasz. Jednak ten rodzaj przeróbki będzie nieco inny, aby zapewnić zachowanie długości trenu, a sukienka po skróceniu nadal będzie wyglądać proporcjonalnie.

Skoncentrujesz się na obrębieniu całej przedniej strony sukni ślubnej, aby zachować długość trenu. Oto samouczek krok po kroku:

 • Włóż suknię ślubną do butów i bielizny, które założysz na wesele
 • Przypnij przód sukni ślubnej, aby wiedzieć, jak krótka będzie
 • Skrócenie przodu sukni ślubnej tak, aby znajdował się o cal nad podłogą, jest najbardziej idealne, aby przejście do trenu wyglądało gładko; jest również wystarczająco krótki, aby ułatwić pannie młodej poruszanie się
 • Szwy boczne zwężają się do trenu, prawie dotykając podłogi, aby sukienka była proporcjonalna na całym obwodzie
 • Odmierz dwa cale od bocznych szwów w kierunku trenu sukni ślubnej i usuń szwy; pozwoli to na zagięcie materiału wzdłuż nowej linii dołu
 • Naciśnij rąbek i usuń szpilki
 • Najlepiej skopiuj rodzaj wykończenia, który już ma sukienka (np. ściegi zygzakowate, ściegi owerlokowe, rolowany dół)
 • Odetnij nadmiar materiału i wykończ surową krawędź ściegiem zygzakowym lub sergerem
 • Złóż nad wykończoną krawędzią i ściegiem górnym z prawej strony rąbka
 • Czy możesz skrócić sukienkę z trenem?

  Suknię z trenem można skrócić, zwłaszcza jeśli potrzebujesz większej prześwity i uniknąć potknięcia się o bardzo długą suknię ślubną. W zależności od tego, ile trzeba założyć, możesz rozważyć wykonanie częściowego obszycia lub obszycia wokół sukienki.

  Oczywiście, jeśli suknia ślubna ma być podniesiona na więcej niż dwa cale, trzeba ją obszyć dookoła, inaczej przejście z trenem będzie wyglądało nienaturalnie. Z drugiej strony drobne przeróbki można wykonać tylko na przedniej krawędzi sukni ślubnej.

  Jak skrócić pociąg sukni ślubnej?

  W porównaniu do tworzenia nowego obszycia podczas skracania sukni ślubnej, skrócenie trenu sukni będzie inne. Nie chcesz zgubić projektu w pociągu, a gdy go weźmiesz, będzie wyglądać niezręcznie.

  Zamiast tego będziesz uwijać się w sukni ślubnej, co polega na użyciu guzików, haczyków lub wstążek, aby „ukryć” tren i zmienić suknię ślubną w coś, co wygląda bez trenu.

  Aby dowiedzieć się więcej, oto samouczek, jak ułożyć suknię ślubną.

  Jak długie powinny być suknie ślubne?

  Nie ma żadnych zasad dotyczących długości sukni ślubnej, ale najlepiej, aby przednia krawędź znajdowała się co najmniej cal nad podłogą. Buty wciąż są widoczne i można wygodnie chodzić.

  Jak długo trwa przeciętny pociąg na sukni ślubnej?

  Najpopularniejszym trenem sukni ślubnych jest tren kaplicowy, który ma 12 cali długości. Jest preferowany, ponieważ nie jest zbyt trudny do chodzenia, ale nadal zapewnia dramatyczny efekt.

  Aby dowiedzieć się więcej o przyczynie posiadania pociągu w sukni ślubnej, przeprowadzimy bardziej dogłębną dyskusję na temat tego, dlaczego suknie ślubne mają pociągi.

  Wniosek

  Czy ten samouczek był pomocny? Właśnie dowiedzieliśmy się, jak skrócić suknię ślubną trenem, zasadniczo cofając rąbek.

  Musisz jednak zdecydować, czy wykonasz obszycie częściowo, czy w całości, aby nowa długość nadal była proporcjonalna do trenu za sukienką. A jeśli masz więcej pytań, zostaw je poniżej.